Hit rundy jesiennej: Legia Warszawa 2:1 Wisła Kraków

rodzyn3k
rodzyn3k
Dzisiaj został rozegrany mecz na szczycie tabeli polskiej Ekstraklasy. W Warszawie krakowska Wisła podejmowała zespół Legi Warszawa. Legioniści zrobili wszystko aby wrócić na szczyt tabeli

Dotychczas oba zespoły rozegrały między sobą 142 mecze. Niektóre spotkania kibice zapamiętają na zawsze. W meczu ostatniej kolejki ligowej w 1993 roku, kiedy to Legia wygrała z Wisłą 6:0, zdobywając tym samym tytuł mistrzowski. Jednak PZPN anulował wynik odbierając Legii tytuł

Dzisiaj drużyna z ul. Reymonta przegrała mecz ze stołeczną Legią Warszawa 1:2 (1:1).

W pierwszej połowie inicjatywę na boisku przejęła krakowska drużyna. W 34 minucie po wspaniałym podaniu Jirsaka do Pawła Brożka padła pierwsza bramka. W sytuacji sam na sam z bramkarzem nie mógł tego zmarnować. Dał prowadzenie Wiśle 1:0

Niestety krótko trwała radość. W 38 minucie Grzelak umieszcza piłkę w bramce Pawełka. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W 50 minucie Baszczyński posłał piłkę głową w pole karne Legii, ale piłkę wybił Choto.

67. minuta gry, Grzelak asystuje przy bramce legionistów. Chinyama bez problemu pokonuje Pawełka przybliżając tym samym Legię do zwycięstwa.

75. minuta, Brożek w sytuacji sam na sam niestety uderza w słupek.

Wisła próbowała jeszcze atakować lecz Legioniści wspaniale bronili wyniku. Dzięki wygranej z Wisłą Legia przesunęła się w górę tabeli na pierwsze miejsce tuż przed Polonią Warszawa, która wygrała na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 1:2. Wisła po przegranej plasuje się na trzecim miejscu.

Legia Warszawa 2:1 (1:1) Wisła Kraków

Legia Warszawa:82. Jan Mucha ,25. Jakub Rzeźniczak, 4. Dickson Choto, 15. Inaki Astiz, 24. Jakub Wawrzyniak, 32. Miroslav Radović, 8. Maciej Iwański, 6. Roger Guerreiro, 32. Maciej Rybus(Tomasz Kiełbowicz 64'), 9. Bartłomiej Grzelak(Martins Ekwueme 72'), 19. Takesure Chinyama

Wisła Kraków:81. Mariusz Pawełek, 4. Marcin Baszczyński, 25. Cleber, 6. Arkadiusz Głowacki, 8. Piotr Brożek, 21. Wojciech Łobodziński (Patryk Małecki 65'), 20. Mauro Cantoro, 7. Radosław Sobolewski, 17. Marek Zieńczuk, 16. Tomas Jirsak (Andrzej Niedzielan 72'), 23. Paweł Brożek

Bramki: Bartłomiej Grzelak (38'), Takesure Chinyama (67') - Paweł Brożek (34')

Kartki:Takesure Chinyama[ż], Roger [ż] - Piotr Brożek[ż],Andrzej Niedzielan [ż]

KONKURS
w konkursie Wisła gra z Legią – wytypuj wynik i wygraj bilety do Parku Wodnego niestety nikt nie obstawił prawidłowego wyniku. Najbliżej byli Koko i piechurek9 obstawiając remis 1:1. Gratulacje