MZK w Jeleniej Górze wprowadziło system MobiTime

MZK w Jeleniej Górze wprowadziło system MobiTime (© Marcin Oliva Soto)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

MZK w Jeleniej Górze jako pierwszy w Polsce wprowadził możliwość pobierania rozkładów jazdy na telefon komórkowy. Aplikacja MobiTime już działa. Zobacz co zrobić by ją mieć.

Pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze mogą już korzystać z nowego systemu informacji MobiTime, który ułatwi im podróżowanie autobusami.

Pobranie aplikacje jest za darmo .Aplikacja dostępna jest na system iPhone, Android, i JAVA, a wkrótce także na Windows Phone. MZK informuje jak korzystać z aplikacji.

Pobranie aplikacji


Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w sklepach Apple App Store; Google Play; a w lipcu również w Windows Marketplace lub poprzez link do pobrania aplikacji.

1/ Aby otrzymać link do pobrania MobiTime wyślij SMS o treści Jgora na numer 690 845 845 (koszt zwykły SMS zgodnie z Twoją taryfą).
2/ Następnie otrzymasz SMS z linkiem do aplikacji.
3/ Przejdź do linku w swoim telefonie i pobierz aplikację.
4/ Alternatywnie wpisz swój numer telefonu w oknie na stronie www.mzk.jgora.pl

Sprawdzanie rozkładu jazdy


1/ Aby sprawdzić w aplikacji rozkład jazdy interesującej nas linii, wystarczy wejść w moduł Rozkłady wybrać linię z listy.
2/ Można też znaleźć dostępne linie poprzez wpisanie nazwy przystanku.
3/ Aby sprawdzić rozkład po raz pierwszy, aplikacja wymaga połączenia z Internetem (np. siecią Wi-Fi), przy czym generuje minimalny transfer danych.
4/ Raz sprawdzony rozkład zapisuje się lokalnie w pamięci telefonu, i od tej pory jest już dostępny w trybie off-line, bez konieczności łączenia się z siecią Internet.

Aktualizacja rozkładu jazdyJeśli dojdzie do korekty rozkładu, aplikacja MobiTime Jelenia Góra zaktualizuje się jeśli zostanie uruchomiona gdy urządzenie połączone jest z siecią Internet (np. poprzez Wi-Fi). Dodatkowo, użytkownik może zawsze sprawdzić czy rozkład jest aktualny łącząc się z Internetem w dowolnej chwili.

Przystanek


Wybierając nazwę przystanku w module „Przystanek” podróżny otrzyma informację o prognozowanym rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu na przystanek. Prognozowany czas przyjazdu to dane oparte o aktualną pozycję GPS pojazdu, a więc zawsze wymaga połączenia z Internetem. Transfer danych jest, jak zawsze w MobiTime, bardzo mały.

Planer podróży


Możesz wybrać przystanek początkowy i końcowy, a planer podróży zaproponuje trzy najszybsze połączenia, pokaże czas podróży i informację o przesiadkach. Możesz ustawić godzinę przyjazdu lub wyjazdu oraz zobaczyć połączenie na mapie (z wyjątkiem wersji na J2ME).

Aby pobrać aplikacje należy zalogować się na stronie internetowej MZK w Jeleniej Górze.
www. mzk.j.gora.plDzięki MobiTime Jelenia Góra, pasażer może:


- sprawdzić aktualny rozkład jazdy, który następnie dostępny jest bez połączenia z internetem, w trybie
off-line
- sprawdzić rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek (informacja real-time)
- znaleźć połączenie między przystankami
- otrzymywać informacje o zmianach w rozkładzie jazdyKomentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!