Kajetan P. uznany za niepoczytalnego

Sąd Okręgowy zadecydował w czwartek 17 listopada, że dalszy areszt Kajetana P. będzie się odbywał w zakładzie psychiatrycznym. Podejrzany o brutalne morderstwo mężczyzna zostanie w areszcie do 4 lutego 2017 roku. Dziś, 18 listopada, informację o tym, że Kajetan P. jest niepoczytalny, podał portal tvnwarszawa.pl. Ostateczna informacja na ten temat ma zostać przygotowana w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Wczoraj (17 listopada) o sprawie Kajetana P. pisaliśmy, że zostanie dłużej pod obserwacją psychiatryczną. Więcej o na ten temat przeczytasz w tym artykule. Dziś jednak portal tvnwarszawa.pl podał informację o tym, że Kajetan P. zostanie uznany za osobę niepoczytalną w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Jeśli taka decyzja stałaby się faktem, wobec mężczyzny nie będzie można wystosować aktu oskarżenia. Przypomnijmy, że prokuratura wnioskowała o karę dożywotniego pozbawienia wolności dla Kajetana P.

Jak podaje portal, do 4 lutego 2017 roku powinna być gotowa opinia biegłych psychologów, a dotychczas powstała tylko jej robocza wersja. Jeśli te informacje zostaną potwierdzone będzie to oznaczać, że Kajetan P. nie będzie mógł być sądzony za morderstwo.

27-letni mężczyzna podejrzany jest o to, że w lutym 2016 roku brutalnie zamordował lektorkę języka włoskiego w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Następnie ciało przewiózł do swojego mieszkania na Żoliborzu i próbował je tam spalić, aby zatrzeć ślady. Następnie uciekł, a ciało kobiety znaleźli strażacy. Kajetan P. był poszukiwany przez około 2 tygodnie. 17 lutego został zatrzymany na Malcie. Trafił do aresztu, a w czasie przesłuchań nie okazał skruchy i przyznał, że zamordowana Katarzyna J. była przypadkową ofiarą. Niedawno postawiono mu też zarzuty napaści na psycholog w czasie obserwacji, a także zranienia szkłem oddziałowego.

red.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.11.2016, 20:25

Zabił i jest nie poczytalny dobrze mamusia prokurator pociągnęła za sznutki to tyko w Polsce tak jest dobrze go wytresować .jeszcze trochę to światka koronnego z niego zrobią ha ha sprawiedliwość jest po waszej stronie

19.11.2016, 11:24

jak nie siekierą to nożem, rytualnie nas wykończą

19.11.2016, 10:39

Polacy wiecie w jakim kraju prawną mniejszością jesteście? W Polsce semickiej. Zeżrą nas rytualnie, bo świń nie jadają, wywalczyli ubój rytualny i go stosują na nas

19.11.2016, 09:48

Zaraz czy to nie ten fircyk syn jakiejś tam prokurator? To tłumaczy wszystko: niepoczytalność, "pomroczność jasna" i inne tam bzdury w formie furtek, tak aby tzw. system mógł wybronić swoje dzieci czy znajomków. Prawo głupcze jest dla zwykłych obywateli i ich rodzin, a nie dla takich cwaniaków. Za jakiś czas jak wszystko na dobre ucichnie opuści jakiś ciepły szpital psychiatryczny i tyle będzie z tego całego "cyrku". Zwykli ludzie po wypadkach komunikacyjnych dostają więcej jak ten synalek prokuratorki. MASAKRA

19.11.2016, 05:17

czy osóba niepoczytalna próbuje zatrzeć ślady w dość zawiły sposób ? a potem mając świadomość, że czeka ją kara ucieka ?? no raczej wątpię ....

18.11.2016, 23:01

Zabić SK...... Syna Kajetana o

18.11.2016, 21:53

Niepoczytalność jest brakiem możliwości rozpoznania znaczenia swojego czynu, czy też kierowania swym postępowaniem. Stan taki musi istnieć w momencie popełnienia czynu- przestępstwa. W Polskim prawie karnym definicja niepoczytalności określona w art 31§ 1 Kodeksu karnego przyjmuje mieszaną metodę określenia tego pojęcia, gdyż z jednej strony wskazuje pewny stan psychiczny sprawcy (niemożność rozpoznania znaczenia swego czynu, czy też pokierowania swoim postępowaniem) z drugiej strony definicja wskazuje biologiczno – psychiatryczne przyczyny niepoczytalności takie jak upośledzenie umysłowe, choroba psychiczna lub inne zakłócenie czynności psychicznych. Ważna znaczenie dla wyłączenia winy w związku z niepoczytalnością ma czas - bo tylko niepoczytalność w chwili popełnienia przestępstwa skutkuje wyłączeniem winy.
PRZY TAK SPRAWNEJ LOGISTYCE CZYNU I UCIECZKI ? SPRAWCA NIEPEŁNOSPRAWNY ?

18.11.2016, 20:02

juz Ci tlumacze. Majac matke prokurator i ojca biznesmena w Polsce, wszystko mozna. Rozumiesz juz;]?

18.11.2016, 19:10

Ja to bym tylko chciał aby mi ktoś wytłumaczył jak można uznać za niepoczytalnego kogoś kto uciekając zacierał ślady po sobie i specjalnie wybierał różne środki transportu aby jak najbardziej utrudnić pracę tropiącym go funkcjonariuszom. W mojej ocenie niepoczytalną należy uznać osobę która wydaje taką opinię i nie widzi w tym swojej winy. Wstyd mi jest gdy słucham w jak zacofanym żyję świecie.

18.11.2016, 14:52

tak się nie zachowuje osoba niepoczytalna.
gratuluję mu adwokata.
szkoda, że kolejny smieć sę wywija od odpowiedzialności, bo niepoczytalny, nie pojdzie po prostu siedziec za to co zrobil. eh..