Kaczkomaty przy stawach w Warszawie. Nakarm kaczki za darmo specjalnymi ziarnami [LOKALIZACJE]

Wielu mieszkańców Warszawy dokarmia kaczki. Niestety, często robi to nieodpowiednim pokarmem. Pieczywo bardzo szkodzi ptakom, dlatego w trosce o ich zdrowie przy stawach w stolicy stanęły specjalne urządzenia z pełnowartościową karmą dla tych zwierząt. Automaty wydają jedzenie całkowicie za darmo. Szczegóły w artykule poniżej.
Kaczkomaty przy stawach w Warszawie. Nakarm kaczki za darmo specjalnymi ziarnami [LOKALIZACJE]
 Dzielnica Włochy/facebook

Kaczkomaty, czyli automaty do bezpłatnego wydawania pokarmu dla wodnych ptaków, stoją w miejscach, gdzie najczęściej dokarmiane są te zwierzęta. W Warszawie po raz pierwszy takie urządzenia pojawiły się w marcu 2017 roku. Zielone budki z ziarnami dla kaczek stanęły wtedy na Wilanowie - jedna przy siłowni plenerowej w okolicach ul. Sarmackiej, druga nad Potokiem Służewieckim.

ZOBACZ TEŻ: W Warszawie odbył się Bal Dziennikarza. Gwiazdy mediów szokowały kreacjami

 Sylwia Dąbrowa

Bal Dziennikarzy 2019. Kreacje gwiazd na czerwonym dywanie! ...

Dzięki kaczkomatom dokarmiający mają pewność, że podają ptakom prawidłowy pokarm - dobrze dobraną karmę, nie szkodzące ich zdrowiu pieczywo. Chleb powoduje u ptaków liczne choroby i zagraża życiu tych zwierząt. Automat wydziela też konkretną porcję mieszanki zbóż, dzięki czemu kaczki nie są narażone na przekarmienie.

Mieszkańcy stolicy byli tak zadowoleni z urządzeń, że zgłosili kaczkomaty do budżetu partycypacyjnego. Projekt wygrał, dzięki czemu kolejny automat pojawił się niedawno przy Parku ze Stawami Cietrzewia.

Nowy automat na Włochach wydaje karmę w godz. 8-19 w ilości do 16 porcji na godzinę. Takie rozwiązanie racjonalnie dozuje karmę dla kaczek oraz zapobiega szybkiemu jej zużyciu. Przypominamy, że karmy nie powinno się wrzucać do wody tylko należy pozostawić ją na brzegu zbiornika.

Lokalizacje kaczkomatów w Warszawie:

  • w parku Szczęśliwickim
  • nad Kanałem Wolickim przy siłowni plenerowej w okolicach ul. Sarmackiej
  • nad Potokiem Służewieckim przy ciągu pieszo-rowerowym
  • przy Parku ze Stawami Cietrzewia
  • w parku Olszyna

Wideo

polecane: Flesz: Więzienie za przekręcanie liczników

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.02.2019, 12:28

Teraz Jarek nie będzie musiał zabierać prowiantu na spacer hehe...

17.02.2019, 16:05

A ludzie żerują w śmietnikach.

17.02.2019, 16:01

Dopóki kulawy psychopata depcze polską ziemię niestety nie będę dokarmiać kaczek.Jak zdechnie to wtedy no problem.

17.02.2019, 14:08

Zdecydujcie się. Albo "za darmo", albo na koszt "budżetu partycypacyjnego".
Jedno jest pewne, w Warszawie NIC nie ma ZA DARMO.
W mieście nie ma miejsc w przedszkolach, kjomunikacja zaniemaga, a portal klaszcze uszami, bo ktoś zrobił deal na ziarnie słonecznika, które opycha miastu za odpowiednią cenę.

17.02.2019, 13:04

Kaczkom szkodzi,ludziom nie.

17.02.2019, 11:31

Nie „na Wilanowie” i „na Włochach” a „w Wilanowie” i „we Włochach”.

17.02.2019, 11:29

I już świąt o dwa ,,gramy '' lepszy.

17.02.2019, 10:29

A na Nowogrodzkiej stoi juz taki ?

17.02.2019, 09:45

normalnie kaczy kraj widać nawet dla kaczek social się znajdzie aby wydrzeć pieniądze od ciężko pracujących by za dobrze im się nie wiodło bo ktoś musiał za to zapłacić

17.02.2019, 09:35

Żoliborska kaczka też będzie korzystać z kaczkomatu? Może wreszcie straci ten olbrzymi brzuch.

17.02.2019, 09:22

A Parku Arkadia tez by się przydał.

17.02.2019, 09:00

Mam nadzieję,że nikt nie będzie chciał dokarmiać kaczora z Żoliborza.

17.02.2019, 08:55

Bezpłatne dokarmianie kaczek ciekawe kto zapłacił za karmę i za kaczkomat?

17.02.2019, 08:49

Zadbajcie o ludzi i niefaszerujcie nas tą chemią, martwicie się o kaczki A o ludzi już nie!!!!!!!!!!!!!!!

17.02.2019, 08:47

A ludzie taki chleb zmuszeni są do zjedzenia, może ktoś wreszcie pomyśli jak zmienić skład chleba, o kaczki martwią się A o ludzi nie, ja tego nie rozumiem, idę zapolować na kaczkę , będę miała zdrowe jedzenie.

17.02.2019, 06:17

Największy kaczkomat miał być na srebrnej ale sprawa się rypla

17.02.2019, 05:44

Taki kaczkowate potrzebny od zaraz na Żoliborzu

17.02.2019, 04:23

to już po wyborach???

16.02.2019, 23:53

Bufetowa podjadała?

16.02.2019, 23:43

A jest taki na żoliborzu?

16.02.2019, 23:27

Chleb jest tak naładowany chemią,różnymi ulepszaczami i spulchniaczami że kaczki padają

16.02.2019, 23:06

To już jarek nawet nakarmić sam się nie może, taki skromny?

16.02.2019, 22:05

A tego z Żoliborza też idzie nakarmić taki biedny żadnych oszczędności