Kim jest Kinga Duda, nowa "pierwsza córka" RP [zdjęcia]

W czwartek (6 sierpnia) Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na prezydenta. Poza oczywistymi zmianami politycznymi, wybory z 24 maja niosą też za sobą inne - wizerunkowe różnice. Na przykład, "pierwszą córką" zostanie teraz 20-letnia studentka prawa - Kinga Duda.

Nauczycielka, germanistka, pierwsza dama. Kim jest Agata Duda?

Kinga Duda zaistniała w świadomości Polaków kilka dni przed pierwszą turą wyborów. Mówiono, że na zaskakująco dobry wynik Andrzeja Dudy miało wpływ spotkanie, do jakiego doszło w Ogrodach Domu Polonii w Warszawie, podczas którego na pierwszy plan wysunęły się najbliższe kandydatowi PiS kobiety - żona i córka.

- Współczesna Polska nie do końca jest Polską moich marzeń. Zagłosuje na Andrzeja Dudę, mojego tatę. Nie dlatego, że jest moim tatą, ale dlatego, że jest dobrym człowiekiem, a co najważniejsze, jako prezydent będzie właściwym człowiekiem na właściwym miejscu - zadeklarowała wówczas Kinga Duda i najwyraźniej - swoim oświadczeniem przekonała sporą część niezdecydowanej części elektoratu.

"Zdetronizuje" Kasię Tusk?

Udział dzieci w działaniach marketingowych polityków nie jest nową praktyką. Dla przykładu, były premier Donald Tusk wielokrotnie pokazywał się publicznie z Kasią Tusk. Popularnej dziś blogerce wyrosła nowa konkurentka do tytułu "pierwszej córki". I trzeba przyznać, że wejście do świata polityki Kinga Duda miała niezwykle udane. W mediach pokazywana była rzadko, zawsze natomiast nienagannie uczesana i ubrana. Z dnia na dzień stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w Polsce.

Kim jest córka Andrzeja Dudy? Kinga jest rodowitą krakowianką, urodziła się w 1995 roku, jeszcze przed magisterium Andrzeja Dudy, zaledwie rok po jego ślubie z Agatą Kornhauser, córką znanego polskiego poety i prozaika Juliana Kornhausera.

Urodziwa Kinga zainteresowania odziedziczyła po ojcu, jest studentką I roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jak sama jednak mówi - polityką zaczęła interesować się dopiero w liceum. Niewykluczone, że lada chwila wejdzie do jej pierwszej ligi.

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!

J. Kaczyński o zwycięstwie A. Dudy: Nasze wysiłki przyniosły efekty. Trzeba zmienić lokatora tego pałacu

TVN24/x-news

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.01.2016, 01:44

Pierwsza córka jedna chyba nie przez przypadek było w nawiasie po newsie Stonogi :)

11.08.2015, 09:09

Czy to prawda że córka Dudy jest z invitro?
Jeżeli prawda to warto inwestować w invitro bo jest ładna.
Jak widać to są postęp z invitro bo Kaczor jest z invitro ale to na tamte czasy była wersja nieudana, ponoć zabardzo trzęśli plemniki i dlatego u niego tyle złości i nienawiści. To dlatego on nie poleciał samolotem bo bał się turbulencji i wysłał celowo Lecha po to by zyskać w polityce.

10.08.2015, 17:16

sądzę, iż od tych upałów redaktorom zaczyna mieszać się w głowach, "pierwsza córka", dalej może "pierwsza wnuczka lub wnuk", "pierwszy ojciec i pierwsza matka", jakie bzdury jeszcze napiszecie, niech prezydent zacznie realizować swoje zobowiązania, które złożył publicznie, ja tam nie mam złudzeń nic z tego nie będzie.

10.08.2015, 15:57

To ona nie jest "RYFKA"? tylko Kinga? nic nie rozumiem,ale super ladna to ona nie jest....

09.08.2015, 22:30

jak pradziadek był żydem to kim są jego potomkowie

09.08.2015, 15:35

kim jest kinga duda? Nikim!

09.08.2015, 13:58

Pierwsza corka? co za pierdoly....u ksieznej Kate moglaby za pucybute robic..co za duren wyPiSuje takie bzdety?.

09.08.2015, 10:29

Obiecanki, cacanki a głupiemu radość. Zwyciężył ciemnogród, który wierzy w bajki. Z pustego i Salomon nie naleje. Teraz nowy pan prezydent będzie mówił : to nie ja, to sejm nie zatwierdził tego co ja chciałem..... znowu będzie "pleban pana wini, pan księdza, a nam ...... "

07.08.2015, 18:46

Lekarza!! Lekarza ci potrzeba.....!!!

07.08.2015, 15:26

http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/123442,nie-oddawajmy-swojego-zdrowia-w-rece-lekarzy-okupanta

Rodowici Polacy, oto wasi oprawcy z ludobójczego PiS!

Wreszcie otrzeżwiejcie z tego nieuzasadnionego zachwytu nad zydowskiego okupanta Dudą i jego zydowską rodziną PiS taką samą jak PO i wszystkie inne !!! Czytajcie To::::

https://tajn earchiwumwatyka nskie.wordpress .com/2015/07/25 /pis-to-nwo-pra wo-i-sprawiedli wosc-za-obowiaz kowym-szczepion kowym-holokaust em-polakow-zoba cz-imienna-list e-glosowania

cyt: "PiS to NWO. Prawo i Sprawiedliwość oraz posłowie pozostałych partii w sejmie świadomie i dobrowolnie złamali Konstytucję, głosując za obowiązkowym szczepionkowym holokaustem Polaków. Zobacz imienną listę głosowan..."

Oprzytomniejcie i nie popierajcie swoich oprawców !!!


" Polska będzie jedynym na świecie krajem, w którym chorobotwórcza, kalecząca i śmiercionośna szczepionka przeciw HPV będzie obowiązkowa. Kto za to zapłaci? Oczywiście pacjenci. A jest to jednocześnie najdroższa ze wszystkich szczepionek, droższa niż wszystkie dotąd stosowane razem wzięte.

Nie od dziś wiadomo, że szczepionka Gardasil/Silgar d powoduje nie tylko padaczkę, nie tylko bezpłodność i przedwczesną menopauzę, ..."

07.08.2015, 12:35

A ty lemingu oddałbyś życie za rudego i ruskiego, który tak cię zmanipulowali, że nawet nie zauważyłeś że nie spełnili nic ze swoich obietnic (a mając władzę absolutną cały czas wszystko zwalali na opozycję, fak lodżik). Nie wspominając o rozkradzionym, sprzedanym, kolesiowskim i łapówkarskim kraju jakim za ich kadencji stała się Polska.

07.08.2015, 11:43

a psa albo kota mają? Też będzie "pierwszy"

07.08.2015, 07:25

Zdetronizowała Kasię Tusk.... Zaczyna się.... a ja powiem tak: A co mnie to k....a obchodzi?! Promuje się dzieciaków tylko dlatego że tatuś się wybił w polityce. Niech sami do czegoś dochodzą, a nie trąbicie o nich teraz na okrągło.

06.08.2015, 23:46

Żeś głupek, to mało powiedziane !!!!!

06.08.2015, 22:20

Powodzenia Panie prezydencie. Jednak wspolczuje tym naiwnym co tak uwierzyli w uśmieszki, botox na twarzy i piekne słowa, wyniosłe. Obietnice z Marsa i dobrobyt. Fajnie aie mowi podczas kampanii, obiecuje złote gory... Juz mamy przykład zmiany zdania Dudy w sprawie emerytur, w kampanii mowil z eustawa do kosza i całkowity powrot do tego co bylo prżed. Teraz juz o tym nie ma mowy i juz tylko lekka korekta to co proponuje PSL i Komorowski. No coz, polityka polityka, a glupi lud wierzy w cuda....

06.08.2015, 22:19

Nie rok tylko kilka miesięcy, ślub brali 21 grudnia 94, wiec pewnie mamusia była już w ciąży przed ślubem, hehe

06.08.2015, 18:15

Wychyliłeś łeb z nory trollu... Po co? Jaki cel miało twoje jadowite kąsanie? Masz problem to jak najszybciej idź do lekarza. Fora to naprawdę nie jest dobre miejsce na leczenie problemów psychicznych. Życzę powrotu do zdrowia...

06.08.2015, 16:50

A.Duda życzę wytrwałości w kadencji i oby jego decyzje byly dobre dla naszego narodu. Bo Komorowski ze swoja bandą tak zadluzyli i rozsprzedali Polske jak za czasow zaborów

06.08.2015, 14:32

CK Kraków ma Naszego Prezydenta !!!

06.08.2015, 10:05

"Pierwsza córeczka" to pejsowska dupeczka - ciekawe czy obie z matką mają w poprzek, czy ta młoda może ma na ukos??? Bo ten cały Duda, który podobno ją sprokurował to "prawdziwy Polak, patriota", a przynajmniej tak twierdzi jego szef Prezes Kaczyński!!!

30.05.2015, 00:52

Zarabiaja ale stosuja sie do podstawowych zasad dziennikarstwa - bezstronnosci.
To pojecie to czysta chinszczyzna dla chamowatych propagandzistow w iiirp

28.05.2015, 12:23

Bardzo dobrze się stało ze Andrzej Duda został Prezydentem RP. Gdyż za rządu PO i p. Komorowskiego rozsprzedali by Polskę. Ziemie w ręce obcokrajowców, chcieli sprzedawać lasy- 2 razy już podchodzili do tego tematu. Chcieli zamknąć- zlikwidować 4 kopalnie, a nasze elektrownie oparte są na węglu. W Niemczech otwarli 1 nową kopalnie węgla, Czesi kupili ode nas 1 kopalnie i wszystkim się opłaca a naszemu Rządowi PO i PSl - nie opłaca się. Wprowadzają Genter /dżender/. Polacy uciekają za granice.Możnaby tak długo wyliczać- np.stocznie, Polscy marynarze już pracując pływają na obcych statkach bo Polska już nie ma swojej Bandrey. a Polska np. budowała Chemilkianowce do 11 krajów świata. Takie duże i sławne zakłady jak URSUS i CEGIELSKI w Poznaniu już nie funkcjonują.Dobrze trzeba to wszystko po mału ale odbudowywać i dbać o Polską racje stanu.Brawo - ANDRZEJ DUDA.

16.05.2015, 06:38

Ludzie opanujcie się. Polityka to granie na ludzkich emocjach.Jeden i drugi opowiada bajki a wy naiwni się nakrecacie i dajecie się nabierać. A te bajki które opowiada Duda to kosmos.Ani prezydent nie ma takich uprawnień ani kasy.Ludzie nie bądźcie naiwni.

15.05.2015, 13:42

Dla mnie ani Duda, ani gajowy nie jest dobry, to wybór pomiędzy dżumą a cholerą.

14.05.2015, 09:53

A co ty myślisz, ile on ma zarabiać? Idź do tv, pnij się po szczeblach kariery i jak dojdziesz tam gdzie on a dostaniesz centa mniej to oddam ci honor. Zobacz ile w USA zarabiają tzw. Anchors, czyli dziennikarze głównych wydań wiadomości, czy gospodarze najważniejsze programów politycznych.