Wystawa multimedialna, możliwość zwiedzenia kina od zaplecza, pokazy filmów i kronik oraz warsztaty tematyczne to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach Kino Warszawa Fest. W kinie Iluzjon od piątku do niedzieli, 10-12 października, odbędzie się święto małych kin.

jest pierwszym wydarzeniem w stolicy w całości poświęconym przeszłości i przyszłości kin tradycyjnych. Jego celem jest budowanie tożsamości lokalnej oraz upowszechnianie wiedzy o kinematografii i architekturze.

Podróż po świecie kina rozpocznie się od jego architektury. Wydana specjalnie z okazji festiwalu mapa kin tradycyjnych – zarówno tych działający, jaki i tych które zniknęły – będzie miała swoją premierę podczas otwarcia KWF

Kino Warszawa FestPrzez trzy dni w kinie Iluzjon, które jest głównym partnerem festiwalu, odbywać się będą pokazy filmów i warsztaty tematyczne. W programie m.in. projekcje „Cinema Paradiso” Giuseppe Tornatore i „Neon” Erica Bednarskiego. W ciągu dnia prowadzone będą zajęcia kreatywnego pisania, tajników cyfryzacji i rekonstrukcji filmowej oraz architektury kin.

Podczas Kino Warszawa Fest będzie można zobaczyć również multimedialną wystawę „Kino Warszawa”, na którą składają się zarówno filmy dokumentalne o kinach Warszawy, jak i archiwalne oraz współczesne fotografie. Narrację dźwiękową tworzą zarejestrowane wspomnienia mieszkańców stolicy. Podczas festiwalu prezentowane będą również kroniki z powstawania powojennych kin m. in. Prahy i Moskwy.

Ponadto w ramach akcji „Warszawa wspomina” każdy będzie mógł podzielić się swoimi opowieściami o kinach, a także sfotografować lub zeskanować pamiątki. Zebrane materiały wzbogacą cyfrowe archiwum o warszawskich kinach. Dotychczasowe działania organizatorów w tym zakresie można zobaczyć na stronie: www.wmalymkinie.pl/kino-warszawa. Znalazły się juz tam m.in. kina Skarpa, Tęcza i Polonia.

Kino Warszawa Fest to także wycieczki. Ich uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć od zaplecza kin Wisła, Muranów, Luna, Iluzjon, a także nieczynnego już Warsa. Goście będą mogli zobaczyć m.in. kabinę kinooperatora.

Bilety na seanse filmowe będą kosztować 10 zł, wstęp na wydarzenia KWF jest wolny.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!