Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Klubokawiarnie nad Wisłą. Znamy miejscówki, które pojawią się nad rzeką. Kiedy otwarcie sezonu?

Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski
Łukasz Kowalski / archiwum
Ciągnący się konkurs na klubokawiarnie nad Wisłą rozstrzygnięty. Wybrano siedem lokali, które pojawią się w tym miejscu. Właściciele będą też odpowiadać za czystość i kontrolę hałasu.

Wiosną, a nie jesienią ubiegłego roku, ogłoszono konkurs na klubokawiarnie nad Wisłą. Chodzi o kluczowy odcinek od Cypla Czerniakowskiego do mostu Poniatowskiego, gdzie latem przychodzi najwięcej imprezowiczów. Data ogłoszenia konkursu przeciągała się, przez co stanowisko stracił ówczesny szef Zarządu Zieleni Marek Piwowarski. Ostatecznie oferty można było składać do 23 kwietnia, a 7 maja miasto wybrało najlepsze z nich.

Kulturalne spotkania, sportowe wydarzenia i koncerty to oferta nowych dzierżawców przestrzeni nad Wisłą. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego oferta będzie atrakcyjna i różnorodna. Tak jak obiecywaliśmy, zachowamy unikalny charakter nadwiślańskich bulwarów, które pokochali warszawiacy – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

Jakie klubokawiarnie nad Wisłą?

Kluby znajdą się w pięciu lokalizacjach. W sumie wybrano siedmiu właścicieli (z pośród 22 zgłoszeń), którzy przygotują ofertę rozrywkowo-gastronomiczną dla mieszkańców Warszawy. Są to:

  • Przylądek Miami Wars s.j. Zbyszko Cieszyński i Przemysław Dziubłowski - czyli twórcy Miami Wars
  • Spółdzielnię Socjalną Pogłos - twórcy klubu z muzyką alternatywną Pogłos znajdującego się przy ul. Burakowskiej
  • Masyl s.c. S. Bartyś-Miłkowska - twórcy klubokawiarni Grunt i Woda
  • Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe S.A.
  • Babie Lato sp. z o.o. - twórcy istniejącego wcześniej na bulwarach klubu Babie Lato

Jak podaje miasto, dodatkowe punkty przyznawano za ekologiczne rozwiązania, jak wykorzystanie naczyń wielokrotnego użytku, używanie biodegradowalnych worków na śmieci, sztućców i kubków. Właściciele zobowiązani są także do dbania o czystość bulwarów oraz przestrzegania określonego w regulaminie poziomu hałasu. Na bulwarach pojawi się też monitoring hałasu i dodatkowe patrole Straży Miejskiej. Miasto zainstaluje kamery, zapewni dodatkowe śmietniki oraz 67 publicznych toalet.

Kiedy otwarcie knajp?

Od dzisiaj miasto ma 7 dni na poinformowanie wszystkich zainteresowanych, a następnie 20 dni na podpisanie umów. Jeżeli wykorzystany zostanie maksymalny czas, klubokawiarnie otrzymają teren na bulwarach dopiero na początku czerwca. Wtedy rozpocznie się budowa knajp i wyścig z czasem. Każdy dzień to dla potencjalnych właścicieli strata. Ale tracą również mieszkańcy, który w poprzednich latach do knajp nad Wisłą mogli przyjść już w weekend majowy.

Kiedy klubokawiarnie otrzymają od miasta tereny nad Wisłą. - Tak szybko jak to możliwe. Nawet z końcem maja - odpowiada Kamil Dąbrowa, rzecznik Ratusza. To oznacza, że sezon zostanie otwarty najszybciej w drugim tygodniu czerwca.

Imprezy muzyczne, według nowego regulaminu, mogą się odbywać w czwartki do godz. 23, a także w piątki i soboty do godz. 3.00. Nowi najemcy podpiszą umowę do 31 października 2021.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto