Do akcji na torze wyścigowym na Służewcu wchodzi rocznik 2007. W swoim drugim starcie Kenya Dance łatwo wygrała Nagrodę Skarba i już dziś można ją uznać za faworytkę przed przyszłorocznymi klasykami.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do akcji na torze wyścigowym na Służewcu wchodzi rocznik 2007. W swoim drugim starcie Kenya Dance łatwo wygrała Nagrodę Skarba i już dziś można ją uznać za faworytkę przed przyszłorocznymi klasykami.

W wyścigu na 1300 m rozgrywanym w dobrym tempie Aleksander Reznikow prowadził ją niedbale ze stratą i finiszował po zewnętrznej, jakby chciał pokazać, że jest więcej warta. Kiedy rozpędziła się, cwałowała po zwycięstwo w stylu zapierającym dech. Według orzeczenia sędziego Kenya Dance wygrała pewnie o dwie i pół długości, a drugie miejsce obronił Mileryt, zlekceważony w zakładach, o pół długości przed Alpha Two.

Ze względu na swój znakomity rodowód i stajnię Andrzeja Walickiego, gdzie jest trenowana dla Andrzeja Pietrzaka, Kenya Dance ma od początku świetną opinię. Jej matka Królowa Gwiazd była znakomitą klaczą wyścigową i pochodzi z jednej z najlepszych w Polsce rodzin. Wybitna prababka Konstelacja wygrała Derby na torze w Warszawie w 1977 r., też trenowana przez Walickiego. Warto podkreślić, że podobnie jak tegoroczny derbista Soros, Kenya Dance wychowała się pod okiem Andrzeja Zielińskiego w jego mazowieckiej stadninie, chociaż formalnie hodowcą jest Pietrzak, właściciel jej matki.

Czas w Nagrodzie Skarba 1:19.9 s na elastycznej bieżni (3,3) pod wagą 56 kilo można porównać z wynikiem 1:17.5 s. Jagabelli pod wagą 61 kilo na szybszej bieżni (2,8) dwa dni później w Nagrodzie Deer Leapa. Przez 12 miesięcy dwulatki poprawiają się średnio o 2,4 s według skali wag. Zaś pięć punktów różnicy według pomiaru penetrometrem to nie mniej niż 1,2 s na 1300 m. Pięć kilo różnicy to 0,8 s różnicy na bieżni. A zatem wynik dwulatki jest teoretycznie lepszy o 0,4 s na 1300 m.

Jagabella, która na wiosnę wygrała klasyczną Nagrodę Wiosenną, w wielkim stylu pokonała o rok starszą klacz Nick of Memory w swoim przygotowawczym wyścigu przed słowackim Oaks. Utytułowana rywalka też wygrała Nagrodę Wiosenną i była najlepszą trzyletnią klaczą, stąd jej niepodlegająca dyskusji przegrana jest swego rodzaju sensacją, odnotowaną też w zakładach wzajemnych.

Trener Adam Wyrzyk i właściciel hodowca Witold Krzemiński wysyłają Jagabellę do Bratysławy na Oaks, rozgrywany na krótszym o 400 m dystansie niż w Warszawie. Wcześniej nie zapisali jej też do Wielkiej Warszawskiej, ze względu na długi dystans (2600 m).

Nie może powrócić do formy po kontuzji nogi i chorobie derbista sprzed dwóch lat San Moritz. W Nagrodzie Łazienkowskiej był trzeci, wyraźnie przegrał nie tylko z czteroletnią Marianną, która dochodzi do swojej najlepszej formy, ale również z debiutującym w tym sezonie po kontuzji trzylatkiem Indian Reefem. Na padoku San Moritz, tryskający jako trzylatek energią, wygląda raczej na zniechęconego, a na bieżni galopuje z obawą.

W Budapeszcie właściciele ogiera Overdose poinformowali, że rezygnują z tegorocznych startów po trudnym do wyleczenia zapaleniu kopyta, ciągnącym się od maja.

Msza święta za duszę śp. Andrzeja Prądzyńskiego odprawiona zostanie 19 sierpnia o godz. 16 w kościele św. Barbary (Emilii Plater 2). Legendarny komendant polskich stadnin w Niemczech zmarł w Warszawie 12 sierpnia w wieku 95 lat.

Nagroda Skarba (1300 m, 24,5 tys. zł): 1. Kenya Dance, 3.90 za 2, A. Reznikow, 2. Mileryt, 3. Alpha Two; 6 koni; 2.5 dł, 0.5 dł; tot. porządek 29.30 za 2.
Nagroda Deer Leapa (1300 m, 19 tys. zł): 1. Jagabella, 9.90 za 2, P. Krowicki, 2. Nick of Memory, 3. Terra Incognita; 7 koni; 2.5 dł, 0.5 dł; porz. 5.50.
Nagroda Łazienkowska (2200 m, 11 tys. zł): 1. Marianna, 3.90 zł za 2, A. Rezni-kow, 2. Indian Reef, 3. San Moritz, 4. Deko, 8 koni; 1 dł, 3 dł; porz 29.30.

Wyniki:www.zmdom.com.pl, www.finisz.pl, www.torsluzewiec.pl, www.ntra.com , www.racingpost.com

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!