(© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera już na stałe zagościł w kulturalnym kalendarium Warszawy. Jak co roku, tak i tym razem, organizatorzy IX edycji Festiwalu Singera zadbali o to, by każdy miłośnik dobrego teatru odnalazł coś dla siebie latem, gdy w teatrach panuje sezon urlopowy. Program festiwalu obfituje w nietuzinkowe premiery i spektakle o tematyce żydowskiej.

Do naszej stolicy zawitają również teatralne gwiazdy światowej sławy. Do największych atrakcji z repertuaru zagranicznego należeć będzie francuski spektakl „Just in time to pack a few things”. Po raz pierwszy w Warszawie gościć będziemy izraelski Nephesh Theatre z przedstawieniami „Schneider and Schusters” i „Gimpel the Fool”, opartym na opowiadaniu noblisty Singera.

Czytaj także: Wianki nad Wisłą 2012 w Warszawie. Sprawdź, co będzie się działo [PROGRAM]

Warszawę odwiedzi także diva jidysz, Theresa Tova, ze spektaklem muzycznym „Bella. The Colour of Love”, a The National Yiddish Theater-Folksbiene z Nowego Jorku zaprasza na spektakl muzyczny pt. „100 Years of Yiddish Music Theatre”. Premierę będzie miała najnowsza sztuka wybitnego polskiego reżysera młodego pokolenia – Pawła Passiniego „Kukła. Księga Blasku”, natomiast zespół Teatru Żydowskiego zaprezentuje niezwykły musical „Ach! Odessa – Mama…” w reżyserii Jana Szurmieja z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego i widowisko muzyczne pt. "Tradycja" w reżyserii Szymona Szurmieja.

Kilku reżyserów, m. in. Łukasz Kos, Magda Gnatowska, Dorota Ignatjew, Paweł Paszta, Rafał Sisicki i Paweł Goźliński, przygotuje z tej okazji małe formy teatralne. Teatr NN zaś, niemal stały gość festiwalu, zaprezentuje spektakl z cyklu „Opowieści z bramy”. Wszystko to podczas 9-dniowego festiwalu, który odbędzie się między 25 sierpnia a 2 września w Warszawie w rejonie Placu Grzybowskiego i ulicy Próżnej, na Muranowie, w knajpkach nad Wisłą oraz na warszawskiej Pradze.

Czytaj także: Kino Iluzjon w końcu wraca na Narbutta

Poza głównymi atrakcjami muzycznymi i teatralnymi, planowanych jest ponad 100 wydarzeń kulturalnych – wystaw, wykładów, warsztatów, spotkań literackich, pokazów filmowych i innych atrakcji. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Shalom we współpracy z Teatrem Żydowskim.

Dokładny program i aktualne informacje dostępne są na stronie: www.festiwalsingera.pl

Dołącz do nas na Facebooku: www.facebook.com/FestiwalSingera

Źródło: Materiały prasowe


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!