Jak oddać elektrośmieci w Warszawie? Co zrobić z niechcianym sprzętem elektronicznym? Najłatwiej postawić go obok śmietnika pod blokiem ale jest to niezgodne z prawem. Mamy jednak dobrą wiadomość. Można się ich łatwo pozbyć i to za darmo. Sprawdź listę punktów odbioru.

Jak oddać elektrośmieci w Warszawie? Sprawdź listę bezpłatnych punktów odbioruZgodnie z Ustawą o ZSEE elektrośmieci uznawane są za odpady niebezpieczne. Oznacza to, że bezwzględnie muszą być poddawane selektywnej zbiórce we wskazanych punktach.

Na mocy porozumienia Urzędu Miasta z ElektroEko SA na terenie Warszawy prowadzonych jest 19 publicznych punktów zbierania elektrośmieci. Można oddać w nich bezpłatnie elektrośmieci każdego typu i w każdej ilości. Dodatkowo mieszkańcy stolicy mogą zamówić bezpłatny odbiór dużych elektrośmieci (np. pralka, lodówka, kuchenka elektryczna) z domu - wtedy mogą zostać zabrane też mniejsze gabaryty. Odpowiednio przygotowany sprzęt (a więc np. odłączony od prądu, wodociągów) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii (22) 22 333 00 lub wejść na stronę elektrosmieci.pl, gdzie można znaleźć regulamin programu oraz więcej informacji na ten temat.

Gdzie oddać elektrośmieci w Warszawie?
W każdej dzielnicy Warszawy w soboty w godzinach 10:00 – 14:00 w oznakowanych punktach ElektroEko prowadzona jest zbiórka elektrośmieci. Sprawdźcie adresy:

Bemowo:
Wzdłuż ul. Piastów Śląskich pomiędzy ul. Oławską i ul. Osmańczyka
ul. Górczewska róg Powstańców Śląskich (vis a vis budynku Urzędu Miasta Bemowo)

Białołęka
przy Urzędzie Dzielnicy ul. Modlińska 197, obok U.S. Cywilnego

Bielany
ul. Wóycickiego (Parking Cmentarza Północnego od ul. Pułkowej)

Mokotów
parking przy ul. Blacharskiej 1 róg ul. Lotników

Ochota
przy ul. Korotyńskiego róg ul. Grójeckiej (parking przy zlewni MPO)

Praga Płd
ul. Mińska róg ul. Terespolskiej

Praga Płn
ul. Szwedzka róg ul. Stalowej

Rembertów
teren parkingu przy budynku Urzędu Dzielnicy Rembertów, ul. Gen. A. Chruściela "Montera" 28

Śródmieście
ul. Myśliwiecka róg ul. Łazienkowskiej

Targówek
przy Urzędzie Dzielnicy ul. Kondratowicza 20, obok stacji TRAFO

Ursus
przy Urzędzie Dzielnicy Plac Czerwca 1976r. Nr 1

Ursynów
parking obok ul. Gandhi przy kortach

Wawer
parking przy Urzędzie Dzielnicy, ul. Żegańska 1

Wesoła
przy Urzędzie Dzielnicy ul. 1. Praskiego Pułku 33

Wilanów
przy Urzędzie Dzielnicy ul. Stanisława Kostki Potockiego 11

Włochy, parking na tyłach budynku Urzędu Dzielnicy Włochy przy wjeździe od ul. Podborskiej (przy altance śmietnikowej)

Wola, zatoka parkingowa przy ul. Dzielna/Smocza naprzeciw ul. Dzielnej 13

Żoliborz
ul. Powązkowska przy Cmentarzu Komunalnym, okolice pętli autobusowej


Zobaczcie też:

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pawel (gość)

Bemowo, koło ratusza. 18-11-2017 byłem o 10. Ja byłem, a zielonego auta - nie.
Telefony nieczynne, więc nic się nie dowiem, panowie z ochrony Ratusza twierdzą, że czasem samochód się spóźnia, więc czekam. Żona przywiozła mnie z gratami i pojechała, a ja stoję z kpą złomu i marznę.
W tym czasie ponad 10 osób się przewinęło i pytało o elektrośmieci.
Jeden pan podjechał autem i powiedział, że jedzie z Powązkowskiej bo tam też nie widział samochodu do zbiórki elektrośmieci.
Ja twardo czekałem wraz z drugom, równie naiwnym Panem.
O 11.30 zwątpiłem. Objuczony jak sprzedawca ze stadionu kupiłem bilet i wróciłem do domu zmarźnięty i zły.
Pan z którym czekałem został, ciekawe, czy się doczekał auta, czy zapalenia płuc.

To ma być edukacja i zachęta, by nie wywalać do śmieci?

Izabela

Z tymi elektrośmieciami to zawsze jest problem, szczególnie w trakcie przeprowadzki lub sezonowych porządków...niestety w moim przypadku nie udało się poradzić samemu i nająłem firmę, która mi zutylizowała odpadki. Swoją drogą bardzo szybko i sprawnie. Jeśli, ktoś miałby ten sam problem, to ja gorąco polecam usługi Ago Recycling przy Faradaya 1. Pozdrawiam!

waltzbaum (gość)

Posprzątałem w garażu: 2 odkurzacze, 2 komputery, monitor, drukarka, skaner, 3 wkrętarki, prawie pełny bagażnik. W sobotę 6 maja ok. 11.00 podjeżdżam do punktu Terespolska/Mińska i... nie ma pojemnika. Jaja sobie robią !!!

paulina1

Ogólnie nie wymieniam sprzętu w domu za często, jestem typem osoby, która jest przywiązana do staroci, ale jak już trzeba się czegoś pozbyć, bo po prostu szwankuje, zawsze korzystam z pomocy firmy Ekovita. Oni maja rewelacyjną ekipą, która profesjonalnie podchodzi do sprawy. Przyjeżdżają, mają swój sprzęt, transport itd. Nie mam żadnych zarzutów. Wynoszą z mieszkania to co zalega, stawki mają całkiem przyzwoite.

swebart (gość)

a nie może się miasto dogadać z centrami handlowymi, by tam ustawić kontenery czynne w czasie funkcjonowania ch? nie sądzę, by to był problem, bo za to te soboty i godziny 10-14 to nie pasują ni jak. toż to godziny pracy!

igor (gość)

wszedłem tutaj gdyż na prawdę chciałem oddać kilka gratów do elektrośmieci - ale widzę że ministerstwo robi sobie ze mnie jaja (najbliższy punkt 10km ode mnie czynny przez 4 godziny i to dopiero za kilka dni od dziś) - toteż elektrośmieci wylądują w zwykłych śmieciach.

Co za problem żeby te kontenery były dostępne całą dobę? 1 kontener na największą dzielnice w W-wie (ponad 200tys ludzi)

MOKOTÓW (gość)

Proszę o podanie adresów gdzie dostępne są kontenery przez cały tydzień. Wszędzie tylko kontenery z zbiórką ciuchów a gdzie z elektrośmieciami ???

szukon (gość) (lllll)

Wszystko postawione na głowie. Mam pamiętać , że tylko w sobotę i tylko pd 10 do 14 a w dodatku zasuwać kilkanaście przystanków po to, żeby wyrzucić kilka żarówek, Sklepu z żarówkami w pobliżu brak. Zresztą i tak kupuję je w internecie. A w soboty pracuję. Na razie zużyte zbieram w domu ale już mi brak cierpliwości, bo nie bardzo jest gdzie to trzymać.

Ja (gość)

Kiedyś stał non stop kontener na parkingu podziemnym CH Reduta. Czy stoi tam dalej - ktoś to wie?

ekofanka (gość)

Jak tak latwo oddac elektrosmieci, to beda one ladowac smietnikach kontenery powinny stac caly czas w wytypowanych punktach

lllll (gość)

Śmieszne, niby parę godzin w tygodniu ma być dobra wolą na zbieranie elektrośmieci, a punkty skupu kradzionych metali nieżelaznych czynne są przez cały tydzień