Jessica Chastain przyłączyła się do strajku kobiet, który odbył się 8 marca w Warszawie. Aktorka przebywa w stolicy z okazji premiery filmu "Azyl" o małżeństwie Żabińskich, które w czasie II wojny światowej ukrywało Żydów na terenie warszawskiego zoo.

Jessica Chastain 8 marca przyłączyła się do strajkujących kobiet. Aktorkę, która przyjechała do Warszawy, aby promować film "Azyl" o małżeństwie Żabińskich, wzięła udział w porannej pikiecie "Polska jest kobietą". Swój udział zapowiedziała wcześniej na Facebooku:Udział aktorki w porannej manifestacji wzbudził wiele emocji wśród jej fanów. Na twitterowych kontach pojawiło się wiele wspólnych zdjęć protestujących kobiet z Jessicą Chastain, którym bardzo spodobała się postawa Amerykanki.

Jessica Chastain w filmie "Azyl" gra Antoninę Żabińską, żonę Jana Żabińskiego, który był dyrektorem stołecznego ogrodu zoologicznego podczas II wojny światowej. Małżeństwo pomagało prześladowanym Żydom, ukrywając ich w willi na terenie zoo.

Zobacz też:Międzynarodowy Strajk Kobiet, Warszawa. Byliśmy z wami przed Rotundą i siedzibą PiS [ZDJĘCIA, WIDEO]
Strajk kobiet, 8 marca Warszawa. Ściana furii na Nowogrodzkiej. "Chodźmy coś zmalować!" [ZDJĘCIA]
Strajk kobiet w Warszawie, na placu Konstytucji. "Mamy dość!" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!