Dziś finał Jubileuszowej, XX edycji Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. Festiwal - wizytówka artystyczna i turystyczna stolicy, należy do popularnych festiwali jazzowych w kraju.

Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe, to od kilku lat znaki rozpoznawcze festiwalu Jazz na Starówce.
Wśród tegorocznych gwiazd wystąpili miedzy innymi: Jacky Terrasson Trio, Joey Calderazzo Trio, Bill Evans & Mike Stern Band, Roy Hargrove Quintet. W tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu
uczestniczyło około 40 tysięcy publiczności.

Na finał festiwalu kolejne wydarzenie muzyczne. Na jedynym koncercie w Polsce wystąpi Tord Gustavsen Quartet. Będzie to Polska Premiera. Erudyta muzyczny przedstawi swój najnowszy album „Extended Circle". Należy do najciekawszych osobowości muzycznych europejskiej sceny jazzowej. Od kilku lat wywiera intrygujący wpływ na dzisiejsza scenę muzyczną

Tord Gustavsen Quartet na zakończenie festiwalu Jazz na Starówce 2014Tord Gustavsen. Jest jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych muzyków jazzowych Starego Kontynentu a jego dokonania muzyczne spotykają się z aplauzem krytyków na całym świecie.
Absolwent Konserwatorium w Trondheim (historii i teorii muzyki oraz fortepianu) oraz studiów humanistycznych na Uniwersytecie w Oslo, (studiował psychologię, filozofię) gdzie, w latach 1998-2002 wykładał na tym uniwersytecie.

Przez ostatnie lata Tord występuje na największych salach koncertowych i festiwalach świata – od Europy, Ameryke Północną, Australię, po Japonię i Koreę.
Otrzymał liczne prestiżowe nagrody, w tym norweską Grammy, Bell Award - Jazz Album (Australia), Recording of the Month - Stereophile Magazine (USA), NOPAS Music Prize Award (dla najlepszej kompozycji jazzowej 2010) i nieprzerwanie zdobywa aplauz światowej krytyki oraz publiczności.

„Extended Circle” (EMC Records 2014) to najnowsza pozycja artysty z podwójnej trylogii i równocześnie kolejna odsłona w powiększonym zespole o wybitnego norweskiego saksofonistę, laureata norweskiej Grammy, Tore Brunborga

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!