Jak wyglądają dzisiaj odkryte baseny przy Wale Miedzeszyńskim

Gdy ostatnia fala powodziowa zalała nadwiślańskie baseny, miasto zadecydowało o zamknięciu kompleksu. Dawne miejsce wypoczynku warszawiaków stało się ulubionym miejscem spotkań fanów libacji alkoholowych. Dzięki gruntownemu remontowi odkryte baseny odzyskujądawną świetność.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© źródło: saskakepa.waw.pl)

Przy Wale Miedzeszyńskim 407, na terenie położonym nad brzegiem Wisły obecnie znajdują się dwa baseny. Zostały odnowione, uzupełniono ubytki. Od lipca do końca sierpnia będzie można korzystać z kąpieli na świeżym powietrzu, jak za dawnych lat.

- Dzierżawca ma obowiązek otworzyć basen odkryty na okres wakacji, od lipca do sierpnia - mówi Marek Kwiatkowski z Warszawskich Ośrodków Wypoczynku „Wisła". - Być może w tym roku otworzy wcześniej, już podczas Euro 2012 - dodaje.

W wakacje to miejsce tętni życiem. Baseny mają rozmiary 15 na 50 metrów. Niedawno po raz kolejny zostały odmalowane i czekają na otwarcie sezonu. Na terenie kompleksu przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci - zjeżdżalnie, brodzik, piaskownice, plac zabaw. W weekendy można przyłączyć się do gier zespołowych. Na wypoczywających czekają leżaki i parasolki. Kompleks posiada zaplecze gastronomiczne, można również bawić się przy muzyce baru Blue Star.

Czytaj także:
ZEBRAliśmy dzieci na Plaży Wilanów [GŁOSUJ]

To kultowe miejsce nad Wisłą udało się uratować, tak się jednak nie stało w przypadku obiektów znajdujących się w okolicy mostu Poniatowskiego - zrujonowane akwedukty porastały mchem. Nie opłacało się w nie inwestować, pod koniec kwietnia zostały zasypane.

- Baseny zostały zasypane - potwierdza Marek Kwiatkowki. - Były zdewast
∨ Czytaj dalej

owane. Poza tym znajdowały się na terenach zalewowych, więc nie opłacało się ich modernizować.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (2)

avatar

Wybierz kategorię