utrudnienia w ruchu utrudnienia w ruchu

utrudnienia w ruchu w weekend w warszawie (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Duża impreza na Stadionie Narodowym spowoduje zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej na Pradze. Dodatkowo drogowcy nie otworzą w niedzielę wiaduktu na ul. Powązkowskiej. Oto weekendowe utrudnienia drogowe w stolicy.

Drogowcy nie otworzą w niedzielę wschodniego wiaduktu na ul. Powązkowskiej nad Trasą Armii Krajowej. Wiadukt będzie przejezdny prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Na Stadionie Narodowym w sobotę 20 września odbędzie się impreza „VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym”. Dlatego od godz. 13.00 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi około godz. 19.00. Po imprezie, w przypadku gdyby znaczna część publiczności chciała pieszo wracać do centrum miasta wyłączona z ruchu zostanie aleja i Most Józefa Poniatowskiego (na odcinku Rondo J. Waszyngtona - Rondo gen. Ch. de Gaulle’a).

W czasie wyłączenia z ruchu obszaru Saskiej Kępy na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 117, 138, 146 (pojadą ulicami Zwycięzców, Saską i al. J. Waszyngtona). W przypadku wyłączenia z ruchu Mostu Józefa Poniatowskiego na trasy zmienione zostaną skierowane linie tramwajowe: 7, 8, 9, 22, 24, 77 oraz autobusowe: 102, 111, 117, 141, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

Dojazd na stadion ułatwi linia tramwajowa 77, która od godz. 18.00 będzie kursowała na trasie: pl. G. Narutowicza – Rondo Wiatraczna.

Kibice wracający do domów będą mogli skorzystać z dodatkowych kursów linii 3 (al. Zieleniecka - Gocławek), 509 (Rondo J. Waszyngtona – Nowodwory, al. Zieleniecka – Gocław) oraz linii nocnych N42, N43 i N81. Zostaną również uruchomione dodatkowe linie autobusowe 902 (Wybrzeże Szczecińskie - Dworzec Centralny) i 903 (Rondo J. Waszyngtona - Bródno-Podgrodzie).

Także w sobotę godz. 15.00–18.00 zaplanowane jest zgromadzenie publiczne na pl. Na Rozdrożu, następnie przemarsz Traktem Królewskim i ul. Królewską na pl. Piłsudskiego przed Grób Nieznanego Żołnierza. Kierowcy powinni liczyć się z utrudnienia w ruchu drogowym na trasie przemieszczania się uczestników zgromadzenia.

Zobacz także: Wyjazd z Wisłostrady na most Grota-Roweckiego będzie zamknięty przez rok!

W sobotę i niedzielę odbędą się także dwie imprezy sportowe:

1. w sobotę 20 września w godz. 10.00-15.00 „Ojcowie na start” na ulicach: Świebodzińska, Wolęcińska, Trakt Napoleoński;

2. w niedzielę 21 września w godz. 11.30-14.00 .„VI Bemowski Bieg Przyjaźni” na ul. S. Konarskiego na odcinku Górczewska – Powstańców Śląskich.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Moto

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!