(© P. Bogusz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nasza jubilatka to młodsza siostra Grubej Kaśki na Tłomackiem - studni pochodzącej z XVIII wieku, stojącej w pobliżu placu Bankowego.

Młodsza wprawdzie i to znacznie, ale ma już na koncie parę osiągnięć. Gruba Kaśka jest największą w Europie studnią infiltracyjną. Była sztandarową inwestycją PRL-u. Projekt, którego autorem był Włodzimierz Skoraszewski, powstał w latach 1949-50 i był na owe czasy niezwykle nowatorski. Pierwsza woda, którą Kaśka "pobrała", uzdatniona przez Wodociąg Praski, pojawiła się w warszawskich kranach 22 września 1964 roku.

Ale nie tylko w tej dziedzinie Gruba Kaśka ma się czym pochwalić. Jest też... aktorką. W 1966 roku "zagrała" w "Pieczonych gołąbkach" Tadeusza Chmielewskiego, obok m.in. Magdaleny Zawadzkiej, Krzysztofa Litwina, Wacława Kowalskiego, Janusza Kłosińskiego, Henryka Bąka.

Trzeba przyznać, że nasza 45-latka wygląda naprawdę bardzo dobrze. No cóż, nie jest tajemnicą, że oprócz codziennej pielęgnacji przeszła już co najmniej kilka operacji plastycznych. Od połowy lat 90. była wielokrotnie modernizowana.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!