Geek Girls Carrots

Geek Girls Carrots organizują spotkania dla kobiet zbranży IT w 16 miastach w Polsce i na świecie. (© Fot. Jakub Bożanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Interesujesz się grafiką komputerową? Chcesz poznać dziewczyny, które o programowaniu wiedzą prawie wszystko? Geek Girls Carrots, czyli popularne warszawski karotki, zapraszają na kolejne spotkanie z nowymi technologiami. Pasjonatki z branży IT spotkają się już 14 października w Padbarze.

Geek Girls Carrots to organizacja skupiająca kobiety związane z branżą IT - graficzki, programistki, właścicielki startupu, a także studentki i pasjonatki nowych technologii. Od 2011 roku dziewczyny organizują bezpłatne wykłady i warsztaty, na które zapraszają specjalistki i specjalistów z różnych gałęzie IT. Karotki działają już w 16 miastach w Polsce i na świcie. - Poprzez swoją działalność motywujemy kobiety do pracy w IT, inspirujemy, poszerzamy kompetencje, a także zrównujemy szanse zawodowe poprzez cykliczną organizację warsztatów programistycznych takich jak chociażby Django Carrots czy Code Carrots – opowiadają inicjatorki spotkań.

W najbliższy wtorek, 14 października, odbędzie się już 34 spotkanie Geek Girls Carrots w Warszawie. Tym razem pasjonatki nowych technologii spotkają się w Padbarze przy ul. Marszałkowskiej 115. Początek o godz. 19.

Tematem spotkania będzie grafika cyfrowa. - Naszym gościem będzie Kasia Oleska, która od wielu lat zajmuje się tworzeniem ilustracji do książek i audioobooków zarówno dla wydawnictw polskich jak i zagranicznych. Ilustrowała m.in. serię książek autorstwa Terry’ego Pratchetta przeznaczoną na rynek niemieckojęzyczny. Tworzy zarówno grafiki cyfrowe jak i tradycyjne. We wtorek Kasia pokaże wam próbkę swojego warsztatu, tworząc grafikę na żywo – opowiadają organizatorki.

Czytaj także: Hakerzy z Warszawy: Zobacz rozmowę z członkami pierwszego hackerspace

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wystarczy tylko pobrać bilet TUTAJ.

Karotki w ciągu trzech lat działalności zorganizowały 177 tradycyjnych spotkań oraz 78 dodatkowych wydarzeń, z czego w większości były to warsztaty na temat WordPressa, Scruma, Usability, SEO czy Pytona. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o dziewczynach z Geek Girls Carrots, przeczytajcie koniecznie: Dziewczyny, które zarażają pasją do nowych technologii

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!