Nieme kino z muzyką i dubbingiem na żywo Nieme kino z muzyką i dubbingiem na żywo

Nieme kino z muzyką i dubbingiem na żywo (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kino Praha zaprasza na nowy cykl „Niemy Movie” czyli kino (nie)całkiem serio. Cykl pokazów ma na celu przypomnienie, odświeżenie i zaprezentowanie w formie ambitnej rozrywki kina niemego, które w rękach zespołu „Niemy Movie” zyskuje nowe życie! Cykl rozpocznie pokaz filmu „Alicja w krainie czarów” z 1915 roku z muzyką i dubbingiem na żywo już 16 września o godz.20.30. Bilety już w sprzedaży.Zespół „Niemy Movie” prezentuje nieme filmy z muzyką i dubbingiem na żywo. Bogaty repertuar cyklu przypadł do gustu publiczności i organizatorom wielu wydarzeń, także na prestiżowych festiwalach. Projekcje zespołu Niemy Movie są skierowane do odbiorców w każdym wieku i nie jest to pusty slogan. Umożliwia to szeroki repertuar oraz bogactwo środków wykorzystanych w poszczególnych filmach. Muzyka ilustrująca obraz jest różnorodna, nie zamyka się w ramach jednego gatunku, który mógłby zniechęcać określoną grupę odbiorców - ścieżka dźwiękowa satysfakcjonuje zarówno amatorów muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, akustycznej i elektronicznej. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to doświadczenie integrujące publiczność, która rzadko, kiedy spotyka się w jednej sali. To samo dotyczy dialogów, w których nie brakuje współczesnego słownictwa, ale nigdy nie przekraczamy granic dobrego smaku, nie urażamy uczuć, nie używamy wulgaryzmów. W ten sposób, mimo, iż repertuar nie jest kierowany np. specjalnie do dzieci, mogą one bez przeszkód uczestniczyć w pokazach.

Czytaj też: Kino Praha i bardzo tania podróż do... Japonii

Zespół „Niemy Movie” gra i mówi do niemych filmów na żywo, jednak trochę inaczej niż większość artystów biorących na warsztat ten gatunek. Nieme kino ma swoją powagę. W zderzeniu z dzisiejszym bogactwem środków, kolorem, dźwiękiem, efektami specjalnymi, czarno biały film jest czysty, dostojny, działa na wyobraźnię. Do filmów odczytanych w ten sposób stworzono ogrom genialnej muzyki. Wystarczy odwiedzić największe festiwale kina niemego z muzyką na żywo, przeczytać na afiszu nazwiska artystów. „Niemy Movie” podąża wraz z filmem w scenach przejmujących, ilustrujemy grozę, smutek, dramat, ale kiedy pojawiają się dłużyzny, nie wahają się nad szybką zmianą klimatu. Efektem jest mozaika emocji, kolory, które wykraczają poza odcienie szarości na
ekranie.

Cykl pokazów rozpocznie film „Alicja w Krainie Czarów” reżyserii W. W. Younga z 1915r. 16 września o godz. 20:30
Ceny biletów:
22 zł - ulgowy
25 zł – normalny

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!