Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawskie Spotkanie Teatralne 2014 już 4 kwietnia w Teatrze Dramatycznym

MB
Warszawskie Spotkanie Teatralne 2014 w Teatrze Dramatycznym. W tym roku rozpocznie się ono 4 kwietnia i potrwa przez 10 dni. Uczestnicy będą mogli obejrzeć najciekawsze polskie sztuki teatralne z 2013 roku. W programie spektakle reżyserowane m.in. przez Jana Klatę, Maję Kleczewską i Marcina Libera.

Warszawskie Spotkanie Teatralne 2014 już 4 kwietnia w Teatrze Dramatycznym

W tym roku, Warszawskie Spotkanie Teatralne będzie podzielone na trzy części: Duże Spotkania Teatralne, Małe Spotkania Teatralne i imprezy towarzyszące. Publiczność festiwalu zobaczy 14 przedstawień, najciekawszych propozycji z 2013 roku.

- Zestaw, który przygotowaliśmy to rzeczy w teatrze polskim najciekawsze. Spotkania Teatralne to nie konkurs. - mówił na wtorkowej konferencji prasowej kurator Dużych Spotkań Teatralnych, Zdzisław Pietrasik.

Tegoroczny festiwal otworzy premierowy spektakl "Noc żywych Żydów" Igora Ostachowicza w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality. W programie Dużych Spotkań Teatralnych znalazło się ponadto osiem spektakli: "Wesele" Marcina Libera z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, "Kronos" w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego z Teatru Polskiego we Wrocławiu, "Czarownice z Salem" Arthura Millera, w reżyserii Adama Nalepy z Teatru Wybrzeże w Gdańsku, "Lód" Jacka Dukaja, w interpretacji Janusza Opryńskiego oraz "Antyhona", spektakl na podstawie utworu Sofoklesa, przeniesiony w polską rzeczywistość lat 40. XX wieku przez Agnieszkę Korytkowską-Mazur.

Publiczność zobaczy także spektakl "Do Damaszku" Jana Klaty na podstawie sztuki Augusta Strindberga, "Podróż zimowa" w reżyserii Mai Kleczewskiej, na podstawie utworu Elfriede Jelinek oraz "Caryca Katarzyna" Jolanty Janiczak, w reżyserii Wiktora Rubina. Przedstawienie "Podróż zimowa" zostanie wystawione w Teatrze Powszechnym w Łodzi, do którego uczestnicy festiwalu zostaną przewiezieni autobusem.

Zobacz również:"Trzy siostry" Czechowa w Teatrze Dramatycznym w Warszawie [ZDJĘCIA]

Małe Spotkania Teatralne natomiast zostały zorganizowane z myślą o najmłodszych widzach. Dzieci zobaczą sześć przedstawień m.in. "Historia Śnieżki" na podstawie baśni braci Grimm, w reżyserii Olega Żiugżdy, "Jasno/ciemno" w reżyserii Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy, "Wąż" Marty Guśniowskiej, w reżyserii Marka Zakostelecky'ego, "Dziób w dziób" Maliny Prześlugi, w inscenizacji Zbigniewa Lisowskiego, "Brzydkie kaczątko" na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego, a także "Bajki samograjki" Jana Brzechwy, spektakl reżyserowany przez Annę Augustynowicz.

Na tegoroczną odsłonę Warszawskiego Spotkania Teatralnego przygotowano także spektakle: "Gry ekstremalne" w reżyserii Joanny Grabowieckiej, "Nasza klasa" Ondreja Spisaka, "Trzy siostry" w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, "Głośniej!" Michaela Vogla, "Sprawa Dantona" Magdaleny Miklasz, "Bacon" Marcina Bartnikowskiego, a także "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Magdaleny Miklasz.

Publiczność festiwalu będzie mieć także okazję wysłuchać koncertu kolektywu Niewinni Czarodzieje, a także formacji Dagadana oraz Janusz Prusinowski Trio, obejrzeć spektakl Teatru Robotniczego, zrealizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz przegląd najważniejszych przedstawień grupy Malabar Hotel. Na zakończenie imprezy zaplanowano koncert Jerzego Treli "Monologi", do muzyki Zbigniewa Preisnera, który odbędzie się w Kościele Pokamedulskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto