Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Grupa Suchego" rozbita. Na koncie setki przestępstw, wymuszenia, handel narkotykami [ZDJĘCIA]

red
"Grupa Suchego" rozbita. Na koncie setki przestępstw, wymuszenia, handel narkotykami [ZDJĘCIA]
"Grupa Suchego" rozbita. Na koncie setki przestępstw, wymuszenia, handel narkotykami [ZDJĘCIA] CBŚP
Rozbito olbrzymi gang. W akcji brało udział 330 policjantów z kilku krajów. "Grupa Suchego" działała od 2000 roku. Teraz jej członkowie spędzą lata w więzieniu. Są odpowiedzialni za prawie 200 przestępstw.

"Grupa Suchego" to jedna z najgroźniejszych grup przestępczych w naszym kraju. Działała od 2000 roku, a swoich członków werbowała m.in. z grupy pruszkowskiej, mokotowskiej czy żoliborskiej. Gangsterzy wyłudzali pieniądze, handlowali bronią i fałszowali euro. Do rozbicia gangu potrzebne było działanie aż 330 policjantów. W jednej chwili przeszukano łącznie 75 miejsc na terenie Polski i 4 za granicą.

Gangsterom postawiono łącznie prawie 200 zarzutów popełnienia przestępstwa. Podejrzanych jest obecnie 50 osób, a 37 już siedzi w aresztach śledczych. Za co będą odpowiadać? - Podejrzani usłyszeli kilkadziesiąt zarzutów popełniania przestępstw, w tym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji ponad 900 kg amfetaminy, wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających i substancji psychotropowych, udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, handlu bronią palną, m.in. karabinami Kałasznikowa i pistoletami maszynowymi PM-63, posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia, kradzieży luksusowych pojazdów, a także szeregu innych przestępstw kryminalnych. Jednemu z podejrzanych przedstawiono ponadto zarzut usiłowania zabójstwa - wylicza CBŚP.

Szefem grupy jest Dominik O. ps. "Suchy", który również został zatrzymany. Postawiono mu osiem zarzutów, w tym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Akcja policyjna, w której brało udział 330 policjantów, była skoordynowana z funkcjonariuszami z Holandii, Niemiec i Francji. W Hadze utworzono nawet specjalne centrum koordynacyjne, aby zgrać wszystkie jednostki. W jednej chwili przeszukano domy i magazyny m.in. w Warszawie, Radomiu, Ciechanowie, Płońsku, Pułtusku, Wyszogrodzie i Gdyni.

W czasie przeszukań znaleziono kilka jednostek broni palnej wraz z amunicją, znaczne ilości narkotyków, fałszywe banknoty Euro, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz tytoń tzw. krajankę służącą do wyrobu papierosów. Na poczet grożących kar zabezpieczono mienie na prawie 4,5 mln złotych. - Zabezpieczono 500 tyś zł w gotówce, luksusowe samochody oraz nieruchomości. W sprawie wykorzystano tzw. konfiskatę rozszerzoną, co pozwoliło zabezpieczyć nieruchomość zakupioną przez jednego z podejrzanych na 3-letnie dziecko - tłumaczy CBŚP.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto