To połączenie wizualnego performance’u z zapisem niezwykłego koncertu islandzkiej piosenkarki, w którym wykonuje utwory ze swojego ósmego albumu studyjnego. Projekt multimedialny powiązany z przyrodą i ginącą naturą będzie można obejrzeć w Centrum Warszawy. Kino Muranów zaprasza. Mamy dla Was podwójne zaproszenie!

Kino Muranów, bilety. Pokaz specjalny "Björk: Biophilia Live" [KONKURS]
Film jest zapisem niezwykle widowiskowego koncertu wybitnej islandzkiej artystki, zarejestrowany w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku przy użyciu 16 kamer przez ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. Björk ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę oraz specjalnie skonstruowane instrumenty. Biophilia to nie tylko fenomenalny wizualnie koncert z utworami słynnego, ósmego albumu Björk, lecz równie przemyślany w najdrobniejszym szczególe multimedialny projekt poświęcony przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Całość uzupełniono wspaniałymi animacjami, zdjęciami przyrody oraz występem Davida Attenborough.

Jak zdobyć podwójne zaproszenie na Specjalny pokaz "Bjork: Biophilia Live w Kinie Muranów" | 18 października (sobota), godz. 19.00?


1. zarejestrować się w naszym serwisie, podając swoje imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)
2. Polubić na Facebooku warszawa.naszemiasto.pl
3. Polubić na Facebooku nasz specjalny serwis z konkursami - Konkursy Warszawa

4. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Co podoba Ci się w Björk i dlaczego?Nagrodę otrzyma autor najciekawszej i najbardziej oryginalnej odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 16 października (czwartek) do godz. 15:00. Zwycięzcy zostaną poinformowani e-mailem, a podwójne zaproszenie będzie do odebrania w kasie kina.

Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz nie mających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.
Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto.pl Kliknij tutaj!Więcej o filmie
Muzyka łagodzi obyczaje. Czy może zmieniać klimat i ratować środowisko naturalne? Któż miałby udowodnić, że to możliwe, jeśli nie szamanka z krainy gejzerów i lodowców – Björk. Cztery lata temu skomponowała dziesięć utworów, z których każdy poświęcony był jednej emocji i łączył się z jakimś elementem przyrody (księżyc, błyskawice itp.). Wydała je na ósmej w karierze płycie zatytułowanej Biophilia. To nie był zwyczajny album, lecz seria aplikacji – zestaw projektów multimedialnych poświęconych przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Muzycznie Biophilia kontynuuje styl poprzedniej płyty Björk – ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę, specjalnie skonstruowane instrumenty. Jeden z koncertów, fantastycznych widowisk multimedialnych, został sfilmowany przy użyciu 16 kamer przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych. Całość uzupełniono animacjami, zdjęciami przyrody oraz wstępem… Davida Attenborough. App-album stworzony pod kierunkiem Björk został włączony do programu edukacji w Skandynawii. Bilety można nabyć w kinie Muranów. Rok produkcji filmu: 2014 | Czas trwania: 97 min.
Więcej o filmie przeczytasz na stronie biophiliathefilm.com/.

O samym wydarzeniu można więcej przeczytać na stronie internetowej kina Muranów

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (11)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  szczalka@...

  Podoba mi się, gdy wieczorami zapraszam Björk do siebie do domu. Dom jest pusty, ale nigdy cichy; czasami dobiegnie nas szept liści zza okna, kiedy indziej melodia deszczu wydzwaniającego na szybach jesienne preludia, czy odległy szum przejeżdżających aut. Początkowo siedzimy naprzeciw siebie w milczeniu, nie wiedząc, co powiedzieć, jak podsumować miniony czas, jak dać wyraz emocjom i myślom potęgowanym przez długie godziny dnia spędzonego w pośpiechu.
  Ale Björk w pełni pojmuje skrępowanie towarzyszące próbom werbalizowania swojego wnętrza. Björk się nie spieszy; za pomocą dźwięków i tonów konstruuje i porządkuje swoje wnętrze, odbywa podróż w głąb siebie, dając upust przemyśleniom i odczuciom, prezentując przy tym wachlarz wszystkich emocji w tak ekspresywny sposób, że nie sposób nie towarzyszyć jej w tych wycieczkach.
  I im częściej jej muzyka dociera do mnie spomiędzy odgłosów miasta, tym bardziej maleje we mnie entropia, tym szybciej znajduję odpowiedzi na pytania i właściwe drogi przejścia przez dzień następny; dlatego też nie wyobrażam sobie, że miałaby nadejść taka chwila, w której zaproszę ją do siebie po raz ostatni.

  adampijewermuta@...

  Björk jest prawdziwą artystką nie do podrobienia. Od początku do końca wiedzącą czego chce. Podążającą swoimi własnymi ścieżkami. Odważnie próbującą nowych rzeczy. Niezwykle charakterystyczną. Z niespotykanym głosem. Jest jak połączenie wszystkich żywiołów w jednym, małym ciele. Jednocześnie nieśmiała i nieokrzesana. Dla jednych wizjonerka, a dla innych wariatka. Dla mnie jest ikoną i przede wszystkim przykładem godnym do naśladowania pokazującym wszystkim, że najważniejsze jest bycie sobą.

  asiaaaa

  W Björk urzekło mnie wiele rzeczy, które tworzą niesamowity całokształt: piękny głos, niesamowity styl, zupełnie odróżniający ją od innych artystów i podkreślający jej wyrazistość oraz cudowna muzyka, która przenosi mnie myślami w surowy klimat pięknej Islandii.

  lawend87

  Bjork nie da się opisać słowami. To artystka, której nie da się zdefiniować - jedyna w swoim rodzaju. Na nią trzeba po prostu patrzeć i oczywiście słuchać.

  wiewiórka

  W Bjork podoba mi się oczywiście jej absolutnie oryginalny styl. Jest chyba jedyną artystką, która każdym utworem potrafi zadziwić. Zaskająca muzyka połączona z miękkim sopranem Bjork dosłownie porywa w zupełnie inne miejsce, całkiem poza szarą rzeczywistość Kiedy słucham ,,Desired Constellation '' czy ,,All is full of love'' wszystko inne znika, mysli odpływają goniąc nuty i aksamitny, piękny głos tej islandzkiej artystki...Bjork nie boi się ryzyka, skrajności i swego rodzaju ,,dziwaczności'', ponieważ wie, jak to wszystko razem poskładać, aby całość dała fantastyczny efekt.

  rabbithearted

  Pamiętam, jak po raz pierwszy zobaczyłam i usłyszałam Bjork w teledysku do piosenki Human Behaviour. Wokalistka jest w nim niczym zwierzątko, które z ukrycia przypatruje się ludziom i niezmiernie się dziwi ich zachowaniom. Słuchając i oglądając utwór poczułam się, jakby ktoś wyrwał mnie z mojego ciała, mojego położenia i przedstawił zupełnie inny punkt widzenia. Mam tak za każdym razem , gdy słucham Bjork. Kojarzy mi się ze zwierzątkiem z tamtego teledysku, bo jest nietypowa, a nawet powiedziałabym, że wręcz dziwna (jej wygląd, głos, styl ubierania się, teledyski, no i przede wszystkim muzyka - jedyne w swoim rodzaju), żyje w zgodzie z naturą i przypatruje się światu trochę z boku. Najbardziej jednak lubię ją za to, że pokazuje mi, że chociaż bycie odrobinę "nie z tego świata", bycie innym niż wszyscy, skutkuje odrzuceniem przez większość ludzi, czyni to człowieka wyjątkowym.

  gamin

  Jej spokojny i wyciszający głos. Tych piosenek można słuchać cały czas, nie znudzą się, w przeciwieństwie do tych które się ciągle słyszy na ulicy. Dziś mamy modę na piosenki, które składają sie głównie z basów dlatego też szybko się nudzą. natomiast piosenki Bjork łączą w sobie piękny tekst uspokajającą melodię i ten słodki głos. Army Of Me mógłmy słuchać godzinami

  Apteacher

  Nie wiem, czy jej niezwykly glos, czy jeszcze bardziej odjechany styl ubierania sie, czy moze to, ze, jak kiedys powiedziala w wywiadzie, czasem czuje nieprzeparta ochote nagle pojechac popatrzec na ocean. Moze po prostu to, ze zyje po swojemu :-)

  Warszawianka

  To, że pochodzi z Islandii. Mało jest popularnych artystów z tego regionu, zrobiła ona dużo dlatego kraju, a i ja bardziej się nim zainteresowałam. Jest to też na swój sposób intrygujące.