Twórczość artystyczna towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Wyrażał swoje uczucia za pomocą rysunku wykorzystując najprostsze środki – piasek, w którym rysował przysłowiowym patykiem. Tworzył i poprzez artystyczną ekspresję przekazywał swoje myśli i emocje komunikując się w ten sposób z innymi ludźmi.

Zajęcia artystyczne w Galitsyna Art School - Pierwszej szkole malowania piaskiem są takim magicznym miejscem, w którym każdy może wyrażać siebie poprzez sztukę. Szkołę założyła Tetiana Galitsyna, artystka, malarka, Gwiazda VI edycji Mam Talent, prekursorka nieznanej dotąd w Polsce, fascynującej sztuki malowania piaskiem, zwanej również animacją piaskową czy też w wersji angielskiej Sand Art’em.Szkoła mieści się w samym sercu Warszawy, w Millennium Plaza na 9. piętrze, al. Jerozolimskie 123A.
Program zajęć artystycznych nie ogranicza się tylko do animacji piaskowej. Jest on bardzo urozmaicony. Każdy, zarówno początkujący jak i zaawansowany artysta, znajdzie tu coś dla siebie. Szczególną uwagę zwracają niekonwencjonalne zajęcia:


*Arteterapia – psychoterapia przez sztukę. Termin arteterapia (arte – z francuskiego to odpowiednik łacińskiego ars i angielskiego art – oznaczający twórczość artystyczną o szerokim zakresie oraz terapia – z greckiego therapeia – oznaczające działanie w medycynie mające na celu przywracanie zdrowia i harmonii) to nic innego jak terapia poprzez sztukę. Kreatywne zajęcia z piaskiem, gliną, farbami pomagają odzwierciedlać rozmaite stany umysłu, skrywane uczucia, lęki, obawy, konflikty. Ekspresja towarzysząca procesom twórczym pomaga rozwiązywać problemy, redukuje stres, podnosi samoocenę, a także rozwija umiejętności interpersonalne. Zalecana przez psychologów i terapeutów zarówno dla zapracowanych rodziców jak i nadpobudliwych dzieci.
*Zajęcia wczesnorozwojowe – rozwój motoryki u „maluchów”.
Od rozwoju motoryki małej zależny jest pomyślny rozwój umiejętności samoobsługi, rysowania, pisania i artykulacji dzieci. Zajęcia plastyczne takie jak rysowanie, malowanie, modelowanie, elementy rękodzieła przyczyniają się do rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej jak i do usprawnienia czynności manualnych dziecka.
*Art mix – połączenie różnych dziedzin sztuki. Polecany niezdecydowanym, który kierunek sztuki wybrać. Elementy rękodzieła, plastyka, grafika, malarstwo i wiele innych artystycznych wyzwań Art.-mix.
*Art English – nauka języka przez sztukę. Wiemy, ze lewa półkula mózgu odpowiedzialna jest za myślenie analityczne, logikę i język, domeną prawej są kreatywność, wyobraźnia i sztuka. Stąd pomysł aby połączyć te dwie cechy i wykorzystać je do efektywnej nauki języków obcych poprzez sztukę. Wyniki są zadziwiające.
*Animacja poklatkowa – sztuka robienia filmów animowanych. Pozwala odkryć świat tworzenia krótkich animowanych historii i wcielić się w rolę w scenarzysty i reżysera.

„Zajęcia odbywają się w grupach i indywidualnie. Starannie dobieramy program w zależności od wieku i umiejętności. Elastycznie dopasowujemy terminy zajęć do planu dnia kandydata na artystę - zarówno przedszkolaka jak i seniora” – wyjaśnia Balbina Królikowska – dyrektor szkoły.

Szkoła organizuje także fantazyjne urodzinki w chaosie twórczej zabawy, a dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych - grupowe wycieczki artystyczne.

Nowatorskie metody nauki i rozwoju przez sztukę w Galitsyna Art School są bardzo efektywne. Zostały przygotowane w oparciu o najnowsze badania budowy mózgu i wykorzystują psychologiczno-emocjonalne elementy „piaskowej terapii”, opracowane przez twórcę analitycznej terapii - Carla Gustava Junga.

„Sztuka łagodzi obyczaje. Pozwala się odprężyć, wyłączyć z rzeczywistości i zapomnieć o obecnym w naszym życiu stresie. Daje radość i pogodę ducha. I o to właśnie chodzi – mówi Tetiana Galitsyna. – Dlatego postanowiłam otworzyć w Warszawie Galitsyna Art School, gdzie każdy nauczy się animacji piaskowej i wielu innych sztuk, niezależnie od tego, jakie posiada zdolności. W każdym z nas drzemie ukryty talent – wystarczy go tylko umiejętnie wydobyć. I temu służy moja szkoła.” – Dodaje artystka.

Więcej szczegółów o zajęciach artystycznych na www.tg-art.com
Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!