Remont Trasy Łazienkowskiej

(© materiały ZMID)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W poniedziałek, 19 sierpnia o godzinie 22.00 wyłączona z ruchu zostanie estakada Trasy Łazienkowskiej na węźle z Wałem Miedzeszyńskim - prowadząca z Pragi-Północ na most w kierunku centrum. To kolejny etap remontu ślimaków i ostatni wyburzania ich w tym roku.

Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, we wtorek, 20 sierpnia sfrezowana zostanie stara nawierzchnia jezdni na wyłączonej estakadzie, a dzień później rozpocznie się 3-tygodniowe rozbieranie łącznicy.

To już piąta wyburzana estakada przy moście Łazienkowskim. Remont wystartował pod koniec czerwca. Rozpoczęła się wówczas rozbiórka dwóch łącznic wjazdowych z Wisłostrady (od strony Żoliborza i Wilanowa) w kierunku Pragi. Kolejne dwie estakady wyłączone z ruchu 19 lipca - tym razem od strony centrum w kierunku Żoliborza i Wilanowa.

Zobacz także: Warszawa: remont Modlińskiej w długi weekend sierpniowy [ZDJĘCIA]

Rozbiórki pozostałych czterech ślimaków na węźle Trasy Łazienkowskiej z Wisłostradą zaplanowane są na pierwszy kwartał przyszłego roku. Łącznie wyburzonych i zbudowanych od nowa będzie dziewięć estakad - jedna na Pradze i osiem przy Torwarze. Prace mają się zakończyć w 2015 roku.

Remont Mostu Łazienkowskiego jest prowadzony przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych i finansowany z budżetu miasta. Ratusz poświęci na niego około 31 milionów złotych. ZMID zapewnia, że inwestycja uwzględnia dobro środowiska naturalnego - zastosowana ma zostać tzw. cicha nawierzchnia, a na węzłach i skarpach pojawi się dużo zieleni. Ostatecznie nowe estakady mają zapewnić podróżującym większe bezpieczeństwo i płynność ruchu.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!