"Kłopoty to męska specjalność"

"Kłopoty to męska specjalność" - wygraj opowiadania Charlesa Bukowskiego! [KONKURS] (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Kłopoty to męska specjalność" to już trzecia pozycja autorska Charlesa Bukowskiego, wydana w ostatnich tygodniach przez wydawnictwo Noir sur Blanc - po "Najpiękniejszej dziewczynie w mieście" i "Szmirze". Teraz macie możliwość zdobycia przedpremierowego egzemplarza tej książki!

"Kłopoty to męska specjalność" to wszystko, do czego Bukowski przyzwyczaił swoich czytelników. 36 opowiadań wypełnionych absurdalnym pijackim humorem, ordynarnymi żartami i sprośnymi autobiograficznymi anegdotami, których autentyczności Bukowskiemu nawet nie chciało się specjalnie ukrywać - a wszystko to okraszone filozoficznymi przemyśleniami.

"Kłopoty to męska specjalność" - wygraj opowiadania Charlesa Bukowskiego! [KONKURS]


Co zrobić, aby go zdobyć?

1. zarejestrować się w naszym serwisie podając swoje imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)
2. Polubić na Facebooku warszawa.naszemiasto.pl
3. Polubić na Facebooku nasz specjalny serwis z konkursami - Konkursy Warszawa

4. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Co najbardziej lubisz w twórczości Bukowskiego?Nagrody otrzymają autorzy najciekawszych i najbardziej oryginalnych odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 19 października (niedziela) do godz. 23:59.

Czytaj też: "Listy jak dotyk" - wygraj egzemplarz listów Jacka Kuronia [KONKURS]

Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz nie mających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.

Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto.pl Kliknij tutaj!

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (19)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Koralik

  Uwielbiam Bukowskiego za przedstawianie często gorzkiego życia w sposób zabawny i ciekawy, gdzie nonkonformistyczny bohater bawi mnie swoimi ciętymi ripostami,i gdzie koty są magicznymi przyjacielami człowieka.Protagonista Bukowskiego na pewno nie miał by konta na facebooku. Ja jako nonkonformistka też nie mam. Ok......ale założę facebooka,żeby Was polubić i wygrać książkę Bukowskiego:)

  Koralik

  Uwielbiam Bukowskiego za przedstawianie często gorzkiego życia w sposób zabawny i ciekawy, gdzie nonkonformistyczny bohater bawi mnie swoimi ciętymi ripostami,i gdzie koty są magicznymi przyjacielami człowieka.Protagonista Bukowskiego na pewno nie miał by konta na facebooku. Ja jako nonkonformistka też nie mam. Ok......ale założę facebooka,żeby Was polubić i wygrać książkę Bukowskiego:)

  le ja założę facebooka

  Heretique

  Najbardziej lubię, cenię i zachwyca mnie w twórczości Bukowskiego prostolinijna, dogłębna, niekiedy wręcz wulgarna szczerość. Szczerość, której nie tylko się nie boi, ale z której robi znakomity użytek - oręże swojej twórczości.

  pantera45

  W twórczości Bukowskiego cenię realizm życia, nie owijania w bawełnę, wybielania faktów, tylko przedstawiania jakie są. Asertywność pisana grubymi literami. Alkoholizm na wesoło, ale zarazem problem społeczny w naszym kraju. A później zaduma nad sensem życia, refleksja. Proza życia w zabawnym wydaniu, całkiem fajnie się ją przyswaja.

  Ewe

  1. "Pisanie o wartościowej kobiecie to już nie taka prosta sprawa."
  2. "Szpitale, więzienia i burdele – oto prawdziwe uniwersytety życia. Mam dyplomy wielu takich uczelni. Mówcie mi „Wasza Magnificencjo”"
  3. "Różnica między Demokracją a Dyktaturą jest taka, że w Demokracji najpierw się głosuje, a potem dostaje rozkazy; w Dyktaturze nie marnuje się czasu na głosowanie."

  :)

  scamp93

  W twórczości Bukowskiego cenię sobie jego oryginalny humor, który z każdą pozycją autorską śmieszy mnie co raz bardziej. Przyjemnie jest czytać takie książki, które podchodzą z dystansem to otaczającego nas szarego życia i przekazują nam pozytywną energię.

  gamin

  dotychczas przeczytałem tylko "kobiety" Jednak ta książka jak mało która bardzo mnie zaintrygowała. W pierwszej chwili chciałem ją odłożyć gdyż widziałem tylko prosty styl sprośne anegdoty i niewybredne żarty, jednak później domyśliłem się, że autor próbuje przekazać w tej książce coś głębszego. Doczytałem książke do końca i nad niektórymi kwestiami wciąż rozmyślam. ciekawy jestem czy inne książki też są głębokimi przemyśleniami okrytymi grubą warstwą hedonizmu

  Marzenka

  Niedawno przeczytałm Listonosza Bukowskiego. Najbardziej podobał mi się niezwykle charakterystyczny sposób narracji - taki oszczedny, twardy, jednym słwem typowo męski. Ciekawa jestem czy wszystkie jego książki
  pisane są w ten sposób.

  bartnikp

  Rubaszny humor, język i moc dialogów, które potrafi rozpisywać na kilka stron przy zachowaniu minimum zbędnego słowotoku. Jego twórczość ma tak świetnie przyswajalny ton, że po otworzeniu książki nie słychać nic po za szybkim szelestem kartek i panicznymi atakami śmiechu czytelnika. Uwielbiam czytać Bukowskiego, ze względu na to, że podczas lektury mam kompletnie gdzieś cały otaczający świat. W tramwaju, w drodze do i z pracy wiecznie towarzyszy mi dobry humor a wzrok zgorszonych starszych pań, wlepiony we mnie gdy dostaję spazmów śmiechu mam jakby to powiedział Charles - głęboko w... ( no i tu nie mogę użyć odpowiedniego słowa bo macie zabezpieczenia przed wulgaryzmami -> cytatów z Bukowskiego nie ma co zamieszczać ;) )

  Katarzyna

  Najbardziej w twórczości Bukowskiego lubię to, że w swoich książkach opisuje prawdziwe życie, jego niedole, przyznaje się również do swoich porażek i wybryków.

  AnitaMarta

  Za bezpośredniość i brak cenzury. Za to, że zna swoje słabości i potrafi się do nich przyznać. Bez wstydu, bez krępacji, tak zwyczajnie wprost. Pokazuje, że każdy z nas jest człowiekiem, niezależnie od tego jaką rolę pełni i każdy ma jakieś przywary - najważniejsze to zdawać sobie z nich sprawę i żyć w zgodzie z nimi. Z wielką chęcią zagłębię się w kolejnej lekturze tego autora i odpłynę do świata bezpretensjonalności.