Juwenalia w Warszawie 2016. Znamy koncertowy rozkład jazdy! Sprawdź, kto zagra [HARMONOGRAM]

Juwenalia w Warszawie 2016. Do studenckiego święta pozostało już niewiele czasu. Samorządy studentów zdradzają nazwiska kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas juwenaliów. Sprawdź, kiedy będzie się bawić twoja uczelnia i kto pojawi się na scenie!

Juwenalia w Warszawie 2016. Znamy koncertowy rozkład jazdy! [HARMONOGRAM]

Juwenalia to czas, na który z niecierpliwością czekają wszyscy studenci. Samorządy poszczególnych, warszawskich udzielni co roku prześcigają się w sprowadzaniu coraz to lepszych gwiazd na juwenaliowe koncerty, organizują też szereg imprez towarzyszących, np. sportowych i kulturalnych. Nieodłącznym elementem stołecznego święta żaków jest też Wielka Parada Studentów, w której biorą udział osoby studiujące na wszystkich szkołach wyższych w Warszawie.

Czytaj też: Juwenalia w Warszawie 2017. Kiedy odbędą się koncerty? Kto zagra? [HARMONOGRAM]

Na oficjalnej stronie Juwenaliów Warszawskich, a także na profilu społecznościowym, pojawiły się pierwsze informacje dotyczące tegorocznych imprez. Wiemy już, kiedy studenci której uczelni będą się bawić.

Jako pierwszy swoje "jUWenalia" zorganizuje Uniwersytet Warszawski. Tradycyjnie na Kampusie Centralnym studenci będą bawić się przez dwa dni - w piątek, 6 maja oraz w sobotę, 7 maja. Samorząd UW zdradził już artystów, którzy wystąpią 6 maja - będą to Rebeka, Fisz Emade Tworzywo, Kamp! oraz Taco Hemingway.

Rebeka to zespół grający muzykę elektroniczną. Jego założycielką jest Iwona Skwarek, która początkowo występowała solo. Dwa lata później dołączył do niej Bartosz Szczęsny. Zespół ma swoim koncie album "Hellada". Możecie znać takie piosenki Rebeki, jak "Fail" czy "Stars". Więcej usłyszycie już 6 maja na UW!

Natomiast drugi z wykonawców to Kamp! Grupa powstała w Łodzi w 2007 roku i gra electro pop. Swój debiutancki krążek zespół wydał w 2012 roku, a jego tytuł brzmi tak samo, jak nazwa formacji, czyli "Kamp!". Trzy lata później na półki sklepowe trafił ich drugi album "Orneta". Zespół ma na swoim koncie także występy na międzynarodowych festiwalach: na Open'erze, SXSW w Austin, The Great Escape w Brighton, na Liverpool Sound City, Exit Festival, Audioriver czy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Trzecią z gwiazd jest Taco Hemingway. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Filip Szcześniak. Zadebiutował w 2013 roku płytą "Young Hems". Rok później ukazał się minialbum "Trójkąt warszawski" wydany nakładem własnym. W 2015 raper wydał kolejny minialbum zatytułowany "Umowa o dzieło". Kawałki ze wszystkich trzech płyt usłyszymy już wkrótce na UW!

Headlinerem pierwszego dnia będzie natomiast Fisz Emade Tworzywo! To polska grupa tworząca szeroko pojętą muzykę hip-hopową. W jej utworach słychać inspirację takimi gatunkami, jak: jazz, downtempo czy funk. Zespół istnieje od 2002 roku i został założony przez braci - producenta muzycznego i instrumentalistę Piotra "Emade" Waglewskiego oraz rapera i wokalisty Bartosza "Fisza" Waglewskiego.

Początek całej imprezy o 17:30. Wstęp wolny od 18. roku życia.

Z kolei drugiego dnia na scenie zobaczymy OCN, Happysad i Kult. Ostatni z wymienionych zespołów na juwenaliach Uniwersytetu Warszawskiego zagra już poraz 22. z rzędu! Impreza rozpocznie się o godz. 17.30, a tradycyjnie do godz. 19.00 studenci UW mają wstęp wolny.

W piątek odbędą się także połączone juwenalia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Pedagogiki Specjalnej, czyli MEDykalia APSolutne, a w sobotę zabawa na koncertach czeka na studentów Szkoły Głównej Handlowej. Tam zagrają Czesław Mozil, Gooral oraz Tede.

Drugi tydzień maja będzie jeszcze bardziej imprezowy, a pierwsze koncerty rozpoczną się już w czwartek, 12 maja. Wtedy swoje juwenalia organizują Akademia Wychowania Fizycznego i Szkoła Główna Służby Pożarniczej, a także Akademia Obrony Narodowej z Uniwersytetem SWPS pod hasłem "Majowe Wibracje". Na "Majowych Wibracjach" usłyszymy Bombę Kaloryczną, której twórczość to mieszanka wszystkich możliwych gatunków muzycznych - reggae, jazz, pop, rock, blues, a nawet disco. Poza tym na scenie wystąpią Bisz - polski raper, poeta i producent muzyczny - a także formacja Psio Crew z Gooralem na czele.

W piątek, 13 maja oraz w sobotę, 14 maja, na dwudniowych juwenaliach będą imprezować studenci Politechniki Warszawskiej, a także studenci uczelni artystycznych. Na Politechnice usłyszymy Luxtorpedę (13 maja), a także Lao Che (14 maja).
Pierwszy z zespołów powstał w 2010 roku, a jego założycielem jest Robert Friedrich znany m.in. z Arki Noego, Kazika na Żywo czy Acid Drinkers. Od tamej pory grupa wydała 4 albumy studyjne.

Z kolei Lao Che działają na polskiej scenie muzycznej od 1999 roku. Został założony w Płocku przez były członków grupy Koli. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady. Lao Che mają na swoim koncie 7 krążków - ostatni wydany w marcu 2015 roku.

Pierwszego dnia zagrają również Poparzeni Kawą Trzy, Wilki i O.S.T.R., a drugiego Farben Lehre, Dawid Podsiadło i T.Love.

Tradycyjnie Zarządy Samorządu Studentów Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych zorganizują Gardenalia. Tegoroczna impreza odbędzie się 13 maja, a samo wydarzenie gości za budynkiem Nowego Światu 67 i 69 od 9 lat. Na scenie zaprezentują się Alkopoligamia Showcase, czyli Kuba Knap x R.A.U x Leh i inni, Eric Shoves Them in His Pockets oraz JWP/BC. Członkami tego drugiego składu są: Szymon Najder, Christoph Thun i Hubert Woźniakowski. Z kolei w szeregach JWP/BC występują: Ero, Kosi (JWP), Łysol, Siwers (BC), Szczur, Goal i inni. Organizatorzy zdradzili także, że zobaczymy również Marikę, Otsochodzi oraz Rysy.

Początek koncertów o godz. 15:00.

W drugą sobotę maja również warszawskie ulice zostaną opanowane przez bawiącą się młodzież. Tego dnia odbędzie się wspomniana wcześniej Wielka Parada Studentów, czyli kolorowy przemarsz przy dźwiękach muzyki, podczas którego studenci wszystkich stołecznych uczelni prześcigają się w wymyślaniu kreatywnych strojów i dekoracji. W zeszłym roku mogliśmy m.in. zobaczyć czarodziejów z UW czy grupę z SGH, która nawiązywała do słynnego serialu "Gra o tron". W tym roku z pewnością będzie równie ciekawie!

Od 13 do 14 maja świętować będą studenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Obchody rozpoczną się o godz.19:00 od koncertu "Soundtack+", poprzedzonego wystąpieniem twórcy muzyki do gry "Wiedźmin", Mikołajem Stroińskim. Na koncercie będzie można posłuchać hitów muzyki filmowej, a także muzyki z gier komputerowych, której suity zostały skomponowane specjalnie na tegoroczne juwenalia przez kompozytorów studiujących na Uniwersytecie Fryderyka Chopina. Wykona je Festiwalowa Studencka Orkiestra Symfoniczna wraz z Chórem.

Koncert nie będzie jedyną atrakcją wieczoru. Po jego zakończeniu publiczność przeniesie się na uniwersyteckie patio, gdzie odbędzie się jam session, którego motywem przewodnim będzie polska muzyka jazzowa. Swoje improwizatorskie umiejętności zaprezentują studenci, przyjaciele i goście uczelni.

Drugiego dnia Juwenaliów Artystycznych młodzi muzycy zachwycą publiczność, wykonując muzykę wielu gatunków, m.in.: klasykę, jazz, muzykę filmową, piosenkę aktorską, electro swing i pop. Drzwi Uniwersytetu Muzycznego zostaną otwarte o godz. 17:00. Będzie można wówczas oglądać instalacje multimedialne stworzone przez studentów z Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej. Wystawa będzie czynna aż do zakończenia imprezy.

Godzinę po otwarciu uczelni, w salach i audytoriach będą odbywać się koncerty i spektakle muzyczne, a o godz. 19:00 swój występ rozpocznie Big Band UMFC, który w swoim repertuarze ma muzykę big-bandową "we wszystkich kolorach". Po zakończeniu koncertu goście ponownie przeniosą się na patio, aby posłuchać zespołów studenckich oraz setó dj-skich. Impreza zakończy się o godz. 2:00.

Wszystkie wydarzenia Juwenaliów Artystycznych 2016 są również częścią tegorocznej Nocy Muzeów.

Przedostatni weekend będzie należał do studentów UKSW, którzy będą bawić się w piątek, 20 maja na Agrykoli, gdzie zagrają Dwa Sławy, Sokół i Marysia Starosta, Łąki Łan oraz Strachy na Lachy. Początek o godz. 17:30. Wstęp jest bezpłatny.

Z kolei w sobotę, 21 maja, na Agrykolę z Kampusu Głównego uczelni przeniosą się studenci UW. Wiadomo, że na scenie zobaczymy Natalię Przybysz, Mroza oraz HEY. To dzień, w którym swój koncert da także zwycięzca programu Stage4You na UW, organizowanego cyklicznie przez Uniwerek.TV. Daje on szansę młodym zespołom, a także solowym wykonawcom, zaprezentować się przed szerszą publicznością. Nagrodą główną jest występ podczas jUWenaliów.

Natalii Przybysz chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Piosenkarka nagrała już cztery albumy, ostatni, zatytułowany "Prąd" w listopadzie 2014 roku, który pokrył się złotem. Utwory z tej płyty będziecie mogli usłyszeć już wkrótce na Agrykoli.

Kolejni wykonawcy również są znani szerokiemu gronu odbiorców. Będą to Mrozu, którego piosenki "Jak nie my, to kto" czy "Nie mamy nic do stracenia" słyszał chyba każdy z nas. Nie inaczej jest z zespołem Hey, który jest prawdziwym weteranem polskiej muzyki! Zespół działa od 1992 roku i ma na swoim koncie aż 11 albumów studyjnych!

Z kolei pierwszy weekend czerwca (3-4.06) to Ursynalia organizowane przez samorząd Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

That's official! Przedstawiamy juwenaliowy rozkład jazdy na maj i początek czerwca! Śledźcie nas na bieżąco, by dowiedzieć się więcej o juwenaliach w Warszawie!Na który koncert najbardziej oczekujecie? :P

Posted by Juwenalia Warszawskie on 15 luty 2016

Na razie nie wiadomo, kto zagra na poszczególnych juwenaliach. Uczelnie powinny wkrótce zacząć ogłaszać pierwszych artystów. Aktualności możecie śledzić na bieżąco na wydarzeniu, które znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też: Koncerty w Warszawie 2016. Kalendarz imprez, miesiąc po miesiącu


Zobaczcie też: [Serwis Koncerty w Polsce: zapowiedzi, fotorelacje, wywiady z artystami, bilety na koncerty

](http://warszawa.naszemiasto.pl/rozrywka/koncerty-w-polsce/)


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl


Wideo

Aleksandra Podgórska

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

07.05.2016, 08:55

14 maja na Polibudzie

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3