Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stadion Narodowy zmienia oblicze. Wakacyjne atrakcje wokół stadionu

Basia Woźnica
Materiały prasowe PL2012+
Stadion Narodowy bardziej przyjazny dla mieszkańców. Bramy otwarte od świtu do nocy, huśtawki, hamaki, leżanki, skakanki, podest do tańców - na Stadionie Narodowym pojawiły się wakacyjne atrakcje.

Huśtawka stanęła na promenadzie okalającej stadion. Wymalowano na niej także bieżnię. Do latarni przymocowano wielkie skakanki oraz gumowe liny, które można rozciągać, ćwicząc mięśnie. Wśród drzew przy głównej alejce prowadzącej od strony ronda Waszyngtona ustawiono leżaki, powieszono kilka hamaków oraz rozciągnięto 15 tzw. lin slackline - napiętych taśm, po których można spacerować, ćwicząc zmysł równowagi. Jest tu też kilka kwadratowych donic obsadzonych trawą, na których można przysiąść i pograć w gry planszowe, oraz podest do tańców. Na Stadion Narodowy można tu przyjść z własnym kocem i urządzić sobie piknik na błoniach.

– Ten projekt jest innowacją w skali Europy, bo trudno jest znaleźć Stadion, który by żył tak intensywnie poza dniami wielkich wydarzeń i był tak otwarty nie tylko na gości wycieczek, ale przykładał dużą wagę do możliwości korzystania z jego otoczenia jak miejskiego parku – mówi Grzegorz Gądek ze Skweru Sportów Miejskich, odpowiedzialny za realizację projektu

Czytaj także: Dzień francuski: Saska Kępa i ul. Foksal hucznie świetują

Na Stadionie Narodowym Można też korzystać z punktu serwisowego dla rowerów, rolek i deskorolek, a także bezpłatnego doładowania telefonu komórkowego w recepcji wycieczek.

Stadion Narodowy - zwiedzanie

Na Stadion Narodowy w czasie wakacji wycieczki mogą wchodzić 7 dni w tygodniu od 10.00 do 22.00 Codzinnie stadion może odwiedzić 45 grup. Od 16 lipca czynna też będzie nowa trasa: historyczna, na której będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania: gdzie funkcjonował snobistyczny kort tenisowy? Czemu zawodnicy gości niechętnie korzystali ze swej szatni? Dlaczego na stadionie notorycznie palono gazety? A także zobaczyć m.in. unikatowe zdjęcia z budowy Stadionu Dziesięciolecia i najważniejszych imprez i wydarzeń na przestrzeni ponad półwiecza.

Pomysł na realizację przestrzeni rekreacyjnej wokół Stadionu Narodowego zrodził się w trakcie konsultacji społecznych i warsztatów architektonicznych przeprowadzonych w kwietniu br. przez PL.2012+ wspólnie ze Skwerem Sportów Miejskich, Projektem Społecznym 2012, Think Tank for Sport, BudCud, Centralą designers’ Task Force, KAPS Architekci, MOKO Architects i Parkour United.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mazowieckie.naszemiasto.pl Nasze Miasto