Hans Zimmer w Polsce. Wygraj bilety na koncert autora muzyki do "Piratów z Karaibów"! [ROZWIĄZANY]

MSZaktualizowano 
Hans Zimmer w Polsce Materiały prasowe JVS Group
Syn pianistki i wynalazcy, gwiazda rocka wśród kompozytorów muzyki filmowej i autor najbardziej charakterystycznych ścieżek dźwiękowych ostatnich lat ("Incepcja", "Interstellar", "Mroczny rycerz") przyjeżdża do Polski na trzy koncerty. Hans Zimmer wystąpi w Gdańsku, Łodzi i Krakowie na przełomie kwietnia i maja 2016 r. Mamy dla Was podwójne bilety na każdy z tych koncertów!

Trasa koncertowa Hansa Zimmera, 30 kwietnia w Ergo Arena (Gdańsk), 1 maja w Atlas Arena (Łódź), 3 maja w Tauron Arena (Kraków), bilety: od 179 PLN


KONKURS ZOSTAŁ ROZWIĄZANY, Z RACJI IMPONUJĄCEJ LICZBY ZGŁOSZEŃ ZWYCIĘZCY ZOSTANĄ POWIADOMIENI MAILOWO O SPOSOBIE ODBIORU NAGRÓD W DNIU 16 MARCA. GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA LICZNY UDZIAŁ W KONKURSIE! :)

Jego wielka kariera rozpoczęła się w 1988 roku, gdy za ścieżkę dźwiękową do dramatu „Rain Man” Zimmer otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. W połowie lat 90. kompozytor zdobył Nagrodę Akademii za muzykę do animowanego filmu Disneya - „Król Lew”. Od tego czasu otrzymywał coraz więcej propozycji. Jest autorem muzyki do takich filmów, jak „Karmazynowy przypływ”, „Cienka czerwona linia”, „Gladiator”, „Ostatni samuraj”, „Sherlock Holmes” czy „Incepcja”. Skomponował ścieżki dźwiękowe do ponad 150 filmów, ma na koncie m.in. Oscara, dwa Złote Globy i dwie nagrody Grammy.

Czytaj też: Hans Zimmer: Pozwól, że opowiem ci pewną historię... [ROZMOWA]

Wielkiego twórcę będziemy mogli usłyszeć na żywo w Polsce. Zimmer zagra swoje wielkie przeboje na wielu instrumentach. Będzie występował w towarzystwie Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej oraz chóru.

Z tej okazji specjalnie dla was mamy do wygrania trzy podwójne zaproszenia na koncerty w każdym z miast - Gdańsku, Łodzi i Krakowie.

Hans Zimmer w Polsce. Wygraj bilety na koncert autora muzyki do "Piratów z Karaibów"!

Co zrobić, aby zdobyć nagrodę?

1. zarejestrować się w naszym serwisie podając swoje imię i nazwisko
2. odpowiedzieć w komentarzu pod tym tekstem na pytanie:

Ścieżkę dźwiękową do jakiego filmu lubisz najbardziej i dlaczego?

3. Wskazać, do którego miasta chcielibyście się wybrać na koncert (Gdańsk, Łódź, Kraków).

Nagrody otrzymają autorzy najciekawszych i najbardziej oryginalnych odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 14 marca (poniedziałek) do godz. 23:59.

Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz nie mających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.

Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto.pl Kliknij tutaj!


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl


Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2016.03.16 07:05:35

A może by organizator podał wyniki a nie pisał, że zwycięzców zawiadomi e-mailem. Może 150 uczestników chciałoby wiedzieć, kto wygrał i za jaki komentarz została przyznana nagroda...

2016.03.15 19:42:10

Są juz wyniki :D ?

2016.03.15 07:49:25

Smutne to że ludzie czekają co ostatnich minut by przeczytać innych zgłoszenia konkursowe, napisać niby swoje, ale będące zlepkiem tego co napisali już inni. Zero własnych pomysłów, z jednego komentarza jedno zdanie, z innego drugie. Wysłane o 23:30 lub później, ale naród spryciarzy mamy ;-)

2016.03.14 23:58:44

„Mustang z Dzikiej Doliny”

Czy Was też do łez poruszyła historia konia, który za wszelką cenę próbuje odzyskać wolność?

Czy Wy również macie w uszach delikatny dźwięk gitary, która towarzyszyła bohaterom w romantycznej scenie?

Wciąż słyszycie podniosłą muzykę, która zlewała się z tętentem kopyt stada koni, wywołując gęsią skórkę?

Ja tak. Ścieżka dźwiękowa do tego niezwykłego animowanego filmu została może nieco przyćmiona przez największe hity Hansa Zimmera. Ja jednak do muzyki z „Mustanga…” mam ogromny sentyment. Nie wiem, czy jest wiele takich motywów, które potrafią wzbudzić w człowieku tyle emocji, ułatwiając mu jednocześnie utożsamienie się z bohaterem.

Film polecam wszystkim, jeśli nie widzieliście. Chciałabym, aby któryś z motywów muzycznych z „Mustanga…” pojawił się na koncercie w Polsce, ale nawet jeśli nie – spełnieniem marzeń byłoby dla mnie usłyszenie muzyki Mistrza w KRAKOWIE 

2016.03.14 23:57:48

Nie sposób z łatwością wskazać jedną ścieżkę dźwiękową tegoż znakomitego wykonawcy. Ja postawię jednak na muzykę napisaną do filmu "Hannibal". Oprócz tradycyjnie już genialnej muzyki majstersztykiem są podkłady głosowe Sir Anthony'ego Hopkinsa, tytułowego Hannibala. Pomysł ten szczególnie sprawdził się w utworze "Let My Home Be My Gallows", gdzie mroczna muzyka dopełniona jest kwestiami Hopkinsa, który cytuje po włosku Dantego, oraz po angielsku opowiada historię powieszenia Judasza. Istna poezja. Hylę czoła Hansowi Zimmerowi za pomysł i sposób w jaki tego dokonał. Dzięki temu muzyka z "Hannibala" po dziś dzień gości w mojej sypialni i często pozostaje dla mnie najlepszą kołysanką, przy której zasypiam niczym niemowlak.

PS Nigdy nie byłem w łódzkiej Atlas Arenie i to tam właśnie bym się wybrał, gdyby udało mi się wygrać... ;)

2016.03.14 23:55:29

Najbardziej lubię ścieżkę dźwiękową do filmu... jakim jest MOJE ŻYCIE. Hanz Zimmer, jak i wielu innych znakomitych kompozytorów stworzyli soundtracki do wielu wspaniałych filmów, trudno jest wybrać ten jeden ulubiony. Dla mnie to właśnie te codzienne kadry z życia, którym towarzyszy muzyka np. skupienie w pracy nad projektem, kawa z przyjaciółmi w kawiarni, wieczorne bieganie, relaks w wannie po całym dniu - to jest moja ulubiona ścieżka dźwiękowa !



wybieram Gdańsk :)

2016.03.14 23:47:11

Trudno jest wybrać ścieżkę z jednego filmu, natomiast muzyka Hansa Zimmera kojarzy mi się nierozłącznie z moją mamą. Mamą wyjątkową. Moim prawdziwym superbohaterem. Kobietą niezwykle silną, dzielną, więc często wstydzi się swojej wrażliwości. Mówię o tym dlatego, że bezcenne jest jej wzruszenie gdy słyszy muzykę z Gladiatora i się wzrusza. Za każdym razem szklą jej się oczy i opowiada o swoich skojarzeniach ostaniej sceny z filmu z wakacjami w Bieszczadach kiedy godzinami mogła patrzeć jak trawy na wzgórzach kładą się na wietrze. Bardzo to piękne i chciałbym, żeby mogła doświadczyć tego na żywo w Łodzi.

2016.03.14 23:40:26

Nie będę odkrywczy jeśli napiszę że ciężko wybrać jeden najlepszy soundtrack z tak bogatego dorobku autora, i nie będę odkrywczy w przypadku kiedy napiszę że jest to to soundtrack z Filmu "Gladiator".Po stwierdzeniu że ciężko jest być oryginalnym w dzisiejszych czasach mogę opowiedzieć o tym jak jak w miejscu w którym aktualnie się znajdujemy możemy stworzyć miejsce naszego pożądania, w którym chcielibyśmy się znaleźć. Wystarczy do tego kilka pierwszych nut z naszego ulubionego soundtracku i trochę wyobraźni. Okazuje się że przy pomocy tych dwóch rzeczy możemy po chwili znaleźć się na Karaibach, Madagaskarze,na arenie pośród gladiatorów, mieście Gotham,odbyć podroż między gwiazdową,zdobyć Lwią ziemię razem z Simbą, czy nawet znaleźć się w czyimś śnie. Właśnie na tym polega geniusz Hansa Zimmera którego ścieżki dźwiękowe wywierają na nas takie wrażenie aby zapisać się gdzieś głęboko w pamięci tak że po usłyszeniu niewielkiego fragmentu piosenki jesteśmy w stanie przypomnieć sobie ulubione fragmenty filmów do których muzykę tworzył i przenieść się tam chociaż na chwilę.A najbardziej lubię ścieżkę do filmu Gladiator dlatego że wiąże z nią wiele dobrych wspomnień nie tylko z filmu ale również z życia :)

Miasto: Gdańsk

2016.03.14 23:38:09

Nie będę odkrywczy jeśli napiszę że ciężko wybrać jeden najlepszy soundtrack z tak bogatego dorobku autora, i nie będę odkrywczy w przypadku kiedy napiszę że jest to to soundtrack z Filmu "Gladiator".Po stwierdzeniu że ciężko jest być oryginalnym w dzisiejszych czasach mogę opowiedzieć o tym jak jak w miejscu w którym aktualnie się znajdujemy możemy stworzyć miejsce naszego pożądania, w którym chcielibyśmy się znaleźć. Wystarczy do tego kilka pierwszych nut z naszego ulubionego soundtracku i trochę wyobraźni. Okazuje się że przy pomocy tych dwóch rzeczy możemy po chwili znaleźć się na Karaibach, Madagaskarze,na arenie pośród gladiatorów, mieście Gotham,odbyć podroż między gwiazdową,zdobyć Lwią ziemię razem z Simbą, czy nawet znaleźć się w czyimś śnie. Właśnie na tym polega geniusz Hansa Zimmera którego ścieżki dźwiękowe wywierają na nas takie wrażenie aby zapisać się gdzieś głęboko w pamięci tak że po usłyszeniu niewielkiego fragmentu piosenki jesteśmy w stanie przypomnieć sobie ulubione fragmenty filmów do których muzykę tworzył i przenieść się tam chociaż na chwilę.A najbardziej lubię ścieżkę do filmu Gladiator dlatego że wiąże z nią wiele dobrych wspomnień nie tylko z filmu ale również z życia :)

Miasto: Gdańsk

2016.03.14 23:34:44

Muzyka Alexandre'a Desplata do „Dziewczyny z perłą" sprawia pobudza wyobraźnie i treść przeżywa się mocniej. Sam film jest o sztuce, malarstwie, geniuszu – więc stworzenie tej muzyki jest współczesną elegancją piękna… Jakby doskonałość klasyki była połączona z kaprysem współczesnego oczekiwania na coś wyjątkowego. Ta muzyka emanuje chłodną elegancją i szlachetnym minimalizmem a jednocześnie budzi bogactwo uczuć. Stworzona z mistrzowską precyzją prowokuje by intrygować dźwiękiem – by nie myśląc o niej w pełni oddać się oglądaniu filmu. W tej muzyce jest naturalność, zmysłowość i autentyczność…



Wybrałabym się na koncert w Gdańsku :)

2016.03.14 23:33:40

Każdą, bo wywołuje szczęście i uśmiech na twarzy mojej żony.

Liczę, że znów uda mi się zobaczyć tę radość w Łodzi :)

2016.03.14 23:33:16

Trudno jest wybrać najgenialniejszą z genialnych ścieżek dźwiękowych. Utwory Hansa Zimmera mają niebywałą wręcz moc wywoływania tej cudownej gęsiej skórki. Wybieram ścieżkę dźwiękową "Piratów z Karaibów" a dlaczego ? Wdzięk Johnny Deepa i wdzięk muzyki zrobiły swoje. Chcę na koncercie włączyć wyobraźnię i połączyć ją z pięknem muzyki tego genialnego kompozytora. Chętnie i z wielką przyjemnością pojadę 350 km do Gdańska :)

2016.03.14 23:08:55

Zdecydowanie wybieram ścieżkę dźwiękową do Gladiatora, ponieważ film oglądałam hmm bez wizji. Jak tu można mówić wrażeniu, jakie zrobiła projekcja, jeśli nie widziało się obrazu ... a jednak ! Każda nuta, każdy dźwięk oraz niesamowity wokal budują takie napięcie i emocje, że dokładnie wiadomo co się dzieje w filmie. Bez ścieżki dźwięk0wej film byłby płaski i niedokończony. Dzięki pracy, jaką wykonał Hans Zimmer film zyskał coś na kształt duszy.

Na koncert chciałabym wybrać się do Łodzi.

2016.03.14 23:07:04

Cenię muzykę filmową wielu autorów takich John Williams, Danny Elfman, James Horner, Christopher Young, ale to właśnie Hans Zimmer zainspirował mnie do interesowania się tym tematem. Dokładnie zaczęło się to od filmu Karmazynowy Przypływ z niesamowitą ścieżką, która na długo pozostaje w pamięci. Moja kolekcją liczy ponad sześćdziesiąt soundtracków Hansa Zimmera i najbardziej cenie w nich to, że są różnorodne. Myślę, że muzykę Hansa poznam na kilometr, a on ciągle mnie zaskakuje swoimi eksperymentami z instrumentami oraz tym w jaki nieziemski sposób potrafi wykorzystać chóry. Nie słucham Hansa dla Hansa, tylko dla genialnej muzyki jaką tworzy. Ciężko więc wybrać jeden film, ale jeśli mam to zrobić to zdecydowanie chylę czoła za ścieżkę do Gladiatora.



Kraków

2016.03.14 23:01:49

Najbardziej lubię muzykę do filmu „Anioły i Demony”, ponieważ przywołuje ona w mojej pamięci niesamowitą przygodę, którą przeżyłam dzięki mojej przyjaciółce. W 2009 roku zabrała mnie ona na wycieczkę do Rzymu śladami bohaterów tego właśnie filmu. Spełniły się wtedy moje marzenia o pierwszym locie samolotem, luksusowym hotelu, zagranicznej podróży. Dziś ja chciałabym podarować jej prezent w postaci uczestnictwa w koncercie Hansa Zimmera w Krakowie, aby znów razem powrócić do tamtych wydarzeń i jej za to podziękować.

2016.03.14 22:59:36

Myślę że bardzo ciężko byłoby wybrać jeden najlepszy film gdyby nie łączyły Nas z nim emocje i wspomnienia.Z muzyką jest jak z życiem,zapamiętujemy to,co sami doświadczalnie przeżyliśmy.Codziennie mijamy wiele ludzkich twarzy zapamiętując może malutki ułamek z nich,a kto nie pamięta twarzy bliskiej mu osoby?Niestety nie zawsze życie Nas rozpieszcza zostawiając po sobie gorzki posmak wspomnień,ale nadal-pozostają u Nas w sercu jako emocja.Moim subiektywnym wyborem który najpiękniej"zagrał"mi na odczuciach,tak samo cudownie jak Hans Zimmer komponuje muzykę jest ścieżka dźwiękowa do filmu"Sherlock Holmes".Dzięki tej cudownej muzyce wiele razy podczas oglądania filmu mogłam wcielić się w główną rolę,poczuć na własnej skórze miłość,intrygę,intelekt,zagadkę.Muzyka ta,można śmiało powiedzieć,że przeobraża wszystkie emocje i zdarzenia w niemal realne,które prawie chce się dotknąć,przeżyć,zamknąć i nigdy nie wypuścić.Bez zastanowienia mogę napisać,że dzięki jego muzyce zawsze przenoszę się w świat fabuły,próbując rozwikłać razem z głównymi postaciami łamigłówki podczas gdy muzyka cudownie podkreśla zwalniające tempo filmu,przyspiesza kiedy uciekamy przed przęstępcami.Bez jego muzyki Sherlock Holmes byłby kolejnym dziełem gatunku kryminalnych,a dzięki niej stał się arcydziełem muzycznej zagadki.

Gdańsk

2016.03.14 22:49:51

Muzyka Hansa Zimmera świetnie wpasowuje się w filmy animowane skierowane szczególne do młodszej publiczności. Osobiście bardzo podoba mi się wplecenie rytmicznej gry orkiestry symfonicznej w bajki, takie jak "Madagaskar", "Mustang z Dzikiej Doliny", "Rybki z ferajny" czy nawet "Kung Fu Panda". Ścieżka dźwiękowa z "Księcia Egiptu" z silnym nawiązaniem do muzyki religijnej pozwala cieszyć się swoją delikatnością i subtelnością nawet osobom niewierzącym. Oczywiście nie mogłabym pominąć "Króla Lwa" i piosenki "King Of Pride Rock". Z tytułu wymieniłam ją jako jedyną, gdyż jest ona mą ulubioną z całego dorobku niemieckiego kompozytora. Po pierwsze, to ona zapoczątkowała moją miłość do twórczości Hansa Zimmera. Po drugie, niesie ona za sobą piękne przesłanie - 'po każdej burzy wychodzi słońce'; wlewa ona we mnie nową nadzieję za każdym razem, gdy mam ochotę powiedzieć sobie 'nie, dość, już wystarczy', zawsze motywując mnie do walki o to, co istotne. Śpiew chóru przy akompaniamencie fletów, klarnetów i trąbek sprawia, że wracam do tej piosenki codziennie, a ona daje mi spokój wewnętrzny.

GDAŃSK

2016.03.14 22:26:21

Napiszę tylko, że według mnie jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych jest muzyka stworzona do „Kung Fu Pandy 2”. Bajki nie widziałam, ale soundtracki skomponowane przez Zimmera znam na pamięć. Utwory tworzą tak wspaniałą historię same w sobie, że nie odczuwam potrzeby nadrobienia filmowych zaległości.



Kraków

2016.03.14 22:20:10

Podobno muzyka do Incepcji jest najpiękniejsza, wiem to od męża a ja chciałabym usłyszeć na żywo i o tym się przekonać w... Krakowie!

2016.03.14 22:19:41

Gdy po raz pierwszy oglądałam film Ostatni Samuraj, w połowie oglądania zaciekawiła mnie jedna rzecz, miałam pewne przypuszczenia, więc musiałam od razu sprawdzić, bo nie dawałoby mi to spokoju. Nie myliłam się - muzykę stworzył właśnie Hans Zimmer. Oglądając ten film po raz pierwszy, wiedziałam o nim tylko 2 rzeczy: że główną rolę gra Tom Cruise i to, że film jest o samurajach. Nie pamiętam ile czasu minęło od obejrzenia tego filmu po raz pierwszy, ale właśnie muzyka z tego filmu to rzecz której nigdy nie zapomnę. Znałam już wcześniej Hansa Zimmera z innych świetnych dzieł kinowych, ale w tym filmie muzyka jest tak idealnie skomponowana, że podczas oglądania filmu robi się gęsia skórka. Hans Zimmer potrafi stworzyć idealną harmonię dźwięków, jest mistrzem w swym fachu, a owoce jego dobrej pracy widać, a raczej słychać, także w wielu innych filmach, które to on pokolorował. Film swoją drogą jest świetny, ale to muzyka czyni z niego arcydzieło, wspaniale podkreśla dramatyzm akcji i pomaga wczuć się w klimat filmu. Słuchając ścieżki dźwiękowej z Ostatniego Samuraja duchem przenoszę się do XIX wieku gdzie w Japonii panowała walka technologii z tradycją. Muzyka świetnie buduje emocje, miejscami jest spokojna, a chwilę później mówi „Walcz! Nie poddawaj się!”. Muzyka z Ostatniego Samuraja jest dla mnie inspiracją, cokolwiek robię: wycinam, rysuję, piszę, projektuję czy biegam, to zawsze towarzyszy mi w tym ta muzyka, czas wtedy szybciej mija, a humor zostaje polepszony.

Kraków

2016.03.14 21:54:16

Trudno dać szybką odpowiedź

i wybrać swoją top-listę

wszak talent do komponowania

wyróżnia tego artystę.



Czego nie dotknie - to złoto

ma dar iście wspaniały

każdemu filmowi dodaje

emocji, życia i chwały.



Zatem mą ulubioną muzyką

z dorobku Hansa Zimmera

została ta fantastyczna

z obrazu Interstellar.



Jest wzniosła, mroczna, wibruje

energią gwiezdnego nieba

gdy brzmi, cała ją czuję

niczego innego już nie ma.



Każe przystanąć, pomyśleć

jak mało znaczymy dla świata

że nie ma początku i końca

i czym tak naprawdę jest strata.



Utwory te dają nadzieję

wzbudzają mą człowieczą dumę

że żyję, uczę się, kocham

choć czasem tak mało rozumiem.



I dla tych właśnie emocji

chciałabym wkrótce w Krakowie

rozsiąść się na widowni

niech Zimmer mi życie opowie.

2016.03.14 21:39:31

Największym sentymentem darzę skomponowaną przez Hansa Zimmera muzykę do „Króla Lwa”.



Słysząc już pierwsze dźwięki rozpoczynającego film utworu, można przenieść się wprost do Afryki budzącej się do życia podczas wschodu słońca. Zimmer wspaniale oddał atmosferę miejsc, w których rozgrywa się akcja – w kompozycjach napisanych do „Króla Lwa” usłyszeć można tradycyjne afrykańskie instrumenty, rytmy, a nawet języki Afryki. Muzyka wspaniale współgra z historią przedstawioną w formie wizualnej - wzmacnia sytuacje i emocje zaprezentowane na ekranie, trzyma w napięciu, kreuje atmosferę i, przede wszystkim, wyzwala jeszcze silniejsze emocje w widzach. Hans Zimmer, Elton John i Tim Rice stworzyli niezapomniane utwory, bez których trudno byłoby sobie obecnie wyobrazić „Króla Lwa”. I chociaż słowa piosenek zostały przetłumaczone na dziesiątki języków i zaśpiewane przez dziesiątki artystów, muzyka pozostała uniwersalna i spełniła swoją rolę we wszystkich krajach i kręgach kulturowych, do których trafił disneyowski „Król Lew”.



Można powiedzieć, że muzyka zawsze była nieodłączną częścią filmów, ponieważ towarzyszyła już nawet projekcjom filmów niemych. Ja natomiast mogłabym powiedzieć, że mi od zawsze towarzyszyła muzyka Hansa Zimmera – począwszy od wspomnianego powyżej „Króla Lwa”, aż po ostatnie filmy, w których pojawiła się skomponowana przez niego ścieżka dźwiękowa. Uważam, że muzyka Zimmera jest ponadczasowa i jestem przekonana, że zostanie ze mną na zawsze.



Kraków

2016.03.14 21:09:11

Nigdy nie brałam udziału w żadnym konkursie gdyż nie liczyłam, że mogę mieć na tyle szczęścia żeby cokolwiek wygrać. Po przeczytaniu artykułu na temat koncertu Pana Hansa Zimmera postanowiłam jednak spróbować i chodź trochę przybliżyć się do możliwości usłyszenia jego muzyki na żywo. Jego dzieła znane są mi z wielu filmów i byłoby czymś naprawdę niewiarygodnym móc usłyszeć i zobaczyć Jego wraz z orkiestrą na własne oczy. Muzyka Pana Zimmera towarzyszyła mi podczas wielu długich wieczorów spędzonych na nauce w okresie studiów. Była pobudzająca (a to czasami było potrzebne przy wykonywaniu projektów o 2 nad ranem:)), a jednocześnie wyciszająca i uspokajająca. Pozwalała odseparować się od całego otoczenia i przenieść się w rejon własnych myśli. Dla mnie wyjątkową ścieżką dźwiękową była i nadal jest muzyka z filmu "Łzy słońca". Początkowo zasłyszana muzyka stała się na tyle intrygującą i pełną emocji i napięcia melodią, że przyczyniła się do zobaczenia również w/w filmu. Sama w sobie miała charakter i niosła już pewną historię. Obraz był jedynie dla niej dopełnieniem. Byłoby dla mnie ogromnym wyróżnieniem móc usłyszeć ją tym razem z Krakowa na żywo.

2016.03.14 21:08:33

Hans Zimmer jest bez wątpienia świetnym kompozytorem i oglądanie filmów z jego muzyką w tle nabiera zupełnie innego wymiaru. Dzięki jego muzyce udało mi się przebrnąć przez wszystkie części Piratów z Karaibów (ulubiony film mojego chłopaka), choć za samym filmem szczególnie nie przepadam, I choć może wyda się to banalne, to właśnie muzyka z Piratów jest moją ulubioną - bo sprawiła, że film, po który nigdy bym nie sięgnęła, obejrzałam z wielką przyjemnością.



Aż mnie ciarki po plecach przechodzą na myśl, że mogłabym usłyszeć ją na żywo w Łódzkiej Atlas Arenie.

2016.03.14 21:03:17

Trudno byłoby mi wybrać tylko jedną ulubioną ścieżkę filmową, ale gdybym mógł ograniczyć się do trzech byłyby to:

Piraci z Karaibów na Krańcu Świata, Mroczny rycerz i Gladiator.

Dla mnie esencją ścieżek filmowych z tych filmów są m.in. One day, A watchful guardian, The battle.

Słuchając tych utworów za każdym razem przechodzę swego rodzaju katharsis przechodząc od stanu zaniepokojenia do swego rodzaju ekscytacji. Słuchając ścieżek filmowych zdaję sobie sprawę, że bardzo dobre filmy zyskują dopiero swój geniusz dzięki ludziom pokroju Hansa Zimmera, którzy są wstanie przeprowadzić widza od początku do końca filmu oddziaływając na jego emocje. Te ścieżki filmowe prowadzą widza za rękę scena po scenie, dając nadzieję i odbierając ją w odpowiednich momentach. Są tłem, dzięki któremu obraz na ekranie zaczyna nabierać kolorów.

Gdańsk