W Ciechanowie w województwie mazowieckim potwierdzono zgon mężczyzny wskutek powikłań pogrypowych wywołanych wirusem A/H1N1. 47-letni mężczyzna zmarł w ubiegłym tygodniu w szpitalu w Ciechanowie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zgon spowodowany wirusem nowej grypy potwierdziły wyniki Państwowego Zakładu Higieny oraz dyrekcja szpitala w Ciechanowie.

W szpitalu wprowadzono zakaz odwiedzin. Na terenie powiatu ciechanowskiego sanepid odnotował prawie 800 przypadków sezonowej grypy, co jest liczbą dwukrotnie wyższą niż w poprzednim roku.

To piąty przypadek śmierci z powodu wirusa nowej grypy w Polsce. Z czworga zmarłych z wirusem A/H1N1 troje miało współistniejące choroby przewlekłe, które były główną przyczyną zgonu.

W Polsce potwierdzono 344 przypadki zakażenia wirusem A/H1N1. W szpitalach przebywa 101 osób, z czego 17. pacjentów - na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!