W dniach 15-16 września odbędzie się Kercelak 2017, czyli tegoroczne święto dzielnicy Wola. W tym roku czekają nas dwa dni niesamowitych atrakcji dla całych rodzin. Na scenie zobaczymy m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, a gwiazdą drugiego dnia imprezy będzie zespół Golec UOrkiestra.

Kercelak to wolska tradycja, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród lokalnej społeczności. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, a wydarzenie kojarzy się z zakończeniem lata.

- Zauważyliśmy, że na Kercelak co roku przychodzi coraz więcej rodzin z dziećmi. Dlatego zdecydowaliśmy się "wrócić do korzeni" i przywrócić imprezie dawną, dwudniową formułę - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Zobacz też: Oto najlepsze warszawskie szkoły średnie. Sprawdź ranking liceów! [RANKING]

Atmosferę starej Warszawy odda Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która swoim występem zakończy pierwszy dzień imprezy. Niewątpliwymi atrakcjami Kercelaka 2017 będą też pokazy ulicznego tanga czy miasteczko pomocowo-zdrowotne zorganizowane przy współpracy lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz innych partnerów. Uczestnicy będą mogli tu skorzystać z nieodpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji, zasięgnąć fachowej porady czy zapoznać się z ofertą profilaktyczną dzielnicy Wola.

Fani dobrego jedzenia z pewnością chętnie zajrzą na tradycyjny jarmark handlowy a także odwiedzą strefę gastronomiczną Wolskie Smaki, gdzie będą mogli skosztować przysmaków serwowanych przez wolskie restauracje Montownia Smaków, Chłodna 25 i Ogień czy Woda - Restauracja Florian.

KARCELAK 2017 - Szczegółowy program imprezy:

15 września – piątek


17:00 – Kapela Praska
18:00 – Menele
19:00 – CzessBand
20:30 – Warszawska Orkiestra Sentymentalna

16 września – sobota

13:00 – Orkiestra Dęta Nadarzyn
14:00 – Zespół Taneczny Kuźnia Artystyczna
14:30 – Iluzjonista dla dzieci - Konrad Modzelewski
15:00 – Big Bit
16:00 – Lubliner Klezmorim
17:30 – Singin Birds
19:00 – Kabaret Moralnego Niepokoju
20:30 – Golec UOrkiestra

PROGRAM BIBLIOTEKI NA CHŁODNEJ

16 września - sobota

13.30 – Warkocz Królewny Wisły – teatrzyk obrazkowy Kamishibai
14.00 – Rozdanie nagród w konkursie plastycznym Nadwiślańskie Opowieści
15.00 – „3 x Królewna, 3 x Smok” spektakl lalkowy w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem
16.00 – Legendy znad Wisły – warsztaty plastyczno-techniczne dla dzieci

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!