(© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Harry Potter w weekend otwarcia pobił rekord kasowy. W ciągu 5 dni zarobił niebotyczną sumę 481 milionów dolarów.

Światowa premiera ostatniej części przygód Harry'ego Pottera oraz jego przyjaciół odbyła się zaledwie 5 dni temu. Już w dniu premiery było wiadomo, że kończąca filmową serię II część Insygniów Śmierci będzie kasowym hitem. Film zarobił zawrotną sumę 43. 600 mln dolarów już w piątek.

W ciągu pierwsze weekendu dochód z filmu wzrósł 168. 55 mln dolarów. Tym sposobem pobił o 10 mln dolarów rekord otwarcia należący do Mrocznego Rycerza. Producenci filmu wiedzieli, że zainwestowany budżet w wysokości 125 mln dolarów szybko się zwróci. Fani Pottera nie zawiedli. Dochód z filmu już przekroczył trzykrotnie sumę zainwestowanych w jego produkcję pieniędzy.

Film zarobił do wtorku 481 mln dolarów. W tym w Stanach Zjednoczonych powyżej 169 mln, a na świecie 312 mln.

Polskie kina również przeżywają oblężenie fanów przygód czarodziei. Bilety dostaniemy bez problemu na większość sensów, gdyż właściciele kin przewidzeli zainteresowanie filmem i ułożyli odpowiednio repertuar. Jedyne problemy możemy mieć z dostaniem biletów na seanse późnopopołudniowe i wieczorne. - W szczególności pokazy po godzinie 18 są oblegany przez widzów - komentuje Katarzyna Wielkopolan z kina Atlantic.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!