- Do tegorocznego wyścigu zgłosiły się 22 drużyny, z czego Polskę będą reprezentować dwie ekipy- mówi jeden z organizatorów z firmy Lang Team.
Początek rywalizacji przewidziany jest na godzinę 11.20 na ulicy Andrzeja w Pruszkowie.
Cykliści przejadą Alejami Jerozolimskimi, ulicą Łopuszańską, aleją Krakowską do Żwirki i Wigury oraz przez ulicę Rzymowskiego. Na Ursynowie wykonają nawrót na Wąwozowej i dalej pojadą doliną Służewiecką do właściwej pętli od Gagarina przez Czerniakowska do Placu Trzech Krzyży, gdzie znajdować się będzie meta. Kolarze będą musieli wykonać 8 okrążeń. Łączna długość trasy w stolicy to 101,5 km.
- Planowany przyjazd kolarzy na metę to godzina 13.45- dodają organizatorzy.
Na czas przejazdu uczestników wyścigu będą wyznaczone miejsca, gdzie ruch dla kierowców będzie wstrzymany.
- Przewidujemy, że będą prowadzone okresowe wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic na czas przejazdu zawodników. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i zatrzymać się na około 10-15 minut, bo tyle będzie trwał przejazd. Oczywiście plac Trzech Krzyży będzie prawdopodobnie już od soboty wyłączony z ruchu, bo tam ustawiane będzie miasteczko medialne - dodaje Adam Sobieraj z ZDM.
Uroczyste zakończenie pierwszego etapu rywalizacji ma nastąpić około godziny 14.00. Potem zaczną się prace porządkowe i oczyszczanie ulic. Potrwają one 3-4 godziny.
Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył trasy objazdowe na sobotę i niedzielę 30-31 lipca.
- Wszystkie informacje podaliśmy na naszej stronie internetowej. Mieszkańcy będą na bieżąco powiadamiani - informuje Konrad Klimczak, rzecznik ZTM.
Autobusy linii 116, 151, 166, 180, 195, 222, 503 pojadą boczną jezdnią przy pl. Trzech Krzyży, który będzie wyłączony z ruchu. 118, 171, N33, N83 od ulicy Brackiej skierują się na Żurawią i Książęcą.
Na trasie peletonu (oraz na ulicach poprzecznych do jego trasy) mogą wystąpić krótkotrwałe wstrzymania ruchu, ale środki komunikacji miejskiej będa jeździć według swoich starych rozkładów.
Więcej o zmianach w ZTM na czas wyścigu Tour de Pologne na następnej stronie
W niedzielę 31 lipca od początku kursowania linii dziennych do godz. 16.00 linie autobusowe 107, 108, 116, 118, 131, 151, 159, 162, 166, 171, 180, 185, 195, 222, 503 i 512 zostaną skierowane na trasy objazdowe.
107: Kierunek ESPERANTO
Czerniakowska – Trasa „Ł” – Waryńskiego – pl.Konstytucji – Piękna – Krucza i dalej swoją trasą;
Kierunek STEGNY
Piękna – pl.Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska i dalej swoją trasą;
108: Kierunek PL. TRZECH
Czerniakowska – Trasa „Ł” – Waryńskiego – postój na przystanku PL.KONSTYTUCJI 09 – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska - Bartycka i dalej swoją trasą
116, 195, 503:
Al.Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska i dalej swoimi trasami;
118:
Marszałkowska – Al.Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra i dalej swoją trasą;
131: Kierunek DW.CENTRALNY
Czerniakowska – Trasa „Ł” – Waryńskiego i dalej swoją trasą;
151:
al. Armii Ludowej – rondo Jazdy Polskiej – Waryńskiego – Marszałkowska – rondo Dmowskiego – Marszałkowska i dalej swoją trasą;
159: Kierunek EC SIEKIERKI
Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska i dalej swoją trasą;
Kierunek KOŁO
Czerniakowska – Trasa „Ł” – Waryńskiego – pl.Konstytucji – Koszykowa i dalej swoją trasą;
162: Kierunek EC SIEKIERKI
Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Al.Jerozolimskie – Marszałkowska – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina – Czerniakowska i dalej swoją trasą;
Kierunek TARGÓWEK
Czerniakowska – Solec – Wioślarska – wiadukt mostu Poniatowskiego – Al.Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka
166:
Spacerowa – Goworka – Waryńskiego – Marszałkowska – Al.Jerozolimskie – most Poniatowskiego i dalej swoją trasą;
171: Kierunek TORWAR
Al.Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Łazienkowska
Kierunek NOWE BEMOWO
Kruczkowskiego – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Al.Jerozolimskie i dalej swoją trasą;
180: Kierunek WILANÓW
Al.Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Goworka – Spacerowa
Kierunek CHOMICZÓWKA
Czerniakowska – Wioślarska – wiadukt mostu Poniatowskiego – Al.Jerozolimskie – rondo de Gaulle’a i dalej swoją trasą;
185: Kierunek URSYNÓW ZACH.
Wioślarska – wiadukt mostu Poniatowskiego – Al.Jerozolimskie – Marszałkowska – pl.Konstytucji – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Gagarina –
222: Kierunek SPARTAŃSKA
Al.Jerozolimskie – Marszałkowska – Waryńskiego – Puławska
Kierunek KONWIKTORSKA
Marszałkowska – Al.Jerozolimskie – Nowy Świat i dalej swoją trasą.
512: Kierunek PL.TRZECH KRZYŻY
Al.Jerozolimskie – Marszałkowska – postój na przystanku CENTRUM 02 – powrót: Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska i dalej swoją trasą.
Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!
Drożeją motocykle sprowadzane z Niemiec
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?