Już w najbliższą sobotę, 5 września, w ramach tygodnia integracji europejskiej "Gry bez granic" 105 niepełnosprawnych osób z siedmiu państw Europy weźmie udział w zawodach sportowych na Agrykoli. Impreza organizowana jest już od 17 lat w różnych miastach Europy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Warszawie odbędzie się po raz drugi. Swoje zespoły wystawiły Belgia, Czechy, Litwa, Niemcy, Słowacja i Węgry.

Polskę reprezentować będą uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr.109. Każda z drużyn liczy 15 osób, z których cztery jeżdżą na wózkach elektrycznych i zwykłych. Pozostali zawodnicy to osoby chodzące samodzielnie. Przyjadą pod opieką opiekunów i trenerów.

- My nie chcemy mówić o integracji, ale ją robić - powiedziała "Polsce" Ewa Krawczyk z biura edukacji urzędu miasta. To, jak mówi, główny powód organizowania takich imprez.

Zawody zakończy uroczysta kolacja. Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali specjalne atrakcje, m.in. koncert w Sali Kongresowej grupy Łzy i Urszuli Dudziak, która na tę okazję przygotowała kilka muzycznych niespodzianek. Honorowy patronat nad imprezą objęła prezydent stolicy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!