Na placu przed Arkadią odbędzie się koncert oraz pokaz sztucznych ogni i laserów Na placu przed Arkadią odbędzie się koncert oraz pokaz sztucznych ogni i laserów

Na placu przed Arkadią odbędzie się koncert oraz pokaz sztucznych ogni i laserów (© Bartek Kosiński/POLSKA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sobotnia urodziny Arkadii to wielka impreza science fiction - będzie eksperymentatorium, kosmiczny żyroskop i koncert Boney M. O atrakcjach pisze Paulina Zakrzewska.

Statek kosmiczny, taniec z ogniami, pokaz laserowy, a także kosmiczny żyroskop oraz koncert Sashy i Boney M - takie niespodzianki przygotowało centrum Arkadia na swoje piąte urodziny. Impreza odbędzie się w sobotę (3.10), a poprowadzi ją Cezary Pazura. Wszystkie zabawy i atrakcje są darmowe.

Okrągłe urodziny jednego z najbardziej popularniejszych centrów w stolicy ma być wydarzeniem atrakcyjnym dla wszystkich. Utrzymane będą w klimacie science fiction. - Przez cały dzień Arkadia będzie odwiedzana przez gwiezdne postacie, które zaprezentują etiudy sceniczne - zdradza Monika Lewczuk, rzecznik centrum.

Widzowie na długo zapamiętają pokaz sztucznych ogni połączony z muzyką. - Takich fajerwerków warszawiacy nigdy nie widzieli. Przebiją zeszłoroczny pokaz - zapowiada Lewczuk. Poprzedzi o zmierzchu je pokaz laserowy na placu przed Arkadią.

Dla najmłodszych przygotowane będzie eksperymentatorium. Dzieci będą miały okazję poznać tajemnice wynalazków i samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Nauczą się m.in. przycinać pomidory i dowiedzą się, czym są i jak działają piłeczki polimerowe.

Eksperymenty przeprowadzane będą w theatrum Arkadii na parterze. Tam odbędą się również pokazy choreograficzne, gry. Organizowane będą konkursy z nagrodami.

Na placu przed centrum najmłodsi będą mogli zaszaleć na dmuchawcach. Jednym z nich będzie kilkumetrowy statek kosmiczny, a największy będzie miał aż cztery metry wysokości.

Natomiast dorośli będą mogli sprawdzić swoją wytrzymałość w kosmicznym żyroskopie. Szykuje się zabawa rodem z wesołego miasteczka, bo przywiązywani do tarczy za ręce i nogi będą obracani w koło z dużą prędkością. Ta atrakcja jest dozwolona od lat 18.

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Zdziwiona (gość)

  Trochę mi to przypomina reklamo-ogłoszenie w gazecie a nie artykuł. Może to i złośliwe, ale inne sklepy też świętują swoje urodziny. Czym się różni Arkadia, że o jej jubileuszu informujecie?

  Więcej na temat: