Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne (© Fot. Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Co warto wiedzieć na temat dokarmiania ptaków i gatunków odwiedzających stołeczne karmniki - o tym 18 stycznia opowie Antoni Marczewski z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Zima nadeszła dopiero kilka dni temu, lecz wiele osób już od listopada dokarmia ptaki. Jak to robić, by nie zaszkodzić naszym skrzydlatym przyjaciołom? Czy można szczególnie pomagać wybranym gatunkom? Jakie zagrożenia czekają zimą na ptaki i jak my możemy pomóc zwiększyć ich szansę na przetrwanie do wiosny?

O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się na spotkaniu organizowanym przez Warszawską Grupę Lokalną OTOP we współpracy z Centralną Biblioteką Rolniczą w Warszawie. 18 stycznia o godz. 18 rozpocznie się tam moja prezentacja zatytułowana "Dużo krzyku przy karmniku". Będzie to również okazja do zachęcenia warszawiaków do udziału w ogólnopolskim Zimowym Ptakoliczeniu, jakie OTOP organizuje co roku w ostatni weekend stycznia.

Czytaj także: Nowe budki lęgowe dla ptaków w Parku Skaryszewskim

Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Autor materiału jest absolwentem biologii Uniwersytetu Gdańskiego i SGGW, pracownikiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, współautorem książki "Ptasie ostoje"


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!