Ile kosztuje studniówka? Dla rodziców bilans może być przerażający...

Sonia Tulczyńska

Wieczór, na umowne sto dni przed maturą, jest uroczystym zakończeniem podstawowego wykształcenia i niekiedy jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jak się przygotować na tę imprezę i ile kosztuje studniówka? Kliknij w zdjęcie, aby rozpocząć przegląd!

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

24.10.2017, 15:09

Studniówka to praktycznie taki sam koszt jak wesele, dlatego jeżeli organizujecie to polecam wam zajrzeć na www.gdziewesele.pl :)

08.02.2016, 12:02

...edukacja podstawowa to jedno a ukonczenie szkoly sredniej to drugie
W polsce edukacja podstawowa konczy sie po skonczeniu liceum !!!!. Do systemu oświaty nie zalicza się szkół wyższych.

28.01.2016, 13:18

Tyle co ładny garnitur, albo ładna sukienka. Do tego fryzjer, jakaś wizażystka itd...No i trzeba mieć pewność, że restauracja serwująca dania nie będzie miała na bakier z sanepidem. Mówiąc brutalnie, czy po studniówce nie będzie trzeba walczyć ze sraczką.

22.01.2016, 12:33

Są inne pewnie ciekawsze i bardziej opłacalne zawody.

02.02.2015, 11:08

Hej, przedstawiam wam możliwość dostania darmowego doładowania na telefon do dowolnego operatora w naszym kraju. Mi się udało, spróbuj sam.

http://adlu.pl/darmowe_doladowaniapl

29.01.2015, 19:19

My, wychowawcy musimy brac udział w studniówce. Niby idziemy się bawic, ale tak naprawdę pilnujemy , razem z rodzicami, uczniów. Nie jest to dla nas przyjemnośc szczególnie w sytuacji, gdy jest taka nagonka, że nauczyciele są tak wygłodzeni, ze muszą się na studniówce najeśc za wszystkie czasy. Proponuję, aby dac nam spokój i nie zapraszac. Chetnie wieczór spędze tak jak mi się podoba.

28.01.2015, 17:24

Widzimy pewne sprawy odwrotnie, Ty jesteś "Belferek" co daje rozwiązane zadania dla ucznia dzień przed sprawdzianem za torebkę cukierek /postępował tak znany matematyk Stanisław/, a ja jestem Walenty przed nikim nie ugięty.

27.01.2015, 18:29

A ja myślę, że ty w ogóle człowieku nie jesteś nauczycielem. A jeśli jesteś, to każdy sądzi wg siebie. Kto cię wpuścił do szkoły???

27.01.2015, 18:14

Tyle razy mówię im ,że maja się uczyć, a one uszu nie myją i udają ,że ja każę im się włóczyć. Popieram Cię, większość dziewuch to szmatławce.

27.01.2015, 16:24

A te uczennice szkół średnich na taką uroczystość ubierają się, malują i czeszą jak lafiryndy. Tfuj!

27.01.2015, 08:28

czego się spodziewać po takim szmatławcu jak n-m kraśnik

26.01.2015, 22:00

nie kosztowała by tyle gdyby bawili sie uczniowi, w koncu to ich uroczystosc a nie wszystkich darmozjadów z samorządów, koscioła i nauczycieli z rodzinami itd.pora skończyc z tym goszczeniem sie za pieniadze uczniów!!!!!

26.01.2015, 20:37

Nauczcie sie unikać przesady i epatowania czytelnika słowami nieadekwatnymi do opisywanych treści np. przerażający bilans studniówki dla rodziców. Przerażający to może być widok zarzyganego i naćpanego młodzieńca. ale nie wydatek na studniówkę.

26.01.2015, 19:25

Jedno jest pewne...w przypadku szkoły muzycznej odpadają dwa potencjalne wydatki...kapela albo DJ. Oni sami potrafią przecież sobie teoretycznie grać. Fajnie by było.

26.01.2015, 09:02

W LO-cych honorowy patronat nad studniówką powinien objąć Powiatowy Urząd Pracy, a dyrektor PUP powinien iść w pierwszej parze ze starostą.

26.01.2015, 00:07

I,znowu kolejny blad.Studniowka to nie zakonczenie edukacji podstawowej tylko szkoly sredniej ,a to roznica.Co do kosztow to uwazam ze to co sie dzieje to przesada.Kiedys na studniowke szlo sie w biialej bluzce i granatowej czy czarnej spodnicy a chlopcy w garniturach i bylo to w sali gimnastycznej szkoly i bylo super.Dzisiaj dziewczyy wymyslaja kiecki,wybieraja faceta z ktorym pojda,zamawiaja lokale i czesto pokoje.Stroja sie bo uwazaja sie za dorosle a sa niestety jeszcze dziecmi niewiedzacymi czego chca.

25.01.2015, 21:23

A wiesz, że 300 zł 16 lat temu, przy płacy minimalnej 700 zł, to tak jak teraz 700-800 zł, przy płacy 1750? ;) Więc może obecnie 300 zł to mało, ale 16 lat temu na pewno tak nie było :) dane oczywiście szacunkowe, bo nie sprawdzam dokładnie ile wynosiła minimalna płaca, ale tak pamiętam :)

25.01.2015, 20:53

Tradycyjne stroje czyli jakie?? Mam jakieś 10 lat więcej od Ciebie i już na mojej studniówce "obowiązkowe" były sukienki wieczorowe i "łeb prosto od fryzjera"... Nie była to biała bluzka i czarna spódniczka (jak jakieś 5 lat przed moją studniówką). Stać mnie było na imprezę, bo sukienka to ok 100zł, fryzjera mam w domu więc fryzura darmo była, buty 60zł, "limuzyną" zawiózł wujek (miał poloneza), koszt imprezy - 140zł za dwie osoby. Tak więc cała studniówka kosztowała mnie 300zł. Owszem, było to 16 lat temu, ale myślę, że dziś można spokojnie wydać niewiele więcej. Wystarczy trochę przyhamować z burżujstwem...

25.01.2015, 20:21

Piszesz o sobie,swoich rodzicach a może i swoich dzieciach?

25.01.2015, 19:30

Ja Ci minusa nie postawiłem ,ale mam pytanko. W jakim Ty kraju żyjesz? Kim dzisiaj jest nauczyciel? Wycieczki,biwaki,studniówki,połowinki itp. Kiedy jest czas na nauczanie naszych pociech? Wielcy mi nauczyciele, tylko polityka w głowach,jeden rżnął głupa jako starosta i jeszcze tarmosił dziecko po Sądach ,a drugi będzie rżnął go jeszcze prawie 4 lata jako wicestarosta.

25.01.2015, 17:55

Platfus jeżeli Ty jesteś nauczycielem bądź wypowiadasz się w ich imieniu to żal "doope" ściska jak czyta się Twoją wypowiedź, przykład dajesz mizerny, no ale co tu się dziwić ponoć nauczyciel biedny człowiek to idzie chociaż się za darmo najeść, nie napiszę "nazrec" jak Ty drogi platfusie bo to jakoś nie przystoi takiemu wykształconemu...pozdrwiam

25.01.2015, 17:29

A co Ty myślisz ,ze ja będę chlał i żarł za swoje? Niech za wszystko płaca te nieuki, tępaki i gno...e.

25.01.2015, 14:47

Studniówka to ostatnia szkolna zabawa a jej historia nie zaczęła się w PRL-u tylko znacznie wcześniej,Nie wymagała żadnych strojów ani oprawy a więc i nie obciążała rodziców dodatkowymi kosztami.Była to forma pożegnania ze szkołą i przekazania pałeczki młodszemu rocznikowi.Po maturze niektóre szkoły organizowały bale maturalne ale obecność na tych balach nie była obowiązkowa.Absolwenci mogli ale nie musieli(z różnych względów także finansowych) brać w nich udziału.Mariaż studniówki z balem maturalnym z którego zrodził się bal studniówkowy miał po raz pierwszy miejsce w stanie wojennym kiedy trudności na jakie napotkały szkoły i komitety rodzicielski (zezwolenia kartki itd) a także niepewność czy w czerwcu bal maturalny się odbędzie doprowadziły do połączenia tych tradycyjnych uroczystości. Oczywiście wtedy nikt nie sądził że przypadek stanie się normą bezrefleksyjnie powielaną nawet przez szkoły z taką tradycją jak LO.Prusa co jest dla mnie tym bardziej przykre bo jestem absolwentką tej szkoły i wiem jaką w niej przywiązywano rolę do tradycji.

25.01.2015, 14:34

Rodzice płaca nie tylko za dzieci ale i za nauczycieli i dyrekcje czy to nie jest naciągania?

25.01.2015, 12:04

Po co w ogóle robią te studniówki? Kontynuacja PRL-u czy jak?