Fanów legendarnej grupy Europe czeka niezwykłe wydarzenie. Do Warszawy przyjedzie gitarzysta zespołu - Kee Marcello. Muzyk zagra w weekend dwa koncerty w klubie Rock On.

Chyba każdy z nas zna legendarny kawałek „Final Countdown” grupy Europe. Kee Marcello był związany z tym zespołem do 1992 roku. Po tym, jak zespół zawiesił działalność, zajął się karierą solową i nagrał cztery albumy: Shine On (1995), Melon Demon Divine (2003), Redux: Europe (2011) oraz Judas Kiss (2013). Dzisiaj ten szwedzki gitarzysta – również za sprawą swojej solowej kariery - jest muzykiem znanym na całym świecie. O jego sławie świadczy też liczba sprzedanych płyt - ponad 30 milionów!

Czytaj też: Wygraj bilety na koncert The Doors Alive w Proximie! [KONKURS]

Pierwszego dnia pobytu Marcello w Warszawie odbędzie się tzw. guitar clinic. Solowe wykonania piosenek grupy Europe będą połączone z luźną opowieścią Kee dotyczącą jego życia, muzyki i kariery - od dorastania w małym miasteczku w Szwecji przez pierwszą gitarę do rekordowej liczby sprzedanych płyt i koncertów na całym świecie. Po występie będzie możliwość zadawania pytań, przewidziano też czas na improwizację. Marcello wystąpi w towarzystwie warszawskiego zespołu Adrenalina z wokalistą Brianem Allanem.

Czytaj też: Wygraj bilety na koncert retro rockowej grupy Kadavar [KONKURS]

W sobotę (27 września) Kee Marcello zagra set twórczości solowej i tej pochodzącej z zespołu Europe, a wesprze go Antyradio Coverband. Legendarnemu gitarzyście będzie towarzyszył basista Artur Radkiewicz (Antyradio Coverband, Dead Efforts) oraz bębniarz - Staszek Malanowicz, znany przede wszystkim ze światowych tras w składzie polskiego HATE. Impreza potrwa do samego rana.

Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny. Więcej informacji na Facebooku.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!