Gorzki smak ekstraklasy

Andrzej Azyan
Mariusz Kempys (21) w ataku na bramkę Nielby.
Mariusz Kempys (21) w ataku na bramkę Nielby. fot. Mikołaj Suchan.
Po pięciu latach kibice piłki ręcznej w Zabrzu znowu oglądali mecz o mistrzostwo ekstraklasy mężczyzn. Mieli prawo liczyć na to, że zespół NMC POWEN dostarczy im wiele radości i pokona innego beniaminka z Wągrowca.

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Goście wygrali jak najbardziej zasłużenie.

Przez ponad dwadzieścia minut w pierwszej połowie gospodarze dotrzymywali kroku rywalom. Przy stanie 13:10 dla NMC POWEN rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Rybarczyk. Od tego momentu zaczął się odwrót zabrzańskiej drużyny. Po przerwie na parkiecie wyraźnie dominowali piłkarze Nielby. U gospodarzy. nie istniał praktycznie kontratak.

- Przegraliśmy przez proste błędy techniczne. Prowadząc 13:10, nie potrafiliśmy wykorzystać przewagi liczebnej. Nie istniała u nas kontra. Podobnie, jak wcześniej w Płocku, tak i teraz w drugiej połowie zaczęło nam brakować sił - powiedział Robert Nowakowski, trener KS NMC POWEN.

Jak na razie beniaminek z Zabrza czuje gorzki smak ekstraklasy. Poniósł drugą porażkę. To co było dobre na pierwszą ligę, teraz nie wystarcza. Zawodnicy NMC POWEN są chyba jedynymi w ekstraklasie, którzy pracują zawodowo, a dopiero potem trenują.

Ekstraklasa piłkarzy ręcznych

WYNIKI 2. KOLEJKI

NMC POWEN Zabrze - Nielba Wągrowiec 25:30 (14:15)
POWEN Winkler, Pawlak - Mogielnicki 4, Szolc 3, Wojtynek 1, Chodara 2, Rybarczyk 5, Kulak 1, Kryszeń 3, Bushkov 2, Kempys 2, Chrapusta 2, Kandora, Tatz. Nielba Konczewski, Głębocki - Gierak 4, Witkowski 2, Krajewski 2, Przysiek 2, Świerad 2, Białaszek 7, Płócienniczak 1, Ciok 2, Szyczkow 4, Janusiewicz 3, Siódmiak 1.

POZOSTAŁE WYNIKI Azoty Puławy - Vive Targi Kielce 25:35 (10:19), AS-BAU Śląsk Wrocław - Wisła Płock 27:30 (12:18), MMTS Kwidzyn - Traveland-Społem Olsztyn 30:24 (16:15), AMD Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:26 (14:10), %07Zagłębie Lubin - AZS AWFiS Gdańsk 34:28 (16:15). JAC

1. Vive 2 4 68-46

2. Zagłębie 2 4 65-51

3. Wisła 2 4 61-48

4. Kwidzyn 2 4 66-56

5. Nielba 2 2 60-56

6. Chrobry 2 2 59-57

7. Olsztyn 2 2 54-56

8. Azoty 2 2 56-65