Jaka jest współczesna warszawianka? Jak stolica wygląda w oczach współczesnej kobiety? Na te pytania przez najbliższe pół roku odpowiadać będą warszawskie pisarki, poetki i krytyczki literackie w klubokawiarni Chłodna 25. Co miesiąc odbywać się tu będą spotkania w ramach drugiej edycji spotkań literackich "Tytuł Roboczy - Warszawa".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pierwsza odsłona już dzisiaj. O godz. 19 w Chłodna 25 pojawi się Joanna Szczepkowska. Aktorka i pisarka zaprezentuje fragmenty swojej najnowszej książki pt. "4 czerwca" opowiadającej o życiu w czasach Polski Ludowej oraz wiersze z tomików: "Ludzie ulicy i inne owoce miłości" oraz "Miasta do wynajęcia". Będzie też okazja, żeby porozmawiać z Joanną Szczep-kowską o stolicy i wyzwaniach przed nią stojących.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu (zawsze w poniedziałek), a swoją wizję miasta przedstawią: krytyk sztuki Ewa Toniak (23 listopada), historyk sztuki i była szefowa Zachęty Anda Rottenberg (14 grudnia), krytyk literacki Maria Cyra-nowicz (25 stycznia), pisarka Sylwia Chutnik (22 lutego). Ostatnim gościem spotkań (29 marca) będzie poetka Julia Hartwig.

- Do dyskusji zaprosiliśmy autorki, które operują własnym, niepowtarzalnym językiem oraz wyznaczają standardy w polskiej literaturze współczesnej - wyjaśnia Anna Kotonowicz, rzecznik Muzeum Powstania Warszawskiego, które organizuje "Tytuł Roboczy - Warszawa". Wstęp na spotkania jest darmowy.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!