Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasteczko ruchu drogowego oficjalnie otwarte!

Redakcja
Miasteczko służy do praktycznej nauki zasad ruchu drogowego. Wyposażone jest m. in. w sygnalizację świetlną, rondo, przejścia dla pieszych oraz znaki drogowe.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Grzegorz Karpiński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Zastępca Prezydenta Łukasz Niedźwiecki.

Budowa miasteczka ruchu drogowego zrealizowane została ze środków unijnych (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) oraz ze środków budżetu państwa, w ramach projektu kluczowego pn. „Budujemy miasteczka ruchu drogowego” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (Priorytet VIII „Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe”).

Beneficjentem tych środków jest MSWiA, natomiast podmiotami upoważnionymi do realizacji miasteczek w 15 województwach zostali Wojewodowie, na podstawie porozumień zawartych z ministerstwem. Do marca 2013 r. podpisane zostały  porozumienia w 15 województwach pomiędzy Wojewodami i jednostkami samorządu terytorialnego/Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego o wspólnej realizacji miasteczek ruchu drogowego w ramach projektu. 

Lokalizacja na terenie LPKiW  w Myślęcinku została uzgodniona w wyniku konsultacji pomiędzy Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy a Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. Kierowano się maksymalną dostępnością terenu dla przyszłych użytkowników miasteczka oraz maksymalnymi możliwościami jego wykorzystania do celów edukacyjnych.

Bydgoskie Miasteczko Ruchu Drogowego zrealizowane zostało na podstawie Porozumienia pomiędzy Wojewodą Kujawsko-Pomorskim a Miastem Bydgoszcz. Projekt ma na celu podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację dzieci i młodzieży w zakresie wychowania komunikacyjnego, poprzez:

1)popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,

2)kształtowanie nawyków prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym,

3)stworzenie warunków dla dzieci i młodzieży do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową i motorowerową,

4)popularyzowanie roweru jako środka transportu i rekreacji,

5)promowanie bezpiecznych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego.

Koszt realizacji: ok. 370 tys. zł. Korzystanie z miasteczka jest darmowe, można je użytkować według następującego harmonogramu: od poniedziałku do piątku w godzinach 9-12 mogą korzystać szkoły, natomiast w godz. 12-18 i w weekendy w godz. 9-18 miejsce to otwarte będzie dla pozostałych chętnych. 

Oficjalnemu otwarciu towarzyszyły zajęcia edukacyjne, zabawy gry dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, pokazy ratownictwa medycznego i pojazdów.

 

Z okazji kanonizacji Jana Pawła II

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Transport ogromnego generatora ulicami Grudziądza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto