Jak pomóc ptakom w zimie? "Dużo krzyku przy karmniku" - spotkanie Warszawskiej Grupy Lokalnej OTOP

Co warto wiedzieć na temat dokarmiania ptaków i gatunków odwiedzających stołeczne karmniki - o tym 18 stycznia opowie Antoni Marczewski z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Zdjęcie ilustracyjne
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Zdjęcie ilustracyjne (© Fot. Polskapresse)

Zima nadeszła dopiero kilka dni temu, lecz wiele osób już od listopada dokarmia ptaki. Jak to robić, by nie zaszkodzić naszym skrzydlatym przyjaciołom? Czy można szczególnie pomagać wybranym gatunkom? Jakie zagrożenia czekają zimą na ptaki i jak my możemy pomóc zwiększyć ich szansę na przetrwanie do wiosny?

O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się na spotkaniu organizowanym przez Warszawską Grupę Lokalną OTOP we współpracy z Centralną Biblioteką Rolniczą w Warszawie. 18 stycznia o godz. 18 rozpocznie się tam moja prezentacja zatytułowana "Dużo krzyku przy karmniku". Będzie to również okazja do zachęcenia warszawiaków do udziału w ogólnopolskim Zimowym Ptakoliczeniu, jakie OTOP organizuje co roku w ostatni weekend stycznia.

Czytaj także: Nowe budki lęgowe dla ptaków w Parku Skaryszewskim

Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Autor materiału jest absolwentem biologii Uniwersytetu Gdańskiego i SGGW, pracownikiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, współautorem książki "Ptasie ostoje"


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę.
∨ Czytaj dalej

Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię