Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hotel Puro Warszawa. To coś więcej niż miejsce do spania. Na warszawiaków czeka otwarty dom i taras z widokiem na Pałac Kultury

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Hotel Puro Warszawa. To coś więcej niż miejsce do spania. Na warszawiaków czeka otwarty dom
Hotel Puro Warszawa. To coś więcej niż miejsce do spania. Na warszawiaków czeka otwarty dom hotel PURO Warszawa, mat. prasowe
Długo wyczekiwany konceptualny hotel marki Puro nareszcie działa w stolicy. To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, bo oferuje coś więcej niż tylko noclegi. Hotel stanowi ideę otwartego domu, do którego każdy może wejść, zobaczyć kolekcję sztuki stworzoną przez młodych artystów, a także korzystać z restauracji, baru i tarasu na ostatnim piętrze. Sprawdziliśmy, jak jest w środku.

Dom otwarty dla mieszkańców

Po Krakowie, Gdańsku, Poznaniu oraz Wrocławiu nareszcie przyszedł czas na Warszawę. Pierwszy w stolicy designerski hotel marki Puro został otwarty pod koniec kwietnia 2019 roku. Na ten moment od dawna czekało wielu mieszkańców miasta, bowiem takiego konceptu hotelowego nie było dotąd w stolicy. Chodzi o ideę otwartego domu dla wszystkich - zarówno turystów, jak i mieszkańców miasta. Każdy może tutaj wejść z ulicy, bez konieczności rezerwacji pokoju i korzystać z przestrzeni wspólnych:

  • lobby, w którym można usiąść przy stole i pracować,
  • restauracji Magari, gdzie włoskie menu serwuje znany w stolicy szef kuchni Mateusz Wichrowski,
  • baru Loreta
  • tarasu z widokiem na dachy śródmiejskich kamienic i Pałac Kultury.

"Mamy swój sposób rozumienia tego, czym jest hotel. W Puro bliska jest nam idea otwartego domu. Pełnego przedmiotów i historii, w którym dużo się dzieje. Wiemy, co zwiedzać, gdzie pójść na spacer, a gdzie po najlepszą kawę. Organizujemy wydarzenia i uczestniczymy w lokalnym życiu."

Dla freelancerów i koneserów sztuki

Atmosferę otwartego domu czuć zaraz po wejściu do hotelowego lobby. Nie jest ono sztywne, jak w przypadku typowych hoteli. Przy wspólnym stole siedzą ludzie z laptopami, którzy nie korzystają z nocy w hotelu, a po prostu przyszli tu pracować, spotkać się lub odpocząć. Pełno tutaj książek o sztuce, inspirujących magazynów, designerskich mebli i żywych roślin. Każda rzecz jest unikalna, ma swoją wyjątkową historię. Dba o to Zuzanna Zakaryan, która jest kuratorką i menadżerką kolekcji sztuki. To jedyna tego rodzaju profesja w Polsce. - Współpracuję z artystami przy najróżniejszych projektach związanych z Puro. Zamawiam książki o sztuce i inspirujące magazyny. Nieustannie szukam nowych możliwości kreacji i współpracy. Innymi słowy, (prawie) wszystko, co można zobaczyć i przeczytać w Puro, przechodzi przez moje oczy i ręce - mówi Zuza.

Ukłon w stronę historii Warszawy

Tym, co od razu przykuwa wzrok po wejściu do hotelu są filary pokryte ogromnymi mapami. To dzieło autorstwa ilustratorki Olki Osadzińskiej, która połączyła archiwalne plany Warszawy z elementami botanicznymi - kwiatami i zielenią. Mapy sporządzone są w różnych językach obcych - francuskim, rosyjskim, niemieckim, czeskim oraz angielskim. Olka inspirowała się historią Warszawy oraz związkami miasta z innymi europejskimi metropoliami.

ZOBACZ film z naszej wizyty w hotelu PURO

Podróż po twórczości warszawskich artystów

Mapy na hotelowych filarach to nie jedyny warszawski akcent. Atmosferę stolicy można poczuć niemal w każdym hotelowym zakamarku. Zarówno w lobby, restauracji, przestrzeniach konferencyjnych czy pokojach hotelowych znajdują się prace artystów głównie tworzących i mieszkających w Warszawie. Na kolekcję warszawskiego hotelu składają się dzieła takich twórców, jak: Maurycy Gomulicki, Tomasz Kowalski, Nicolas Grospierre, Mariusz Tarkawian, Maria Jeglińska, Karolina Bielawska, Michał Loba, Tymek Jezierski, Paweł Fabjański, Anna Barlik, czy Aleksandra Loska. Poprzez swoje unikalne dzieła, prezentują przeszłość, teraźniejszość i przyszłość miasta w którym tworzą.

Uważam, że rynek sztuki w Polsce ma ogromny potencjał, również jeśli chodzi o młode pokolenie artystów. Dlatego też skupiłam swoje działania na promocji świeżych talentów. Staram się poprzez swoją pracę choćby minimalnie wpłynąć na rozwój kariery młodych twórców a przestrzeń hoteli Puro, których dynamicznie przybywa, stwarza ku temu wiele możliwości - mówi Zuzanna Zakaryan, kuratorka i menadżerka kolekcji sztuki w Puro Hotels.

WARSZAWSKIE AKCENTY W HOTELU PURO

Różowy neon „Warszawianka"

Praca autorstwa Maurycego Gomulickiego. Kobieca i subtelna postać wita gości na tarasie, z którego rozpościera się wciąż nie opatrzony widok na dachy śródmiejskich kamienic i monumentalny Pałac Kultury, aranżując jednocześnie kreatywne spotkanie Wschodu z Zachodem.

Monochromatyczne grafiki w hotelowych pokojach

Prace autorstwa dwóch młodych warszawskich ilustratorów – Michała Loby i Tymka Jezierskiego. TU CZEGOŚ BRAKUJE. Loba postawił na linearne, subtelne przedstawienia sylwetki kobiecej, które symbolizują jego ulubione miejsca w Warszawie. Jezierski zaś stworzył cykl nieszablonowych portretów ukazujących znane osobistości, których wizyty w Warszawie zostawiły po sobie cenny ślad, jak np. Bowie, Picasso, Casanova, czy Foucault.

Seria fotografii „Kolorobloki”

Zdjęcia autorstwa Nicolasa Grospierre’a, opowiadające o wyjątkowym dziedzictwie architektonicznym i krajobrazie stolicy. Artysta udokumentował starzejący się modernizm na przykładzie warszawskich bloków pokrytych płytą typu Lipsk.

Zobacz, jak hotel PURO w Warszawie wygląda w środku.

Hotel Puro Warszawa. To coś więcej niż miejsce do spania. Na warszawiaków czeka otwarty dom

Hotel Puro Warszawa. To coś więcej niż miejsce do spania. Na...

Czy to się opłaca?

Hotel jest otwarty dla wszystkich, dlatego nie trzeba nic zamawiać, żeby wejść na taras i podziwiać panoramę Warszawy. - To funkcjonuje tak, jak w każdym normalnym barze czy restauracji. Można po prostu wpaść po pracy ze znajomymi, poczilować na kanapach w lobby lub na tarasie. I tu rozwiązuje się zupełnie oczywista kwestia opłacalności – właśnie dlatego, że jesteśmy dla wszystkich, te miejsca mają taki potencjał. Funkcjonowanie wyłącznie dla gości hotelowych nie miałoby większego sensu, ale również oni byliby na tym stratni, bo chcemy, żeby nasi goście czuli, że są w miejscu przyjaznym dla wszystkich i również u nas w hotelu mogli obserwować lokalsów - ludzi, którzy normalnie spędzają czas w swoim mieście na dobrym jedzeniu, czy koktajlu - mówi nam Paulinia Masłowska, Marketing Coordinator w Puro.

Hotel PUROzlokalizowany jest w samym centrum Warszawy (przy ul. Widok 5/7/9) w okolicy nowej Rotundy i metra Centrum. Nowoczesną białą bryłę zaprojektowali architekci prestiżowego biura Jems Architekci. Budynek doskonale współgra z historyczną architekturą sąsiedztwa. Z kolei aranżacją hoteli pokojowych zajęło się londyńskie studio DeSallesFlint. W hotelu jest 148 pokoi, w tym 6 apartamentów narożnych i 2 apartamenty typu executive.

Za pomoc w przygotowaniu materiału bardzo dziękuję Paulinie Masłowskiej, Marketing Coordinator w Puro.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto