Władze Legii Warszawy poinformowały, że organ dyscyplinarny UEFA nałożył na klub środek zapobiegawczy w postaci zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na mecze Ligi Mistrzów UEFA. Ostatni mecz wyjazdowy w fazie grupowej mistrzowie Polski zagrają w Dortmundzie z Borussią.

Sprawa ma związek z toczącym się aktualnie postępowaniem dyscyplinarnym dotyczącym zamieszek, które miały miejsce 18 października przed meczem Ligi Mistrzów z Realem Madryt w stolicy Hiszpanii. Organ dyscyplinarny UEFA - Control Ethics and Disciplinary Board UEFA - postanowił zastosować wobec klubu z Warszawy środek zapobiegawczy. Jest to zakaz wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na mecze Ligi Mistrzów UEFA.

Czytaj też: Koniec z wyjazdami za granicę w dotychczasowej formie. Legia prześwietli każdego uczestnika!

W fazie grupowej Ligi Mistrzów Legia rozegra jeszcze dwa mecze - 22 listopada z Borussią w Dortmundzie oraz 7 grudnia ze Sportingiem Lizbona w Warszawie. - Mając powyższe na uwadze informujemy, że na mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Borussii w Dortmundzie nie będzie zorganizowanego wyjazdu naszych kibiców - poinformowało w poniedziałek 7 listopada Biuro Prasowe Legii. Klub nie będzie prowadził sprzedaży biletów na mecz w Niemczech.

Nie oznacza to jednak, że fani "Wojskowych" w ogóle nie zasiądą na trybunach Signal Iduna Park. Niektórzy na własną rękę nabyli wejściówki przez kanały dystrybucyjne Borussii i jeśli organizatorzy nie podejmą innej decyzji, będą oni mogli wejść na mecz.

Legia ma za sobą cztery mecze w Champions League. Obecnie zajmuje w tabeli grupy F ostatnie miejsce z jednym punktem na koncie. Do tej pory legioniści zanotowali trzy porażki - 0:6 z Borussią Dortmund, 0:2 ze Sportingiem Lizbona oraz 1:5 z Realem Madryt i jeden remis 3:3 również z Realem.

Czytaj też: Kibice Legii Warszawa ukarani za zamieszki w Madrycie przed meczem z Realem


Źródło:TVN24 Dostawca: x-news

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!