W najbliższy weekend odbędą się Dni Transportu Publicznego. Z tej okazji Koleje Mazowieckie zapraszają na tzw. Dzień Kolejowy. Wydarzenie poprzedza Światowy Dzień bez Samochodu, który obchodzony będzie 22 września.

Organizatorem Dnia Kolejowego są Koleje Mazowieckie wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków Komunikacji Szynowej.

W ramach obchodów na tory wyjadą pociągi specjalne. Pierwszy z nich wyruszy do Konstancina – Jeziorny (stacja Jeziorna) z Warszawy Zachodniej w niedzielę 21 września o godz. 9.31 (peron 4). Podróż potrwa około 40 minut. Podczas jazdy odbędzie się debata poświęcona możliwości rozwoju połączeń kolejowych w aglomeracji warszawskiej. Swój udział w debacie zapowiedzieli między innymi wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk, eksperci, kolejarze i dziennikarze.

Czytaj też: Sport w Warszawie. Co nas czeka w najbliższy weekend? [PRZEGLĄD]

Po dotarciu na miejsce przewidziany jest spacer z przewodnikiem, który oprowadzi grupę po starej części uzdrowiska w Konstancinie - Jeziornie. Na gości czekają również inne, specjalne atrakcje: piknik okolicznościowy oraz możliwość obejrzenia linii służącej do przewozu węgla od stacji Jeziorna do elektrociepłowni na Siekierkach.

Czytaj też: Remonty dróg. W weekend drogowcy położą nowy asfalt

Dzień wcześniej, w sobotę, odbędzie się gra miejska. Start o godz. 10.30 z zajezdni autobusowej przy ul. Ostrobramskiej 38. Gra odbędzie się pod hasłem prowadzonej obecnie kampanii społecznej: „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”. Tego dnia uczestnicy będą mogli odwiedzić również stoisko Kolei Mazowieckich.

Szczegółowy plan imprezy wraz z rozkładem jazdy pociągów specjalnych i sposobem rezerwacji miejsc dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia Sympatyków Komunikacji Szynowej.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Moto

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!