(© źródło: saskakepa.waw.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gdy ostatnia fala powodziowa zalała nadwiślańskie baseny, miasto zadecydowało o zamknięciu kompleksu. Dawne miejsce wypoczynku warszawiaków stało się ulubionym miejscem spotkań fanów libacji alkoholowych. Dzięki gruntownemu remontowi odkryte baseny odzyskujądawną świetność.

Przy Wale Miedzeszyńskim 407, na terenie położonym nad brzegiem Wisły obecnie znajdują się dwa baseny. Zostały odnowione, uzupełniono ubytki. Od lipca do końca sierpnia będzie można korzystać z kąpieli na świeżym powietrzu, jak za dawnych lat.

- Dzierżawca ma obowiązek otworzyć basen odkryty na okres wakacji, od lipca do sierpnia - mówi Marek Kwiatkowski z Warszawskich Ośrodków Wypoczynku „Wisła". - Być może w tym roku otworzy wcześniej, już podczas Euro 2012 - dodaje.

W wakacje to miejsce tętni życiem. Baseny mają rozmiary 15 na 50 metrów. Niedawno po raz kolejny zostały odmalowane i czekają na otwarcie sezonu. Na terenie kompleksu przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci - zjeżdżalnie, brodzik, piaskownice, plac zabaw. W weekendy można przyłączyć się do gier zespołowych. Na wypoczywających czekają leżaki i parasolki. Kompleks posiada zaplecze gastronomiczne, można również bawić się przy muzyce baru Blue Star.

Czytaj także:
ZEBRAliśmy dzieci na Plaży Wilanów [GŁOSUJ]

To kultowe miejsce nad Wisłą udało się uratować, tak się jednak nie stało w przypadku obiektów znajdujących się w okolicy mostu Poniatowskiego - zrujonowane akwedukty porastały mchem. Nie opłacało się w nie inwestować, pod koniec kwietnia zostały zasypane.

- Baseny zostały zasypane - potwierdza Marek Kwiatkowki.
∨ Czytaj dalej

- Były zdewastowane. Poza tym znajdowały się na terenach zalewowych, więc nie opłacało się ich modernizować.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!