Już w najbliższą sobotę, 5 września, w ramach tygodnia integracji europejskiej "Gry bez granic" 105 niepełnosprawnych osób z siedmiu państw Europy weźmie udział w zawodach sportowych na Agrykoli. Impreza organizowana jest już od 17 lat w różnych miastach Europy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Warszawie odbędzie się po raz drugi. Swoje zespoły wystawiły Belgia, Czechy, Litwa, Niemcy, Słowacja i Węgry.

Polskę reprezentować będą uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr.109. Każda z drużyn liczy 15 osób, z których cztery jeżdżą na wózkach elektrycznych i zwykłych. Pozostali zawodnicy to osoby chodzące samodzielnie. Przyjadą pod opieką opiekunów i trenerów.

- My nie chcemy mówić o integracji, ale ją robić - powiedziała "Polsce" Ewa Krawczyk z biura edukacji urzędu miasta. To, jak mówi, główny powód organizowania takich imprez.

Zawody zakończy uroczysta kolacja. Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali specjalne atrakcje, m.in. koncert w Sali Kongresowej grupy Łzy i Urszuli Dudziak, która na tę okazję przygotowała kilka muzycznych niespodzianek. Honorowy patronat nad imprezą objęła prezydent stolicy.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!