(© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej od 1 lipca podniosło taryfę za dostarczanie ciepła o 6,8%. Wszystko obeszło się "po cichu".

Zgodnie z decyzją prezesa Urzędu Regulacji Eneregetyki z dnia 10 czerwca 2011, od 1 lipca taryfa za dostarczanie ciepła wzrosła o około 2,20 zł za gigadżul ogrzewania. Nowa taryfa zastąpiła uprzednią obowiązującą przez półtora roku.

Zgodnie z przepisami prawa energetycznego określenie taryfy za ciepło jest kalkulowane na podstawie kosztów prowadzenia działalności zaopatrzania odbiorców w ciepło.

- Głównym czynnikiem wzrosu stawek w taryfie są wzrosty kostuów zakupu ciepła u producentów oraz wzrostu kosztów usług kupowanych przez SPEC – informuje Monika Mazurkiewicz, rzecznik prasowy SPEC SA.

Czytaj także:
Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej najprawdopodobniej przejmie Dalkia Polska


Jak dodaje mimo wprowadzonej podwyżki SPEC jest nadal najtańszym w Warszawie dostawcą ciepła. Mieszkańcy nie zostali do tej pory poinformowanie, gdyż nie leży to w zakresie obowiązków SPEC. Klientami przedsiębiorstwa są spółdzielnie mieszkaniowe, administracje, wspólnoty i inne, które muszą zostać poinformowanie przez dostawcę ciepła w okresie do następnego okresu rozliczeniowego. Zgodnie z procedurą, SPEC ma obowiązek poinformować swoich klientów listownie o wprowadzonych zmiany.

Obywatele muszą zostać poinformowanie przez odpowiedzialne za ich miejsce zamieszkania jednostki administracyjne. - Sposób rozliczeń klientów SPEC z lokatorami określają wewnętrzne regulaminy spółdzielni mieszkaniowych, administracji, wspólnot, zarządców – spółka nie ma na nie wpływu – komentuje Monika Mazurkiewicz.

Warszawiacy odczują podwyżki taryfy za ciepło już na jesieni.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!