"Gdyby nie ona...". Wygraj książkę Joyce Maynard [konkurs rozwiązany]

Joyce Maynard, autorka bestsellerowego „Ostatniego dnia lata”, w czerwcu powróciła z nową książką. „Gdyby nie ona” to pasjonująca historia kryminalna z piękną opowieścią o siostrzanej miłości w tle.
 Materiały prasowe

Joyce Maynard, "Gdyby nie ona"
Premiera: 10 czerwca 2015
Wydawnictwo: MUZA SA
Cena detaliczna: 39,90 zł
Liczba stron: 400
Oprawa miękka

Upalne lato 1979 roku w Marin County w Kalifornii. 13-letnia Rachel i jej kilka lat młodsza siostra Patty spędzają letnie wakacje na podglądaniu sąsiadów - trochę z nudów, a trochę z wrodzonej ciekawości. Rachel chce w przyszłości zostać pisarką, więc dziewczynki wymyślają różne historie na temat mniej lub lepiej im znanych mieszkańców okolicznych domów. Porównują ich życie do swojej dość monotonnej egzystencji w rozbitej rodzinie z matką w depresji i cudownym, ale niedostępnym na co dzień ojcem, podziwianym detektywem lokalnej policji. Pewnego dnia niedaleko ich domu zostaje znalezione ciało zamordowanej i zgwałconej dziewczyny. Sprawa wykrycia zabójcy zostaje powierzona ojcu Rachel i Pat. To prawdziwe wyróżnienie. Jednak śledztwo się przeciąga i nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wkrótce detektyw staje się ofiarą nagonki w pracy i lokalnej prasie. Córki postanawiają pomóc ukochanemu ojcu i wbrew jego zakazowi rozpoczynają własne śledztwo.

„Gdyby nie ona” to pełna tajemniczych niedomówień, wartka historia kryminalna z mistrzowsko zarysowaną intrygą. Zarazem jest to opowieść utkana z melancholijnych wspomnień, niewyrażonych tęsknot i ukrytych pragnień. Autorce udaje się ciekawie połączyć kryminał i powieść obyczajową, przez co stwarza oryginalną kompozycję, intrygującą i wciągającą, ale zarazem autentyczną. Dzięki temu książka spotkała się ze świetnym przyjęciem wielu czytelniczek w Stanach Zjednoczonych.

Zwycięzcy: Lakma, Ajkul, mj, Alva, banato, mm, Agnieszka Wójtowicz, Grzesiek, Szczypiorka1, karlin6191

KONKURS

Do rozdania mamy dziesięć egzemplarzy książki "Gdyby nie ona...". Napiszcie w komentarzu pod tym tekstem co by było, gdyby na świecie nie było książek. Autorów najciekawszych komentarzy nagrodzimy lekturą "Gdyby nie ona...". Macie czas do 2 lipca do godz. 23.59. Następnego dnia w treści tego konkursu podamy nicki zwycięzców. Szczęśliwców prosimy o wysłanie maila do 8 lipca na adres: kinga.czernichowska@polskapress.pl (w treści wpiszcie swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, w tytule maila "GDYBY"). Będziemy brać pod uwagę tylko komentarze zarejestrowanych użytkowników.

Zapraszamy także do śledzenia nas na fanpage-u Książki i konkursy MM Wrocław

Kinga Czernichowska

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.07.2015, 09:28

faktycznie bardzo gorąco, ale już zapraszam do sprawdzenia. Odpowiedzi Czytelników tak nas zaskoczyły, że trzeba było trochę ochłonąć. Na dane od zwycięzców cierpliwie czekamy :)

05.07.2015, 16:20

...za gorąco na wyniki...:(

04.07.2015, 19:08

Gdzie te wyniki?

03.07.2015, 14:31

mają być podane w treści konkursu :)

03.07.2015, 14:25

gdzie można znaleźć wyniki konkursu ?

03.07.2015, 00:00

Gdyby nie było książek i możliwości czytania, z pewnością zapłakałabym się na śmierć! Nie wyobrażam sobie popołudnia albo porannej kawy bez przeczytania choćby kilkunastu stron. Gdyby mnie jednak odratowano i doszłabym już do siebie, zapewne bardziej skupiłabym się na odkrywaniu świata wokół mnie, wędrówkach po okolicy, sporcie i podróżach w interesujące miejsca. Może w końcu nauczyłabym się porządnie pływać? :)
Pozdrawiam!

02.07.2015, 23:58

Gdyby nie było książek zostałbym kulturystą :) Wolę nawet o tym nie myśleć o nieistnieniu książek .Nie cierpiałem szkoły podstawowej i pamiętam jak moja mama się natrudziła aby czegokolwiek mnie nauczyć ,ale prawda jest taka,że bez niej raczej nic bym nie osiągnął.

02.07.2015, 23:32

Prawdopodobnie zaskakiwałyby mnie tak proste rzeczy jak rozpuszczanie cukru w wodzie, lub zaćmienie słońca, z jednej strony byłoby to ciekawe doświadczenie, wszystko odkrywam samemu "na żywo", a nie z jakichś książek, jednakowoż z drugiej strony byłoby to nierozsądne gdyż nie dowiedział bym się wszystkiego i widziałbym wszystko tak jak chcę to widzieć, a nie tak jak to jest naprawdę, możliwe, że doszło by wtedy do sporów między ludźmi, bo każdy miałby tą "swoją prawdę.

02.07.2015, 23:21

Gdyby nie było książek? Siadałabym w parku pod rozłożystym kasztanem i delikatnie wsłuchiwałabym się w: opowieści pań, w wesołe rozmowy roześmianych dzieci toczące się w piaskownicy,czułe szepty zakochanych,histeryczne rozmowy młodych mam o kaszkach zupkach i pampersach...Głośne zastanawianie się dwóch kumpli pod krawatem czy jeśli osiągną wyższy pułap kariery i jeden z nich kupi porsche to czy ONA ta wymarzona do niego wróci...Cichy szept modlitwy starszego Pana z Alzheimerem bo właśnie nie wie gdzie się znalazł...Ot po prostu powstałaby księga którą co dzień tworzy życie...

29.06.2015, 23:24

Gdyby nie było książek to:
- nie było mojej biblioteczki i mój regał stałby pusty,
- moje córki nie nauczyłyby się czytać,
- nie mogłabym dowolnej chwili udać się w podróż w inne części świata,
- ludzie musieliby oglądać więcej telewizji,
- zamiast księgarni i bibiotek istniałoby więcej galerii, a i tak jest ich za dużo,
- nie byłoby magii zawartej w książkach...

29.06.2015, 19:18

Szczerze to ta myśl mnie przeraziła.
Świat bez książek byłby szary, pozbawiony kolorów, smutny a ludzie prymitywni w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie mielibyśmy dostatecznej wiedzy: o ludziach i ich czynach, religii, Biblii i Bogu. Nie znalibyśmy języków. Zdecydowanie nie mielibyśmy również wzorców do naśladowania, zasad, ideałów.
Pismo to najważniejszy wynalazek w dziejach ludzkości, w książkach zawarta jest cała mądrość tego świata. Dzięki nim wciąż się uczymy, wzbogacamy duchowo, idziemy naprzód.
Na szczęście Gutenberg założył drukarnię, a my jesteśmy rozumni, stoimy na szczycie „drabiny” cywilizacji.
I zgadzam się ze stwierdzeniem, że „Czytanie książek to najwspanialsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła” W.Szymborska..

29.06.2015, 12:21

Zgłaszam się!
Gdyby nie było książek świat byłby nudny, ludzie nie mieli by za grosz wyobraźni. Było by to niebezpieczne dla ludzkości ponieważ nie umieli by zapobiegać wielu wypadkom a sami nie potrafiliby wyobrazić sobie skutku swoich działań. W jednym zdaniu, choć nie wszyscy doceniają książki, bez nich ludzie zabijali by się z głupoty.

28.06.2015, 21:39

Gdyby nie było na świecie książek , to bym je wynalazła :).To naturalna kolej rzeczy , ze w końcu ktoś musiał spisać słowa , by nie uleciały z nie pamięcią ..

27.06.2015, 20:27

Czym jest książka?
aktem odwagi, mową niemych słów,
krzykiem symboli, porażką znaczeń,
snem metafor, chwilą natchnienia.

Czym jest książka?
pieśnią życia,
poematem jego zachwytu,
tańcem zmysłów,
od dotykania do myślenia.

Czym jest książka?
wulkanem namiętności,
uczuciem toczącym spór z naturą,
lękiem osamotnienia.

Czym jest książka?
inną nazwą świadomości,
chwili istnieniem,
komfortem wyboru istnienia.

Coraz częściej pytam
czym jest książka?
może to jest życie,
może dopełnienie ludzkiego istnienia,

Czym więc jest brak książek...

27.06.2015, 19:42

Plan dnia gdyby nie było książek:
1. dołożenie drewna do ognia bo przez noc ognisko w jaskini prawie zgasło
2. poranna higiena - kąpiel w jeziorku z mchem w ręku zamiast gąbki. Kąpiel obowiązkowo raz w miesiącu, nie rzadziej.
3. Polowanie - 3 godziny wyczekiwania na dzika, by miecha było na cały dzień dla całej rodziny
4. Plecienie koszyków w fikliny na jagody, grzyby i inne takie
5. Rozpalenie ogniska by upiec dzika na obiad
6. Wieczorny odpoczynek i wpatrywanie się z nudów na siebie bez sensu
7. Sen

27.06.2015, 14:59

Nie byloby Einsteina, Szymborskiej, Różewicza i wielu innych wspaniałych osobistości. Świat byłyby marnym tworem pozbawionym wyobraźni i kreatywności. Ludzie byliby zamknięci w schemacie jednego dnia bez perspektyw na inny świat.

27.06.2015, 14:02

Myśle, że nie byłałbym tą samą nieśmiałą, małą dziewczynką, która z radością uczyła się każdej nowej litery i składała ją w pierwsze słowa, która do dziś pamięta swoją pierwszą przeczytaną całą książkę, która odnalazła siebie wsród wszystkich tych półek w bibliotece, która z taką radością do dziś otwiera każdą nową książkę i nie może się doczekac tej chwili wieczorem, kiedy będzie miała na to czas :)

27.06.2015, 12:34

Gdyby nie książki, ludzie nie mogliby się rozwijać, doskonalić swoich umiejętności płynnego czytania i poprawnego pisania. Książki pozwalają nam również rozwijać wyobraźnię i poszerzać wiedzę na dane tematy, nasze zainteresowania. Gdyby nie książki, dzieci w szkołach nie miałyby jak się uczyć. W moim życiu książki są bardzo ważne, ponieważ pomagają mi zabić wakacyjną nudę w deszczowe dni oraz są umileniem mojego wieczoru :). Gdyby nie książki, świat byłby po prostu nudny i nijaki :). Książki nadają mu barw

27.06.2015, 07:53

Gdyby nie było książek to nie mielibyśmy takich wspaniałych wiernych przyjaciół, którzy potrafią nam umilić każdą nadarzającą się pustą chwilę naszego życia. Potrafią dotrzeć do najtajniejszych zakamarków naszej duszy, wypełnić ją po brzegi tak, że nie czujemy samotności nawet będąc we dwoje.

27.06.2015, 07:45

Gdyby nie było książek to nie mielibyśmy takich wspaniałych wiernych przyjaciół, którzy potrafią nam umilić każdą nadarzającą się pustą chwilę naszego życia. Potrafią dotrzeć do najtajniejszych zakamarków naszej duszy, wypełnić ją po brzegi tak, że nie czujemy samotności nawet będąc we dwoje.

26.06.2015, 22:36

Świat byłby wtedy pusty, bezbarwny i nie byłoby możliwości przeżycia wielu niesamowitych przygód wraz z bohaterami powieści.

26.06.2015, 19:41

Gdyby nie byłoby książek nie byłoby nas! Taka jest prawda. Dzięki książkom dokonał się największy postęp cywilizacyjny w historii ludzkości. Wiedza przekazywana ustnie z pokolenia na pokolenie była stosunkowo skromna i niedokładna. Wynalezienie pisma, a co za tym idzie pojawienie się książek było kamieniem milowym na drodze rozwoju ludzkości. Dzięki książkom możemy żyć w świecie jaki znamy. Bez książek wszystko wyglądałoby inaczej, może świat byłby piękniejszy bez naszej cywilizacji, ale czy gdyby ludzkość wciąż istniała, bez książek nie mielibyśmy tyle powodów do radości.

26.06.2015, 19:35

Gdyby na świecie nie było książek ludzie nie rozwijaliby swojej wyobraźni. Nasze życie stałoby się puste i szare. Mózgi gorzej by się rozwijały, przez to możliwe że nie wynaleziono by wielu leków, urządzeń i technologii ułatwiających codzienne czynności. Życie byłoby na niższym poziomie, co prowadziłoby do wielkiej ilości epidemii chorób i zwiększenia liczby przestępstw.

26.06.2015, 15:06

Książki.....
Dają Nam radość, szczęście, odpoczynek, wiedzę, rozwijają nasz charakter, kształtują wyobraźnie..... Można by tak prace licencjacka na ten temat napisać. Od najmłodszych lat są obecne w życiu człowieka- pomagają poznać różnicę między dobrem a złem. Pokazują wiele postaw życiowych. Dzięki Nim jest Nam łatwiej żyć, a na pewno trafniej dokonywać ważnych wyborów. Nie są jedynie źródłem relaksu i odpoczynku. Przede wszystkim są potężna niewyczerpana kopalnia wiedzy. Nie tworząc potężnej wypowiedzi i krótko reasumując. KSIĄŻKA jest zdecydowanie jednym z największych nośników kultury, wiedzy i nauki życia jaki ludzkość zna. Internet nigdy nie będzie w stanie zając JEJ miejsca.

26.06.2015, 15:05

Wyobraźcie sobie proszę wizję zniszczonego miasta, zarządzanego przez jednego człowieka, który przejmuje się jedynie swoimi potrzebami. Mieszkańcy nie wiedzą co to demokracja, prawa człowieka, wolności obywatelskie. Jeden człowiek decyduje o wszystkim i o wszystkich. W mieście tym nie ma Służby Zdrowia, Policji, Wojska, szkół, przedszkoli, kin, bibliotek, księgarni. Ludzie jedynie zajmują się pracą, a właściwie służeniem swojemu Panu. Nie potrafią myśleć samodzielnie, podejmować decyzji. Zdolność do czytania zanikła wraz ze spaleniem ostatniej książki 100 lat wcześniej. Mieszkańcy komunikują się na migi. Trwają w szarej rzeczywistości, nie potrafią się z niej uwolnić, nie umieją nawet wyobrazić sobie lepszego jutra. A powód tego stanu jest oczywisty i wszystkim znany -> na świecie nie ma książek !!