GORZÓW. Rekord Polski Alicji Tchórz

Robert Borowy
Alicja Tchórz do tej pory zdobyła dwa złote medale MP seniorek
Alicja Tchórz do tej pory zdobyła dwa złote medale MP seniorek Robert Borowy
Alicja Tchórz czasem 58,43 pobiła rekord Polski seniorek na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym w odbywających się w Gorzowie zimowych mistrzostwach kraju na 25-metrowym basenie. Zawodniczka MKP Słowianka Gorzów zdobyła tym samym drugi złoty medal, ale nadal nie uzyskała minimum na mistrzostwa Europy.

Dwie inne pływaczki MKP Mirela Olczak i Paulina Zachoszcz zdobyły odpowiednio srebrny (na 800 m st. dowolnym) i brązowy medal (na 200 m st. klasycznym). Z zielonogórskich pływaków dzisiaj na podium ponownie stanęli Konrad Kawęcki i Jakub Jasiński. Obaj uczynili to na dystansie 50 m st. grzbietowym, wygrywając dubletem. Uzupełnieniem dzisiejszego plonu medalowego naszych reprezentantów były dwa medale zdobyte w sztafecie. Pływacy Kornera Zielona Góra wygrali w sztafecie 4x100 m st. zmiennym, zaś dziewczęta MKP Słowianka w sztafecie 4x200 m st dowolnym zajęły drugie miejsce.
Przypomnijmy, że z Lubuszan w pierwszym dniu mistrzostw kraju złote medale zdobyły Mirela Olczak (na 200 m st. motylkowym), Alicja Tchórz (na 200 m st. zmiennym) i Radosław Kawęcki na 200 m st. grzbietowym. Ta pierwsza uzyskała dodatkowo minimum na start w mistrzostwach Europy w Istambule, ale - jak powiedziała - pojedzie do Kataru na nieoficjalne mistrzostwa świata młodzieżowców. Do Turcji zaś pojedzie Kawęcki.
Srebrne krążki trafiły do sztafet dziewcząt MKP Słowianka 4x100st. zmiennym oraz mężczyzn Kornera Zielona Góra 4x50 m st. zmiennym. Trzecie miejsca przypadły Paulinie Zachoszcz (na 50 m st. klasycznym) i Jakubowi Jasińskiemu na 200 m st. zmiennym, który również wywalczył minimum na mistrzostwa Starego Kontynentu.
Jutro i w niedzielę czekają nas kolejne emocje.