Specjalnie dla czytelników Nasze Miasta prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz opowiada o swoich ulubionych miejscach w stolicy. Zarówno tych gwarnych i tętniących życiem jak i tych pełnych uroku ale spokojniejszych.

Pierwsza odpowiedź, jaka przychodzi mi do głowy, na pytanie, gdzie najchętniej poszłabym na spacer – to Krakowskie Przedmieście. Mam do tej pięknej ulicy sentyment szczególny. Sięga on jeszcze moich czasów studenckich i pracy na Uniwersytecie Warszawskim. Teraz to zamiłowanie zostało wzmocnione przez zaangażowanie miasta w rewitalizację Krakowskiego, które stało się warszawskim salonem. Zaglądam tam zwłaszcza w weekendy. Wśród często organizowanych tam atrakcji słychać wielojęzyczny gwar, zarówno latem, jak i zimą, gdy jest przepięknie iluminowane. Lubię Warszawę, jej dynamizm i ruch, ale na spacery wolę miejsca spokojniejsze, bliżej natury, a jest w czym wybierać. Stolica ma przepiękne parki, można sobie wybrać taki, jaki nam najbardziej pasuje. Na bieganie czy spacer z psem polecam np. Pole Mokotowskie. Aby podziwiać urodę parków historycznych, warto się wybrać do Łazienek, parku Ujazdowskiego czy Ogrodu Krasińskich. Zwłaszcza ostatni po rewitalizacji bardzo zyskał na wyglądzie. Lubię też spacerować nad Wisłą. Szczególnie widok ze skarpy warszawskiej jest niepowtarzalny. Nie mogę się doczekać zakończenia budowy bulwarów. To będzie naprawdę ciekawe miejsce do rekreacji.

Czytaj także: Otwarcie Świętokrzyskiej, Prostej i Sokolej. Koniec budowy centralnego odcinka II linii metra [FOTO]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!