(© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czy luty będzie pracowity dla służb oczyszczania miasta? Opady śniegu już widać w prognozach.

Trwające silne mrozy - o ile nie występują opady - dla służb oczyszczania miasta nie jest zbyt uciążliwe. Ale w prognozach na najbliższy poniedziałek 6 lutego synoptycy przewidują, że przy minus kilkunastu stopniach ma padać śnieg. Utrzymanie przejezdności dróg w takich warunkach jest bardzo trudnym zadaniem, ponieważ środki używane do likwidacji śliskości (mieszanka chlorku sodu z chlorkiem wapnia) działają w bardzo ograniczony sposób.

Zarząd Oczyszczania Miasta monitoruje prognozy, dane meteorologiczne ze stacji wczesnego ostrzegania przed gołoledzią oraz stan nawierzchni jezdni i na bieżąco będzie podejmował działania.

Czytaj także: Stolica zaoszczędzi na odśnieżaniu? Niskie wydatki miasta na usuwanie śniegu w tym roku

W tym roku do akcji solarki wyjeżdżały 21 razy. Pierwsze sypanie ZOM zarządził 17 listopada 2011 r., kiedy duża wilgotność powietrza przy temperaturach ok. 0 st. C, spowodowała śliskość na nawierzchniach mostów, wiaduktów i ulic spadkowych. W analogicznym okresie poprzedniego sezonu zimowego solarki wyjeżdżały 54 razy.

Ta różnica ma również odzwierciedlenie w kosztach. Od początku sezonu, czyli od 15 października do końca stycznia, na oczyszczanie wydano 25 mln zł.
Dla porównania za taki sam okres w sezonie poprzednim oczyszczanie kosztowało 56 mln zł.

W budżecie miasta na bieżący sezon zarezerwowana jest kwota ok. 80 mln zł, o 10 mln mniej niż rok wcześniej.

Końcowy bilans trwającego sezonu znany będzie 14 kwietnia, wtedy kończy się gotowość wykonawców i będzie wiadomo ile naprawdę zima kosztowała miasto.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!