Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Karta Miejska ze zdjęciem - szybko i bez biurokracji

red.
Karta Miejska ze zdjęciem - szybko i bez biurokracji
Karta Miejska ze zdjęciem - szybko i bez biurokracji Kamila Stańczyk
Od 2010 roku każda Warszawska Karta Miejska musi być spersonalizowana. Na swojej karcie wybieramy tło i wygrywamy swoje zdjęcie. Warto też pamiętać, że karta jest ważna, dopiero po jej podpisaniu.

Warszawska Karta Miejska to nic innego jak magnetyczna karta z twoim zdjęciem i zakodowanym biletem, który umożliwia podróżowanie po stołecznych ulicach wszystkimi publicznymi środkami transportu. Nanoszenie danych na karty jest możliwe od 2 czerwca 2008 r., wraz z wprowadzeniem nowej taryfy biletowej. Proces ten jest określany jako personalizacja karty

Osobiste dane zbierane przez ZTM na kartę miejską określone są procesami bezpieczeństwa i nigdy nie trafiają w niewłaściwe miejsce. Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA w dane przechowywane przez Zarząd Transportu Miejskiego mają najwyższy stopień bezpieczeństwa. Są chronione fizycznie oraz przez systemy teleinformatyczne.

Dzięki temu, że na karcie znajduje się nasze zdjęcie, nie musimy już okazywać przy jej sprawdzaniu dowodu tożsamości. Wcześniej ta sytuacja była kłopotliwa, zwłaszcza dla osób korzystających ze zniżek. Dzisiaj wszystkie ulgi zakodowane i potwierdzane są już w samej karcie.

Pierwsza karta miejska wydawana jest za darmo. Jeśli z jakiegoś osobistego powodu, nasze dane osobowe ulegną zmianie, to nie zapłacimy za wydanie jej duplikatu, który będzie bezpłatny również po upływie 10 lat od wydania karty, bo na tyle jest przewidziany jej okres użytkowania. W pozostałych sytuacjach, także w przypadku zgubienia lub kradzieży, za wyrobienie duplikatu pasażer będzie musiał zapłacić 14,00 zł.

Karta miejska wydawana jest wyłącznie na wniosek jej przyszłego użytkownika. We wniosku pasażerowie muszą zamieścić swoje imię i nazwisko, numer PESEL oraz opcjonalnie adres zamieszkania z kodem pocztowym.
Wniosek można złożyć na trzy sposoby: odwiedzić Punkt Obsługi Pasażerów, ściągnąć wniosek ze strony internetowej, dołączyć zdjęcie i wysłać pocztą lub po prostu wypełnić wniosek na stronie internetowej ZTM wraz z zeskanowanym zdjęciem.

Kartę należy odebrać osobiście w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów. Przed odebraniem Karty następuje weryfikacja danych we wniosku, dlatego też konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest okazanie np. legitymacji szkolnej lub innego dokumentu, który pomoże w dokonaniu weryfikacji właściciela.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto