Od pierwszego sierpnia Koleje Mazowieckie podnoszą stawki biletów o około 10 procent. Podwyżka obejmuje prawie wszystkie połączenia na Mazowszu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Podwyżka biletów wynika z kosztów operacyjnych ponoszonych przez Spółkę. Z każdym nowym rozkładem jazdy uruchamiamy coraz więcej pociągów, a także modernizujemy składy. Inwestujemy w nowy tabor. W związku z tym nie było możliwości utrzymania dotychczasowych cen. Nasze ciągłe inwestycje wymuszaja na nas zmiany w cenach biletów- informuje Katarzyna Łukasik z biura prasowego KM

Od sierpnia wzrośnie opłata za połączenia jednorazowe, czasowe, imienne odcinkowe, tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i kwartalne. Zmianie ulega również cena przejazdu na odcinku Warszawa- Rembertów.

- Podwyżka nie była planowana przez spółkę. Cen biletów nie aktualizowaliśmy od półtora roku. To wbrew pozorom nie są duże zmiany- dodaje Katarzyna Łukasik.

Połączenia do Otwocka, Góry Kalwarii i Płocka nie ulegają zmianom. Również bilety dobowe i 3- dniowe pozostają w starych cenach.

Od początku miesiąca taryfa połaczenia do 100 km wzrośnie średnio o około 10 procent. Za bilet miesięczny tam i z powrotem do 100 km, po podwyżce zapłacimy od 85, 50 zł. ( do 5 km.) do maksymalnie 365,00 zł.( trasa 91-100 km.)

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

3923 (gość)

Czemu ch... z KM nie umieścili tej informacji na stronie i dworcach. ZTM potrafił podzielić się informacją i poinformować pasażerów czemu KM stawia swoich klientów przed faktem dokonanym nie informując o tym

mietek (gość)

Wiem, bo jeżdżę. Wygodniej i taniej owszem, szybciej - niekoniecznie, a częstotliwość odjazdów i brak bezpośredniego połączenia wołają o pomstę do nieba. Pociąg 130 km jedzie 2,5 godziny. Bez korków. Na niektórych trasach np. ze stolicy do Ostrołęki nie robi się nic, Zmienia się, ale na gorsze, więc nie zgadzam się z tłumaczeniami pani Łukasik. KM to nie tylko Warszawa i okolice.

fan pociągowy (gość)

jesteś w błędzie , pociąg jest , a pociągi jezdża szybciej niz autobusy, poniewaz nie stoją w korkach , przejedź się pociągiem to się przekonasz.

mietek (gość)

Modernizacja? Z nowym rozkładem nowe pociągi? Ja się pytam: gdzie?! Z każdym nowym rozkładem na niektórych trasach - np. Warszawa - Ostrołęka - jest coraz gorzej. Pociągi jeżdżą wolniej, a przy ostatniej zmianie rozkładu zniknął JEDYNY bezpośredni pociąg na tej trasie. Jak zarząd KM nie weźmie się do roboty, to będzie krucho.