Kilkaset osób zebrało się dzisiaj przed południem przed siedzibą spółki PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawie. Protestujący żądają zaniechania planów likwidacji 10 z 27 regionalnych zakładów spółki i utrzymania dotychczasowych miejsc pracy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Związkowcy obawiają się, że planowane na przyszły rok zmiany organizacyjne w spółce doprowadzą do grupowych zwolnień. Ich zdaniem plany likwidacji zakładów regionalnych nie mają uzasadnienia. Zarząd przedsiębiorstwa zapewnia, że zwolnień nie będzie, a wszyscy pracownicy zamykanych zakładów otrzymają oferty pracy na innych stanowiskach.

Na poniedziałek odbyły się rozmowy przedstawicieli zarządu ze związkowcami. Rzecznik Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" powiedział PAP, że zakończyły się niczym, dlatego związkowcy będą pikietować, by bronić swoich miejsc pracy.

PKP Polskie Linie Kolejowe zarządza siecią linii kolejowych o łącznej długości ok. 19 tys. km. W 2008 zatrudniało ponad 41 tys. pracowników.

Źródło: PAP

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!