Amfiteatr w dzielnicy Bemowo będzie nosić od soboty imię Michaela Jacksona. Taką decyzję podjął w piątek zarząd dzielnicy. W sobotę przypada 51. rocznica urodzin artysty. Dzielnica ma nadzieję, że amfiteatr stanie się miejscem spotkań fanów zmarłego niedawno piosenkarza. Na 20 września planuje zorganizowanie zlotu wielbicieli Jacksona.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nadanie amfiteatrowi przy ul. Raginisa imienia króla popu to pomysł burmistrza Jarosława Dąbrowskiego. Przyklasnęli mu członkowie zarządu dzielnicy, którzy przegłosowali projekt.

- Nie szukaliśmy nazwy dla amfiteatru, tylko sposobu na upamiętnienie Michaela Jacksona. Bemowo jest szczególnie z nim związane: to tutaj odbył się jego koncert w 1996 r. i tu chciał otworzyć swoje centrum rozrywki - przypomina rzecznik dzielnicy Krzysztof Zygrzak.

W planach Bemowo ma postawienie w amfiteatrze pamiątkowej tablicy. 20 września, w 13. rocznicę bemowskiego koncertu, na parkowej scenie ma odbyć się impreza dla miłośników artysty. - Chcemy zorganizować w tym dniu jakieś spotkanie, może zlot fanów, na którym pokażemy pamiętny koncert - zastanawia się nad uczczeniem nadania imienia rzecznik. Koncert na lotnisku w 1996 roku obejrzało 120 tys. widzów.

Amfiteatr Bemowo jest nowoczesną, zadaszoną salą na 960 miejsc siedzących i 600 stojących. Znajduje się w sercu Parku Górczewska na Jelonkach. Amfiteatr działa od stycznia 2008 roku. Na scenie występowali m.in. Boney M., Kate Ryan, Stanisław Soyka, Kasia Cerekwica czy Indios Bravos.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!